Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицина

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот boncho green » 01 Ное 2013, 14:33

Благодаря Ви, д-р Куюмджиев! Наистина оригинален отговор, а статията е с много провокативно заглавие. Мисля, че разбрах правилно посланието й, надявам се и останалите читатели да са я прочели докрай! :) Пожелавам Ви ползотворна работа! :)
boncho green
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Май 2012, 17:24

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот lini_leni » 06 Ное 2013, 12:12

Здравейте, д-р Куюмджиев!
Пиша Ви, защото мисля, че проблемът е поправим без посещение в кабинет. От известно време венците ми са се отдръпнали от зъбите, съответно при топли и студени храни и напитки, както и при миене на зъбите изпитвам силна болка. Това, което ми прави силно впечатление е, че не при всички зъби стоят така нещата, а само при тези с по-голяма дъвкателна повърхност.
Възхваляват разни пасти за зъби, но мисля, че най-обективно и адекватно би било Вашето мнение.
Предварително Ви благодаря за отделеното време!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот mirodent » 11 Ное 2013, 16:54

Привет,
Казвали са ми един виц:
Срещнали се лекар и пациент на пазара. Последният решил да "мине гратис" и заговорил доктора:
" Абе тук нещо ме боли, там ме сърби - какво ще кажете д-ре? "
" Съблечете се , моля!" - казал медикът.
"Амааа...как така бе, тук е пазар, мога ли така...гол? "
"Именно, тук не е кабинет, а САМО в кабинета се задават въпросите"
Та бих Ви посъветвал да посетите или моя кабинет, или някой на колега, защото никой стоматолог не би Ви дал съвет за нещо, ако НЕ ПРЕГЛЕДА устата, зъбите...всичко. Диагноза и лечение се определят след визуално определяне на случая, снимка и дори изследвания, ако се налагат.
Другото е "Мижи да те лажем", както казват в шоплука..:))
0888 890301
Д-р Куюмджиев
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот boymax9012 » 11 Ное 2013, 22:45

Здравейте Д-р Куюмджиев искам да ви попитам нешо ако може да ми дадете вашето мнение. Проблема е че преди време имах не добри спомени с ваш колега и спрях да посештавам редовно зъболекарския кабинет.И с отлагането дойдоха и големите проблеми, искам да ви попитам за един зъб многокоренов който е на 80% разрушен какви са вариантите пред мен за лечение или екстракция ето и снимка за да ви стане по ясен проблема http://s2.ipicture.ru/uploads/20131111/7b3qgVAm.jpg

Благодаря ви предварително!!!
boymax9012
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Ное 2013, 22:24

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот lini_leni » 13 Ное 2013, 15:49

mirodent написа:Привет,
Казвали са ми един виц:
Срещнали се лекар и пациент на пазара. Последният решил да "мине гратис" и заговорил доктора:
" Абе тук нещо ме боли, там ме сърби - какво ще кажете д-ре? "
" Съблечете се , моля!" - казал медикът.
"Амааа...как така бе, тук е пазар, мога ли така...гол? "
"Именно, тук не е кабинет, а САМО в кабинета се задават въпросите"
Та бих Ви посъветвал да посетите или моя кабинет, или някой на колега, защото никой стоматолог не би Ви дал съвет за нещо, ако НЕ ПРЕГЛЕДА устата, зъбите...всичко. Диагноза и лечение се определят след визуално определяне на случая, снимка и дори изследвания, ако се налагат.
Другото е "Мижи да те лажем", както казват в шоплука..:))
0888 890301
Д-р Куюмджиев


Благодаря Ви, д-р Куюмджиев за ексцентричният отговор и отделеното време! Бих ви посетила с удоволствие, но за съжаление не живея в Пазарджик!
Поздрави! :)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот US__ » 15 Ное 2013, 14:59

Здравейте, докторе. Пиша Ви с молба за съвет и мнение. От края на лятото имам една малка подутина на небцето. В началото я усетих на границата между твърдото и мекото небце. После се премести напред и сега е в средата на дясната половина на твърдото небце на нивото на 6тия зъб. Има леко продълговата форма,перпендикулярна на устата, цветът е по-светъл от този на лигавицата. До нея имам обла зачервена линия и 1 синя точка. Около подутината има и нещо като гнойна торбичка, която много често като легна се пълни с гной или секрети. Когато смръкна (извинявам се израза, просто не знам как да се изразя) секретите или гнойта се махат и остава само подутината. Не ме боли, но я усещам и ме притеснява. Ходих на трима зъболекари. Единия не знаеше от какво е, според другия това е анатомия и е нормално, а третия смята, че не е от зъб, тъй като е далече от венеца. Да, обаче в продължение на месеци, подутината си стои и малко по малко расте. Според Вас от какво може да е и към кого вече да се обърна? Не знам дали е от значение, но в момента се мъчат да ми избият мъдреци, които при направената им снимка се оказа, че са много големи, но все пак правилно разположени. Възможно ли е да е свързано с тях или е нещо друго. Много се притесних когато прочетох за рака на небцето. Моля Ви дайте ми съвет.
Благодаря предварително!
US__
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Ное 2013, 00:22

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот mirodent » 18 Ное 2013, 19:42

[quote="boymax9012"]Здравейте Д-р Куюмджиев искам да ви попитам нешо ако може да ми дадете вашето мнение. Проблема е че преди време имах не добри спомени с ваш колега и спрях да посештавам редовно зъболекарския кабинет.И с отлагането дойдоха и големите проблеми, искам да ви попитам за един зъб многокоренов който е на 80% разрушен какви са вариантите пред мен за лечение или екстракция ето и снимка за да ви стане по ясен проблема http://s2.ipicture.ru/uploads/20131111/7b3qgVAm.jpg

Здравейте,
Направил сте хубава снимка, но за жалост не е РЕНТГЕНОВА - при наличие на рентгенова снимка бих изказал по-точно мнение за корените на зъба Ви. От това което се вижда преценявам, че разрушението е дотолкова дълбоко, че двата корена изглежда са разделени и.... решението е екстракция (изваждане). Въпросът е, ако се налага изваждане, какво да се прави след изваждането на този корен?
Вариантите са два:
1/ Екстракция и в последствие изработка на мост, което значи да се поставят коронки на двата съседни зъба и те да носят липсващия помежду им. Негативът при този вариант е, че двата съседни видимо здрави зъба ще бъдат изпилени...т.е целостта им нарушена.
2/ Посещавате стоматолог-имплантолог, който ще реши дали и кога би могло да се монтира имплант в алвеолата, който ще носи бъдещата заместителна зъбна коронка на този сега разрушен зъб. Във Вашият случай това би бил по-биологичен избор, свързан разбира се с малко повече средства.
Надявам се с мнението си да съм внесъл малко яснота в решаването на проблема Ви и да сте се убедили, че "бягането" от денталните кабинети води само до повече болки от физически и финансов характер.
Бъдете здрав и смел! :)
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот mirodent » 18 Ное 2013, 19:56

US__ написа:Здравейте, докторе. Пиша Ви с молба за съвет и мнение. От края на лятото имам една малка подутина на небцето. В началото я усетих на границата между твърдото и мекото небце. После се премести напред и сега е в средата на дясната половина на твърдото небце на нивото на 6тия зъб. Има леко продълговата форма,перпендикулярна на устата, цветът е по-светъл от този на лигавицата. До нея имам обла зачервена линия и 1 синя точка. Около подутината има и нещо като гнойна торбичка, която много често като легна се пълни с гной или секрети. Когато смръкна (извинявам се израза, просто не знам как да се изразя) секретите или гнойта се махат и остава само подутината. Не ме боли, но я усещам и ме притеснява. Ходих на трима зъболекари. Единия не знаеше от какво е, според другия това е анатомия и е нормално, а третия смята, че не е от зъб, тъй като е далече от венеца. Да, обаче в продължение на месеци, подутината си стои и малко по малко расте. Според Вас от какво може да е и към кого вече да се обърна? Не знам дали е от значение, но в момента се мъчат да ми избият мъдреци, които при направената им снимка се оказа, че са много големи, но все пак правилно разположени. Възможно ли е да е свързано с тях или е нещо друго. Много се притесних когато прочетох за рака на небцето. Моля Ви дайте ми съвет.
Благодаря предварително!


Здравейте,
Не знам защо някои пациенти смятат, че лекарите могат и да са последователи на Ванга? :)
Много е трудно да се гадае и поставя диагноза по описания, макар да изглеждат пълни. Ако се съди по израза Ви: "Когато смръкна секретите или гнойта се махат" , може да става дума за комуникация със максиларен синус - но без личен оглед на мога да кажа нищо.
Ако сте от Пазарджик или наоколо, елате да Ви прегледам и ще преценя за какво става дума. Ако сте от София, Пловдив, Варна - посетете Факултетите по дентална медицина там, катедра "Хирургична стоматология" и колегите ще се произнесат компетентно.
Заемете се сериозно с проблема, не отлагайте !
С уважение: д-р Куюмджиев
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот Galen » 16 Дек 2013, 18:26

Здравейте. Откриха ми пулпит, ходих - извадиха нерва, проблема че всички зъби продължават да ме болят по същия начин.Почетох малко по темата, като причинители се посочват все външни фактори - каритес, травма и пр. А възможно ли е пулпит да се развие от проблем с нерва, т.е. болен нерв да развали зъба? Може би имам някакъв проблем с нервите, възможно ли е така да разрушат всичките ми зъби?
Galen
 
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Окт 2013, 11:37

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот mariya.atanasova » 02 Яну 2014, 15:02

Здравейте,

аз съм на 25 и имам 2 свърхбройни зъби, които се намират на долната челюст под кучешкия(който е все още млечен). Ходих при няколко специалисти и всички ми предлагат различно лечение - да се извади млечния и двама свръхбройни и да се сложи металокерамика на мястото; да се поставят брекети на долната челюст и да издърпват единия свръхброен, а другият и млечният да се извадят.

Какво е вашето мнение по въпроса?

Благодаря!
mariya.atanasova
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Яну 2014, 14:57

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron