Шуслерови соли - споделете мнението си тук

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Шуслерови соли

Мнениеот kristiqna_georgieva » 22 Мар 2012, 18:03

Аз също съм приемала тези, които са за коса, кожа и нокти, но честно да ви кажа не видях някакво подобрение.
kristiqna_georgieva
 
Мнения: 16
Регистриран на: 22 Мар 2012, 17:35

Re: Шуслерови соли

Мнениеот totka_lukanova » 27 Мар 2012, 16:03

Ами може би трябва да се приемат повече време, ане само месец :roll:
Препоръчително е 20-30 минути преди и след приема на Шуслеровите соли де не се употребяват храна и течности. Таблетките се оставят напълно да се разтопят в устата. Така биологически активното вещество се усвоява напълно от лигавицата на устата.
totka_lukanova
 
Мнения: 224
Регистриран на: 27 Апр 2011, 14:40

Re: Шуслерови соли

Мнениеот monito » 23 Апр 2012, 11:10

kristiqna_georgieva написа:Аз също съм приемала тези, които са за коса, кожа и нокти, но честно да ви кажа не видях някакво подобрение.

Пия ги вече повече от месец - Шуслерова сол № 11, за коса, кожа и нокти. При мен резултатът е много добър, защото косата ми по принцип е склонна към омазняване, както и кожата между другото, а ноктите ми бяха много чупливи. Косата ми спря да цъфти, а ноктите ми никога не са били толкова здрави :)
А една приятелка даваше на дъщеричката си шуслерови соли, защото се напишкваше през нощта до 1-ви клас. Детенцето вече е добре и проблемът с нощното напишкване е далеч зад гърба им, така че шуслеровите соли определено помагат в много отношения, стига да са предписани от специалист хомеопат и да се приемат правилно.
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Шуслерови соли

Мнениеот mecana » 26 Апр 2012, 09:35

Имаше някаква комбинация от шуслерови соли за намаляване на апетита... Споделете, ако знаете нещо по въпроса :) Някой пил ли е, каква е комбинацията, отслабнахте ли с тях?
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Шуслерови соли

Мнениеот roshlata » 26 Апр 2012, 15:23

mecana написа:Имаше някаква комбинация от шуслерови соли за намаляване на апетита... Споделете, ако знаете нещо по въпроса :) Някой пил ли е, каква е комбинацията, отслабнахте ли с тях?

Виж какво намерих:
Шуслерови соли
"Наднормено тегло:
сол N10 Натриум сулфурикум -сутрин 5табл
сол N5 Калиум фосфорикум -на обяд 5табл
сол N9 Натриум фосфорикум - вечер 5табл
Така се повлияват обмяната на веществата, психиката и отделителната система."

Не съм ги пила, но скоро ще ми се наложи да свалям килца, така че ще чакам отзиви :mrgreen:
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Шуслерови соли

Мнениеот sanya » 27 Апр 2012, 10:00

kristiqna_georgieva написа:Аз също съм приемала тези, които са за коса, кожа и нокти, но честно да ви кажа не видях някакво подобрение.

Знаеш ли, моето наблюдение е, че шуслеровите соли трябва да се пият по-продължително време, за да имат ефект. Приемала съм няколко вида, но не повече от два едновременно. А точно силиция /N11/ страшно добре ми повлия на кожата. Пила съм също N8, която е против целулит и разпределя течностите в клетките, а също и N10, която пречиства организма и с чиято помощ всичко вредно се изхвърля.
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Шуслерови соли

Мнениеот miss.cranberry » 07 Юни 2012, 17:00

Доколкото знам Шуслеровите соли трябва да се пият поне 3 месеца, за да има ефект, четох го в една книжка с комбинации за различни проблеми. :)
miss.cranberry
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юни 2012, 16:56

Re: Шуслерови соли

Мнениеот bobito » 08 Юни 2012, 09:42

miss.cranberry написа:Доколкото знам Шуслеровите соли трябва да се пият поне 3 месеца, за да има ефект, четох го в една книжка с комбинации за различни проблеми. :)

Съгласна съм с теб - шуслеровите соли са природен продукт, който действа чрез натрупване в организма. Това не е лекарство, че да подейства след ден-два :idea: Изисква се много търпение и постоянство, но веднъж убедите ли се в тяхната ефективност, вече ще мислите по различен начин. Имах проблемна кожа и единствено те ми помогнаха да си изчистя лицето :)
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Шуслерови соли

Мнениеот diana_di » 22 Авг 2012, 07:17

zdraeite! ima rezultati ot shemata za otslabvane.pri edna moj prijtelka sa 10 kg za 32 dni.zapo4vam i az i pitam kogato prriklu4i 4ovek s priema na 6uslerovite soli za6toto te ne se pijt ve4no kakvo pravim s apetita ,koito zapo4val provokaciite si otnovo!
diana_di
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Авг 2012, 16:30

Re: Шуслерови соли

Мнениеот Curious » 17 Дек 2012, 17:57

Тук скоро никой не е писал, но се надявам някой да сподели мнение :)
Дали за отслабване може да се комбинират Шуслерови соли №10,5,9 , както е по схемата тук и да се дабави №8 за целулит. И кога да се пие №8 :roll:
Curious
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Дек 2012, 18:54

ПредишнаСледваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта