Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот lini_leni » 30 Сеп 2013, 11:56

До преди няколко години содата е смятана за вредно, дори опасно вещество, понеже нашите майки са почиствали основно сребърните си накити с нея, използвана извън основното и приложение - при производството на хляб.

От известно време се откриват много и интересни, нови приложения на хлебната сода. Чувала съм какви ли не рецепти- от избелване за зъби, който е един от най-известните методи, може би, до лечение на ракови заболявания, който е едно от най-сериозните предизвикателства отправяни до сега към това съединение на натрия. Четох много интересна статия в интернет, в която се твърди, че човек се е излекувал от рак на простатата с приема на хлебна сода и месала.

Може би тук е много добро място, за да се съберат не само мнения, но и отзиви от хора, които са изпробвали това лечение или смятат да го направят, или да се споделят изпробвани рецепти за прочистване на организма или лекуване. ;)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот bojo_kolev » 03 Окт 2013, 16:07

Не съм чувал за подобно нещо, което да има толкова много действия. А като видя подобна статия все се каня да започна прочистване на организма, но в повечето случаи бързо забравям. :)
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот PasDeDeux » 17 Окт 2013, 11:59

Содата е едно от чудесата, за мен, които дълго време са били прикрити, просто, защото никой не се е сещал, че може да има благотворен ефект върху тялото ни.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот Lollipop » 18 Ное 2014, 14:49

Дали е възможно наистина содата да има толкова полезни свойства? Аз лично по-скоро бих се притеснявала да използвам за лекуване на заболяване със сода.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот taniagr1 » 22 Ное 2014, 22:13

Мога да ви зарадвам. Имах на ръката си мастна тъкан колкото яйце, беше обгърнала нерва на лявата ми ръка. Оперирах я, но се получи едно топченце колкото нахут. Започнах така: вечер слагам една чаена лъжичка зелена хума, разбърквам я и я оставям за през нощта, на сутринта изпивам само водата, без утайката, а вечер една чаша гореща вода с една чаена лъжичка сода преди да си легна, обикновено около 9-10 часа. Най-радостното е, че вече го няма това обезпокоително нахутче :D
taniagr1
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Ное 2014, 21:46

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот Andrey » 06 Яну 2015, 13:56

Содата наистина сякаш сме я приемали за нещо много лошо и страшно, а напоследък се говори, че май не е толкова опасна а дори има полезни свойства. Аз обаче не мога да кажа, никога не съм опитвал сода да пия.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Яну 2015, 15:30

Содата само за киселини знам, че някои хора я пият. Обаче за това образувание, за което сподели taniagr1 е направо изненадващо, може би наистина има силни свойства. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот Anka » 06 Яну 2015, 16:20

Нали се сещате за онази реклама "от 20 години пиеш сода и твърдиш, че помага", е за киселини може да не е много ефикасна, но другите й свойства не са за подценяване.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот taniagr1 » 19 Яну 2015, 20:53

Andrey написа:Содата наистина сякаш сме я приемали за нещо много лошо и страшно, а напоследък се говори, че май не е толкова опасна а дори има полезни свойства. Аз обаче не мога да кажа, никога не съм опитвал сода да пия.

Аз вече съм уверена в свойствата на содата и лекува мноого неща, просто не е ефективна за фармакологичното производство. Някой някога казвал ли ви е, че трябва да поддържате PH - 7.4/ алкално или пък някой да ви е казвал как да укрепим без лекарства имунната си система, имаме ли здрава имунна система, имаме здраве. Ето ще споделя наесен си приготвям от черен бъз 2 буркана - ред захар, ред черните зрънца, след десет дни прецеждам и цяла зима по 1 с.л. всеки ден вземам, никога не можеш да настинеш, а лекува и куп други болести, подчертавам - без лекарства.
taniagr1
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Ное 2014, 21:46

Re: Вредна или полезна е содата бикарбонат?

Мнениеот Kaya » 20 Яну 2015, 10:53

Бъзът наистина е много полезен, аз също си правя такава отвара от бъз и пия от време на време, но определено не съм много активна в пиенето, но е хубаво ... А за содата не знам нищо - слагам я в сладкиши и толкова. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта