Пчелният прашец - лекар за всички болести

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Пчелният прашец - лекар за всички болести

Мнениеот lussy » 02 Окт 2013, 12:26

Отскоро баща ми започна да се занимава с пчеларство, и все повече ме заинтересуваха тези малки вълшебници–пчелите. :) Сега разбирам с колко грижи е свързано тяхното отглеждане, те са му като деца. След изваждането на първите блага от опасните им къщурки, осъзнавам какво означава истински мед и прополис. Единственото по-голямо затруднение, което изпитва един пчелар, разбрах, че е с пчелния прашец. Добиването му е наистина трудно, иска ежедневно следене за работничките, за съжаление е трудно постижимо. Затова започнах да си купувам, сега в сезона на грипове и настинки, освен това като изпиеш сутрин една лъжичка си свеж и бодър, като след кафе. :shock:

Най-хубавото, е че помага при почти всички неразположения на тялото, дори съм чела, че повлиява и някои ракови заболявания. Бяха ми казали рецепта за настинка, която бързо секва повечето симптоми–изцедени лимони, пчелен прашец, мед(за вкус) и това се разрежда с вода, на мен всички тези съставки на куп не ми подействаха добре (на вкусовите сетива), но съм убедена, че би помогнало много.

Пия го вече около месец, но не зная с точност колко трябва да продължи. Въпреки че е природен продукт, зная, че е доста силен и не трябва да се прекалява с него. Основния ми въпрос е колко дълго да продължи приема му? Тази тема е безкрайна, но споделяйте какви рецепти знаете вие, както и за какво са помогнали, ще ми бъде много интересно. ;)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Пчелен прашец

Мнениеот bojo_kolev » 03 Окт 2013, 16:08

Това е, както и содата бикарбонат, универсално лекарство, помага като общостимулиращо и по същият начин помага на организма да се избави от болести (ако ги хване) :D
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Пчелен прашец

Мнениеот djudjanka » 04 Окт 2013, 10:50

Аз съща пия пчелен прашец всяка сутрин и също ме интересува колко време трябва да се пие и дали се правят почивки. :roll:
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Пчелен прашец

Мнениеот lussy » 07 Окт 2013, 09:36

djudjanka написа:Аз съща пия пчелен прашец всяка сутрин и също ме интересува колко време трябва да се пие и дали се правят почивки. :roll:

Ами хората, от които го купувам са ми казвали, че трябва да се правят почивки, но не зная след колко дневен прием и колко трябва да бъде почивката
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Пчелният прашец - лекар за всички болести

Мнениеот Krum » 04 Дек 2014, 12:18

Трябва да има почивка и според мен, обаче колко не знам, смятам че горе долу като с всяко нещо 10 дена прием, 10 почивка е добре.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Пчелният прашец - лекар за всички болести

Мнениеот Elica » 07 Яну 2015, 17:27

Никога не съм пила пчелен прашец, даже не знам как точно се приема и за какво.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Пчелният прашец - лекар за всички болести

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Яну 2015, 18:10

Аз съм го пила при отслабване, но вече съм забравила какво точно съотношение и изобщо какъв ми беше режима. :roll:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта