Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицина

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот ydosev » 13 Май 2014, 16:08

Здравейте,

Миналата година май месец правих зъб, който беше със остър пулпит и беше полуразрушен. Стоматологът ми го лекува, като няколко пъти слага арсен и вади нерви, като с това лекува и корените. След което ми запълни каналите, постови щифт понеже пломбата е доста голяма, а зъбна стена имаше съвсем малко и нещата се оправиха, но сега започнах да изпитвам тъпа болка в тоя зъб, при почукване върху зъбната стена, чувствителен е при студено и топло.
Другото, което забелязах е, че около самата емулгамова пломба има като подутинка, дори тая сутрин при допир с четката за зъби (която е с по - твърд косъм) прокърви, като с това и болката, че ли отшумява.
Надявам се да ми изкажете мнението си и дадете съвет.

Благодаря Ви предварително!
Йордан Досев
ydosev
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Май 2014, 09:54

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот mirodent » 14 Май 2014, 19:34

ydosev написа:Здравейте,

Миналата година май месец правих зъб, който беше със остър пулпит и беше полуразрушен. Стоматологът ми го лекува, като няколко пъти слага арсен и вади нерви, като с това лекува и корените. След което ми запълни каналите, постови щифт понеже пломбата е доста голяма, а зъбна стена имаше съвсем малко и нещата се оправиха, но сега започнах да изпитвам тъпа болка в тоя зъб, при почукване върху зъбната стена, чувствителен е при студено и топло.
Другото, което забелязах е, че около самата емулгамова пломба има като подутинка, дори тая сутрин при допир с четката за зъби (която е с по - твърд косъм) прокърви, като с това и болката, че ли отшумява.
Надявам се да ми изкажете мнението си и дадете съвет.

Благодаря Ви предварително!
Йордан Досев


Здравейте г-н Досев,
Давате ми малко противоречиви данни за този случай, защото умъртвен зъб не би могъл да боли от СТУДЕНО, защото няма нерви...т.е. сензори за студено. Би могъл да боли само от топло, при условие, че вече е развил "гранулом" (гнойна торбичка), като следствие от предишна интоксикация с арсена или недобре запълнен канал - всички тези предположение ща се изяснят, когато се направи рентгенова снимка на зъбите (този и околните му). Бих Ви препоръчал да си направите на ДИГИТАЛЕН рентген ПАНОРАМНА снимка, която се плаща от НЗОК и за Вас ще е безплатна, а дава чудесна инфо за всички зъби. В такъв случай можете да ми постнете снимката тук или на мейла ми: koumdjiev@abv.bg за да анализирам по-конкретно. Всеки стоматолог би Ви дал направление за такава снимка, стига да сте осигурен и му носите здравната си книжка.
На въпроса "около самата емулгамова пломба има като подутинка," - възможно е това да е начало на фистулизиране...т.е. гранулома да иска да излее съдържанието си навън, но бе з фото...как да разбера? Жъзможно е да е само невинен гингивит около пломбата, като следствие на задръжка на храна между два съседни зъба - ако имате междузъбна фуга, бих Ви препоръчал да си купиет от аптека "четка за междузъбно пространство" с диаметър 0,4
Приятен ден и очаквам действията Ви.
Д-р Куюмджиев
0888 890301
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот ydosev » 05 Юни 2014, 09:32

mirodent написа:
ydosev написа:Здравейте,

Миналата година май месец правих зъб, който беше със остър пулпит и беше полуразрушен. Стоматологът ми го лекува, като няколко пъти слага арсен и вади нерви, като с това лекува и корените. След което ми запълни каналите, постови щифт понеже пломбата е доста голяма, а зъбна стена имаше съвсем малко и нещата се оправиха, но сега започнах да изпитвам тъпа болка в тоя зъб, при почукване върху зъбната стена, чувствителен е при студено и топло.
Другото, което забелязах е, че около самата емулгамова пломба има като подутинка, дори тая сутрин при допир с четката за зъби (която е с по - твърд косъм) прокърви, като с това и болката, че ли отшумява.
Надявам се да ми изкажете мнението си и дадете съвет.

Благодаря Ви предварително!
Йордан Досев


Здравейте г-н Досев,
Давате ми малко противоречиви данни за този случай, защото умъртвен зъб не би могъл да боли от СТУДЕНО, защото няма нерви...т.е. сензори за студено. Би могъл да боли само от топло, при условие, че вече е развил "гранулом" (гнойна торбичка), като следствие от предишна интоксикация с арсена или недобре запълнен канал - всички тези предположение ща се изяснят, когато се направи рентгенова снимка на зъбите (този и околните му). Бих Ви препоръчал да си направите на ДИГИТАЛЕН рентген ПАНОРАМНА снимка, която се плаща от НЗОК и за Вас ще е безплатна, а дава чудесна инфо за всички зъби. В такъв случай можете да ми постнете снимката тук или на мейла ми: koumdjiev@abv.bg за да анализирам по-конкретно. Всеки стоматолог би Ви дал направление за такава снимка, стига да сте осигурен и му носите здравната си книжка.
На въпроса "около самата емулгамова пломба има като подутинка," - възможно е това да е начало на фистулизиране...т.е. гранулома да иска да излее съдържанието си навън, но бе з фото...как да разбера? Жъзможно е да е само невинен гингивит около пломбата, като следствие на задръжка на храна между два съседни зъба - ако имате междузъбна фуга, бих Ви препоръчал да си купиет от аптека "четка за междузъбно пространство" с диаметър 0,4
Приятен ден и очаквам действията Ви.
Д-р Куюмджиев
0888 890301


Изпращам Ви секторна снимка, на 5,6,7,8 зъб долу в дясно. http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1401949926t.jpg
ydosev
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Май 2014, 09:54

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицин

Мнениеот mirodent » 11 Юни 2014, 22:10

ydosev написа:
mirodent написа:
ydosev написа:Здравейте,

Миналата година май месец правих зъб, който беше със остър пулпит и беше полуразрушен. Стоматологът ми го лекува, като няколко пъти слага арсен и вади нерви, като с това лекува и корените. След което ми запълни каналите, постови щифт понеже пломбата е доста голяма, а зъбна стена имаше съвсем малко и нещата се оправиха, но сега започнах да изпитвам тъпа болка в тоя зъб, при почукване върху зъбната стена, чувствителен е при студено и топло.
Другото, което забелязах е, че около самата емулгамова пломба има като подутинка, дори тая сутрин при допир с четката за зъби (която е с по - твърд косъм) прокърви, като с това и болката, че ли отшумява.
Надявам се да ми изкажете мнението си и дадете съвет.

Благодаря Ви предварително!
Йордан Досев


Здравейте г-н Досев,
Давате ми малко противоречиви данни за този случай, защото умъртвен зъб не би могъл да боли от СТУДЕНО, защото няма нерви...т.е. сензори за студено. Би могъл да боли само от топло, при условие, че вече е развил "гранулом" (гнойна торбичка), като следствие от предишна интоксикация с арсена или недобре запълнен канал - всички тези предположение ща се изяснят, когато се направи рентгенова снимка на зъбите (този и околните му). Бих Ви препоръчал да си направите на ДИГИТАЛЕН рентген ПАНОРАМНА снимка, която се плаща от НЗОК и за Вас ще е безплатна, а дава чудесна инфо за всички зъби. В такъв случай можете да ми постнете снимката тук или на мейла ми: koumdjiev@abv.bg за да анализирам по-конкретно. Всеки стоматолог би Ви дал направление за такава снимка, стига да сте осигурен и му носите здравната си книжка.
На въпроса "около самата емулгамова пломба има като подутинка," - възможно е това да е начало на фистулизиране...т.е. гранулома да иска да излее съдържанието си навън, но бе з фото...как да разбера? Жъзможно е да е само невинен гингивит около пломбата, като следствие на задръжка на храна между два съседни зъба - ако имате междузъбна фуга, бих Ви препоръчал да си купиет от аптека "четка за междузъбно пространство" с диаметър 0,4
Приятен ден и очаквам действията Ви.
Д-р Куюмджиев
0888 890301


Изпращам Ви секторна снимка, на 5,6,7,8 зъб долу в дясно. http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1401949926t.jpg


НЕ ВИЖДАМ ПРОБЛЕМ НА ТАЗИ СНИМКА, РАБОТАТА НА КОЛЕГАТА Е ЧУДЕСНА, ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО КОРЕНОВОТО ЛЕЧЕНИЕ, А АМАЛГАМАТА МАЛКО ПРИТИСКА ВЕНЕЦА. АКО НЕ Е ОТШУМЯЛА БОЛКАТА, МОЖЕ Д АСЕ СМЕНИ ПЛОМБАТА С ФОТОПОЛИМЕР ИЛИ ЗЪБЪТ ДА СЕ ОБЛЕЧЕ С КОРОНКА
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицина

Мнениеот Vladimir85 » 11 Юли 2014, 09:13

Здравейте д-р Куюмджиев
При мен става въпрос за наистина сериозен проблем - препресване с паста за запълване на канали, което е отишло в максиларния синус.
Ходих във факултета по лицево - челюстна хирургия и ми предложиха да ме оперират.
Въпросът ми обаче е, дали операцията която се очаква да направят е по метода на Калдуел - Люк за която пише ужасяващи неща във форумите?
Стоматоложката ми каза че операцията била много лека и фина, но ако е по метода Калдуел - Люк не виждам нищо леко или фино, а си е направо касапщина! Доколкото разбрах тези операции са много травматични и се правят с чук и длето :shock:
Наистина бях изумен да открия че в 21 век стоматолозите работят все още с чук и длето :shock:
Има ли някакъв друг вид операция, която действително да е по-лека, защото ако ще ми трошат челюста с длето, май по-скоро бих си стоял с топчето вътре :geek:
Vladimir85
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юли 2014, 03:32

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицина

Мнениеот Mimito_88 » 11 Юли 2014, 10:06

Здравейте, Д-р Станимир Куюмджиев
Преди няколко дни усетих болка на венеца от левия кътника на долната челюст. Отидох при моя стоматолог при потупване самия зъб не ме болеше по при натиск на венеца болката си беше доста силна. Отвори ми зъба и каза, че трябва да се умъртвява постави ми някакво лекарство, което не е арсен и каза да престои 10 дни, след което да отида да ми извади нервите. Минаха 3 дни от както съм с това лекарство и още си усещам болка, най- силна е при натиск, но на моменти си я усещам и без докосване. Нормално ли да имам болка толкова дълго време?
Mimito_88
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юли 2014, 09:44

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицина

Мнениеот mirodent » 18 Юли 2014, 10:24

Mimito_88 написа:Здравейте, Д-р Станимир Куюмджиев
Преди няколко дни усетих болка на венеца от левия кътника на долната челюст. Отидох при моя стоматолог при потупване самия зъб не ме болеше по при натиск на венеца болката си беше доста силна. Отвори ми зъба и каза, че трябва да се умъртвява постави ми някакво лекарство, което не е арсен и каза да престои 10 дни, след което да отида да ми извади нервите. Минаха 3 дни от както съм с това лекарство и още си усещам болка, най- силна е при натиск, но на моменти си я усещам и без докосване. Нормално ли да имам болка толкова дълго време?


Привет Мими 88,
Всеки стоматолог с времето си създава свой начин на работа, изхождайки от личния си опит и практика. Понякога е трудно да се разгадае лечението на колега, когато не е съвсем стандартно и не бих си позволил да давам мнение, след като не съм наясно лично със ситуацията.
При Вашите оплаквания бих назначил рентгенова снимка, защото това "при натиск на венеца болката си беше доста силна" ми подсказва за зъб в стадий на самоумъртвяване,което ще се установи със снимка или т.н. "изследване на виталитета". Може би колегата е сложил лекарството "лидомум", което е за доумъртвяване, но не съм сигурен, не мога да гадая.
Най-добре се обадете на колегата и поискайте час , за да погледне пак зъба, болката, състоянието на венеца. Друго дистанционно не мога да Ви посъветвам.
Успех !
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицина

Мнениеот merymik21 » 08 Сеп 2014, 10:02

На 8.08.2014г. ми направиха шиечна пломба по нов метод, чрез навигиране и на 31.08.2014 г. падна. Каква е гаранцията им и могат ли да я възстановят безплатно?
merymik21
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Сеп 2014, 09:08

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицина

Мнениеот mirodent » 10 Сеп 2014, 23:56

merymik21 написа:На 8.08.2014г. ми направиха шиечна пломба по нов метод, чрез навигиране и на 31.08.2014 г. падна. Каква е гаранцията им и могат ли да я възстановят безплатно?


За първи пук чувам термина "пломба чрез НАВИГИРАНЕ" и моля за името и телефона на колегата ми, та да се информирам...:) Но както и да е, за месец само да падне пломба си е резил , който би трябвало да се поправи БЕЗПЛАТНО. Съветът ми е да опитате при СЪЩИЯ колега.
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Д-р Станимир Куюмджиев – стоматология и дентална медицина

Мнениеот merymik21 » 13 Сеп 2014, 14:22

Благодаря д-р Куюмджиев,4рез нагряване е и ми я направиха отново-гаранция-1 г.
merymik21
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Сеп 2014, 09:08

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта