Панкреатит - препоръки за лечение

Панкреатит - препоръки за лечение

Мнениеот julia » 12 Юли 2013, 13:17

Здравейте , след отстранена жлъчка ми поставиха и диагноза остър панкреатит.Имам диабет и високо кръвно.Болките се възобновиха веднага след захранването-силната болка високо горе в корема, излъчваща се назад към гърба. Моля даите ПРЕПОРЪКИ ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА ОСТРИЯ ПАНКРЕАТИТ . Предварително Благодаря!
julia
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Юни 2012, 17:22

Re:Панкреатит - препоръки за лечение

Мнениеот moni » 17 Юли 2013, 15:05

Здравей julia. Какво е състоянието ти в момента? Да, 30 % при отстраняване на жлъчния мехур се развива остър панкреатит, а по-късно и захарен диабет. Но заболяването може да се предизвика и от алкохолна злоупотреба, травматични причини, перфорация на язва и други. Важно е да знаеш, че панкратитът представлява едно самосмилане на жлезата и може да бъде животозастрашаващо състояние. При него жизненоважно е спазването на диета, която включва:

Храни, които са разрешени: Вегетариански супи, зеленчуци, плодове, варено и печено не мазно месо, прясна извара, ръжен хляб, кашкавал.

Храни които, задължително забравяш: алкохол, газирани напитки, кисели сокове, люто, пушени и консервирани храни, пържено, мазни и тлъсти меса, шоколад, сладолед,гъби и други.

Но най-важното е периодично да посещаваш гастроентеролог, както и ендокринолога си. Заболяването е коварно и няма лекарства или алтернативна медицина, които да покрият необходимостта от болнично лечение и следене на състоянието. http://problem.framar.bg/%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82
moni
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Юли 2013, 14:36

Re:Панкреатит - препоръки за лечение

Мнениеот julia » 22 Юли 2013, 16:43

благодаря ви moni! В момента се чувствам по- добре ,спазвам строга диета -само варена бяла риба и пил.месо, пасирани супи,сезонни плодове и зеленчуци , сухар, като през няколко дни добавям нови храни. Ям по малко 5-6 пъти на ден .Каквото трябва и мога го спазвам .Предстои ми скенер на 15 .08, Бъдете здрави и още веднъж благодаря за вниманието и отделеното време.
julia
 
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Юни 2012, 17:22

Re: Панкреатит - препоръки за лечение

Мнениеот moni » 02 Авг 2013, 12:58

Браво julia, този сериозен подход към заболяването и промяната в начина ти на живот, ще доведе до отлични резултати. Бъди все така упорита и се грижи за себе си. Все пак, ако решиш, след приключване на изследванията, можеш да ми дадеш повече информация за състоянието ти. Ако мога да бъда полезна. Поздрави и успех.
moni
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Юли 2013, 14:36


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани болести на храносмилателната система

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron