Най - мръсните неща, които ще докоснеш днес

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Най - мръсните неща, които ще докоснеш днес

Мнениеот BRI » 03 Юли 2013, 11:06

Всеки ден докосваме стотици предмети, чиито повърхности гъмжат от микроби. Предположението, че понеже вещите са лични не са мръсни е много погрешно. Микробите могат да се развиват върху всякакви повърхности. Ето пет неща, до които неизбежно се докосваме всекидневно, а всъщност са много замърсени. Ако имате алергии, кихате, кашляте или имунната ви система е слаба, проблемът може да се крие е в някой от тях, защото мръсните вещи са опасни за здравето ни.
1. Възглавниците
pillow.jpeg
pillow.jpeg (6.46 KiB) Прегледано 2442 пъти
Микробите ни преследват още по време на невинния ни нощен сън. А къде се крият? Във възглавниците! По тях лесно се събират мъртви кожни клетки, прах, прашни червейчета и разни други гадории. За да не спите върху всички тях, добра идея е да сменяте възглавниците си(не само калъфките!) на няколко години. Разбира се, има и вариант да ги перете, което обаче изисква повече време и усилия. Но пък ако държите на определена възглавница, това също е начин.
2. Четката за зъби
toothbrush.jpeg
toothbrush.jpeg (6.79 KiB) Прегледано 2442 пъти
Едно от първите неща, към които посягаме сутрин е четката за зъби. Кога за последен път си я сменихте? Специалистите ни съветват да го правим на всеки три месеца, но много често забравяме. Колкото повече време използваме една четка за зъби, толкова повече вируси и бактерии се натрупват по нея. Голяма част от тях не са опасни, но пък натрупването им с течение на времето може да доведе до риск за здравето ни.
3. Парите
money.jpeg
money.jpeg (10.28 KiB) Прегледано 2442 пъти
Всеки ден през ръцете ни преминават банкноти и монети. Потребности, какво да се прави? Преди да попаднат в портмонето или джоба ни обаче, те със сигурност са обиколили ръцете на много други хора с всякаква хигиена... Парите не са нещо, което перем и почистване. Постоянното им движение ги прави сериозен преносител на червен бацил, гнилостен микроб, кандида, стафилококи и др. Историята дори познава случаи, в които парите са били причинители на сериозни епидемии, така че бъдете внимателни!
4. Дамската чанта
master.Louis.jpg
master.Louis.jpg (19.24 KiB) Прегледано 2440 пъти
Дамската чанта е необходимият на всяка жена аксесоар. Но носейки в нея всевъзможни предмети умножаваме вредни за здравето бактерии. Освен това чантата е в постоянен контакт както с ръце ни, така и на различни повърхности, което позволява обмяната на микроби, особено ако чантата не се почиства и пере често! Оказало се, че кожените чанти са най - опасни, поради своята пореста материя, която е идеална среда за развитието и разпространението на бактерии.
5. Клавиатурата на компютъра
pc.jpeg
pc.jpeg (9.87 KiB) Прегледано 2440 пъти
Вече сме преполовили деня и бясно щракаме по клавиатурата в отмятане на задачки…Ако не знаете то ще ви осведомя, че клавиатурата ви е или мръсна, или направо гнусна. Така че е важно редовно да я почиствате със специален препарат, със спирт или др. Ако клавиатурата се окаже особено мръсна, може да се наложи да свалите клавишите и да включите в почистването стара четка за зъби, с която да поизтъркате, където е необходимо. Разбира се, не трябва да забравяте да изключите клавиатурата, докато се занимавате с чистотата й.
Замисляли ли сте се, че всекидневно докосваме микроби? Миенето на ръцете е най - лесното и добро нещо, което може да направим за здравето си. Колко често си миете ръцете?
BRI
 
Мнения: 239
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:04

Re: Най - мръсните неща, които ще докоснеш днес

Мнениеот IVRO » 03 Юли 2013, 11:46

Ауу, направо изтръпнах докато изчета темата. А само като се замислих, че е вярно :(
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Най - мръсните неща, които ще докоснеш днес

Мнениеот Siss » 03 Юли 2013, 12:12

Наистина е гадно като се замислим... Ами предметите в дамската чанта? Те пък колко са мръсни...Портмонето, ключовете и др. също са носители на бактерии и микроби.
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11

Re: Най - мръсните неща, които ще докоснеш днес

Мнениеот djudjanka » 04 Юли 2013, 16:11

Старая се често да си мия ръцете - веднага след като се прибера; задължително след пътуване с влак и т.н. Ако трябва да преброя колко често, то със сигурност са над 10 пъти/ден. Да добавя и още няколко предмета, в които се съдържат множество бактерии: гъбата за миене на съдове, дистанционното, комп. мишка, гримовете, четката за коса и мн. др. Мийте си ръцете :!:
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Най - мръсните неща, които ще докоснеш днес

Мнениеот Локумът » 20 Мар 2017, 16:14

Добре, че поне дамска чанта не пипам, но има много мръсни неща, волана на колата също не е най-чистото нещо на света, нон стоп се пипа, а и ако се хапва в колата познайте за какво става въпрос. използвам антибактериални мокри кърпи с алкохол бая по-често, отколкото си мия ръцете, щото нямам постоянно достъп до вода. ;)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Най - мръсните неща, които ще докоснеш днес

Мнениеот Pipilota » 20 Мар 2017, 16:41

Оф, днес до колко такива ще се докосна - тоалетната на работа, дръжките на вратите й, клавиатурата, мишките, бюрата, раниците на децата, моята чанта и за капак и нещо бонус като настъпя... :grin:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Най - мръсните неща, които ще докоснеш днес

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Мар 2017, 17:01

може да съм немарлива, ама изобщо не с езамислям, не ми пука и т.н. нито се гнуся от нещо, защото може да е мръсно. Аз си поддържам висока лична хигиена и съм спокойна, единственото, за което ме е гнус, е вратата на изхода на тоалетната до чешмата, защото чувам много колеги как излизат от тоалетната и не си мият ръцете. :mrgreen:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Най - мръсните неща, които ще докоснеш днес

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Мар 2017, 19:43

marsu написа:може да съм немарлива, ама изобщо не с езамислям, не ми пука и т.н. нито се гнуся от нещо, защото може да е мръсно. Аз си поддържам висока лична хигиена и съм спокойна, единственото, за което ме е гнус, е вратата на изхода на тоалетната до чешмата, защото чувам много колеги как излизат от тоалетната и не си мият ръцете. :mrgreen:

Ей това не го разбирам! Айде у вас да си, да не си измиеш ръцете мога да се съглася - дето се вика ти и гаджето ти сядате на тоалетната и си знаеш хигиената, но на обществено място, където влизат сто човека на ден и ти пак да не си измиеш ръцете... просто някои хора са толкова гнусни, че няма на къде повече....
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Най - мръсните неща, които ще докоснеш днес

Мнениеот vanusha » 24 Юли 2017, 14:57

Тоалетната, телефона ми, автобуса, клавиатурата.. все мръсни неща, за съжаление. Дори и да не си мисля, че са мръсни, те са блъскани с какви ли не гадни неща.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Най - мръсните неща, които ще докоснеш днес

Мнениеот Rali_hr » 25 Юли 2017, 09:25

Всякакви клавиатури, бюра, тоалетната чиния, изобщо тоалетната на работа, автобуса, после ще ходя и по магазините, всякакви дръжки.. доста мръсни неща има около нас, за съжаление.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта