Разположение на тестисите?

Разположение на тестисите?

Мнениеот niki90 » 16 Юли 2013, 18:03

Здравейте,

Имам едно притеснение и реших да попитам някои които е наясно та затова пиша тук.
Става въпрос за тестисите ми, всичко е нормално, но понякога забелязвам, че единия е "обърнат" на обратно един вид. На единия върха му сочи напред и нагоре а на другия назад и надолу? Какво означава това, нормално ли е? След известно време (няколко часа) се оправят и си застават двата еднакво. За 3ти път ми се случва да забележа това явление и веднага се сещам за "торзио" и от там се наплашвам много...

Някакви идеи защо се получава така и нормално ли е? При вас как е? Имат ли нормално разположение и какво е то?
Един вид на единия тестис върха му се пада отзад и отдолу а на другия отпред и отгоре.
Дано сте ме разбрали, че се побърквам вече.

Благодаря!
niki90
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Юли 2013, 18:02

Re: Разположение на тестисите?

Мнениеот Atanas Kutlev » 17 Юли 2013, 14:14

Здравей те! От снимката, която сте приложили, се вижда известно завъртане на десния тестис, но няма данни за торзио. Тази подвижност на тестиса представлява риск за възникване на торзия и е наложително да се обърнете към уролог, за да може да се фиксира тестиса и да не се стига до торзия.
Симптомите на торзио на тестиса са внезапна поява на много силни болки в съответната скротална половина, често придружени от гадене и повръщане, след което болките могат да отслабнат, но бързо се оформя подутина с голям оток на кожата и цялата скротална половина.
Atanas Kutlev
 
Мнения: 21
Регистриран на: 18 Фев 2013, 15:39

Re: Разположение на тестисите?

Мнениеот niki90 » 17 Юли 2013, 15:20

Здравейте!
Благодаря за мнението. Дали ще е проблем ако оставя нещата така, дали ще се влоши? До колкото разбирам изхода е само един - оперативна намеса?
Как трябва да е застанал нормално тестиса, с надсеменника назад или напред?

Благодаря!
niki90
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Юли 2013, 18:02

Re: Разположение на тестисите?

Мнениеот Atanas Kutlev » 18 Юли 2013, 10:04

Нормалното положение на тестиса е с надсеменника назад. По-горе ви казах, че подвижността на тестиса крие риск за торзио в даен момент. За да сте сигурен и добре информиран, се обърнете към уролог. Все пак никой няма да ви оперира без ваше желание.
Atanas Kutlev
 
Мнения: 21
Регистриран на: 18 Фев 2013, 15:39


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с урология и бъбречни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта