Какъв е ароматът на вашата зодия?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какъв е ароматът на вашата зодия?

Мнениеот FramarModRosi » 20 Юни 2013, 14:33

aromatherapy.jpg
aromatherapy.jpg (40.22 KiB) Прегледано 18671 пъти
Запознати ли сте с Аромотерапията? А знаете ли коя билка и аромат пасва на зодията ви? Много теории напоследък доказват, че зодиакалния знак има голямо въздействие върху аромата, който ви привлича. Т. е. всяка зодия трябва да използва определено ароматно олио за максимална релаксация. Да видим…

Овен - Лавандула
Овенът има склонност да се натоварва с твърде много отговорности в живота. Лавандулата помага в борбата с инфекциите и има релаксиращ ефект. Ароматите на черен пипер и джинджър пък могат да предотвратят упоритото главоболие.
Телец - Портокал
Телците често страдат от болки във врата. Освен това свободните дихателни пътища са много важни за тях. Маслото от портокал е благоприятно и предразполага към нови преживявания.
Близнаци – Евкалипт
Близнаците трябва да полагат грижи за дихателните си органи. За тях най – подходящ е евкалиптът, който повишава защитните сили на организма и предотвратява болести на кръвоносните съдове.
Рак – Здравец
Чувствителността на рака може да доведе до проблеми с храносмилането, нервност или обрив на кожата. Здравецът отпуска, успокоява, улеснява храносмилането и почиства кожата.
Лъв – Бергамо
Лъвът е склонен към сърдечни проблеми, заради пристъпите на тревожност и гняв. Бергамотът има успокоително действие и е в състояние да превърне и най – заклетият нервак в безгрижна личност.
Дева – Кедър
Девите са склонни към перфекционизъм, те често сами се засипват с купища проблеми. Затова и често са напрегнати. Кедърът ще улесни почивка и релаксацията им.
Везни – Лимон
Везните често страдат от проблеми с бъбреците и пикочния мехур. Лимонът ще ускори разпадането на токсините в тялото им и ще погне за пречистване на цялата система.
Скорпион - Иланг – иланг
Скорпионите често потискат чувствата си, а това води до лошо настроение, което пък лесно може да се повиши с иланг-иланг. Съблазнителният мирис на това растение, открито на островите в Индийския океан, служи и като афродизиак.
Стрелец – Лайка
Стрелците са изпълнени със сила и енергия. Често обаче се поддават на напрежението. Чаят от лайка ще им помогне да се отпуснат и ще намали нервността им.
Козирог - Сандалово дърво
Козирозите често са изправени пред отговорни решения в живота. В периодите на промяна най - важни за тях са смелостта и упорството, с които ще ги зареди сандаловото дърво.
Водолей – Пачули
Водолея често страда от проблеми с гръбначния стълб, костите, мускулите и ревматични проблеми... Пачулите имат антисептично действие, успокояват възпалението, укрепват и освежават организма.
Риби – Джинджифил
Най – добрият избор за Рибите е масло от джинджифил. То вдъхновява, укрепва организма, стимулира кръвообращението и помага на настроението.
FramarModRosi
 
Мнения: 321
Регистриран на: 12 Дек 2012, 15:27

Re: Какъв е ароматът на вашата зодия?

Мнениеот victory » 02 Юли 2013, 11:09

Не вярвам много в Астрологията, но за сметка на това си падам по Аромотерапията. Моите аромати са лавандула и евкалипт...
victory
 
Мнения: 63
Регистриран на: 05 Фев 2013, 10:59

Re: Какъв е ароматът на вашата зодия?

Мнениеот BRI » 03 Юли 2013, 11:11

Мен пък са ме улучили. Обожавам аромата на цитрусови плодове :P
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Какъв е ароматът на вашата зодия?

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2014, 17:12

Интересно, аз си мислих, че здравеца няма аромат изобщо :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какъв е ароматът на вашата зодия?

Мнениеот Rali_hr » 10 Фев 2015, 13:17

Не мога да кажа много, че вярвам на тези неща, да не кажа изобщо...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какъв е ароматът на вашата зодия?

Мнениеот Mon_ton » 17 Апр 2015, 10:28

Много обичам аромата на окосена трева, но не виждам да отговаря на зодията ми :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какъв е ароматът на вашата зодия?

Мнениеот Lollipop » 21 Апр 2015, 10:14

хехехе, може би наистина съм лимон, а ? :))
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какъв е ароматът на вашата зодия?

Мнениеот Kremiliya » 21 Апр 2015, 11:03

Lollipop написа:хехехе, може би наистина съм лимон, а ? :))

За толкова кисела ли се имаш, напълно подкрепям, всички везни са лимонени. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какъв е ароматът на вашата зодия?

Мнениеот Krum » 21 Апр 2015, 12:42

Kremiliya написа:
Lollipop написа:хехехе, може би наистина съм лимон, а ? :))

За толкова кисела ли се имаш, напълно подкрепям, всички везни са лимонени. :)

Те не само везните са кисели, но като се вкиснете може да овършеете и издухате цяла къща :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Какъв е ароматът на вашата зодия?

Мнениеот Harmony » 16 Фев 2017, 18:07

Точно, много харесвам аромата на кедър!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта