Обсебва ли телевизията?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Обсебва ли телевизията?

Мнениеот YoLindi » 02 Окт 2013, 12:30

Почти във всеки български дом има телевизия. След като спряха аналоговото излъчване, със сигурност процента на зомбирани хора е намалял. Колко хубаво, нали?

Аз лично съм усетила обсебващото действие на тази кутия , като съм се засичала как стоя и зяпам глупавите реклами за леля Мария, за мен това е шокиращо, защото обикновено не гледам въобще телевизия. :geek: Като малка са ми казвали, както и на повечето- „Не гледай телевизия от толкова близо, ще ти се развалят очите!”, явно това така ми е повлияло, а сега осъзнавам, че не се развалят само очите, но и гледната ти точка, след ясно обявената и насадена ти от медиите, такава.В най-лошия случай опитвам да следя Нешънъл Джиографик или Дискавъри, като гледам да засичам любимите си поредици - Табу, както и Брейн геймс.

А вие, продължавате ли да поддържате този източник на негативи? А какво гледате - новини, предавания от прайм тайма, тоук шоута? А позволявате ли на децата си да гледат телевизия, пускате ли им детско само, за да ви оставят на мира, определяте ли им кои канали да си пускат и кои не?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Обсебва ли телевизията?

Мнениеот lussy » 04 Окт 2013, 13:31

Нямам навик да гледам телевизия, както нямам нито желание, нито време за това. В момента съм на втори сезон на "Изгубени", та си пускам по едно епизодче, като за лека нощ. А комбинацията дете и телевизор е най-лошото нещо, което може да се случи на един мъник. Въпреки, че много майки оставят хлапетата си пред компютър или телевизор, само за да мълчи, е много лоша практика.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Обсебва ли телевизията?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Яну 2015, 18:13

Напоследък все повече телевизия гледаме, а преди години изобщо не сме гледали. Наистина е обсебваща и пристрастяваща дори.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Обсебва ли телевизията?

Мнениеот Lollipop » 08 Яну 2015, 18:26

Гледам една сапунка по телевизията защото ми е много забавна и интересна с техните обичаи, другото са анимации което се гледа у нас или National Geographic, единствено се гледат по другите програми филми, ако има интересни. Никакви предавания и промивки на мозъка не гледам.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Обсебва ли телевизията?

Мнениеот Slavena » 08 Яну 2015, 23:29

Аз мога да кажа че съм направо пристрастена към телевизията, прибирам се и първото което правя е да пусна телевизора.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Обсебва ли телевизията?

Мнениеот Krum » 02 Апр 2015, 13:23

Е, да чак да ме обсебва не, но обичам да гледам телевизия, много приятно занимание и ме разтоварва :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Обсебва ли телевизията?

Мнениеот Lili_pili » 02 Апр 2015, 14:15

Обсебва ме разбира се, като гледам телевизия не мога нищо друго да правя, най-много да чопля семки.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Обсебва ли телевизията?

Мнениеот Kremiliya » 02 Апр 2015, 15:45

Lili_pili написа:Обсебва ме разбира се, като гледам телевизия не мога нищо друго да правя, най-много да чопля семки.

И аз обичам да гледам телевизия, въпреки че не е изобщо полезно за здравето това занимание, но ми е страст, какво да се прави :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Обсебва ли телевизията?

Мнениеот Anka » 02 Апр 2015, 16:15

Хич не обичам да гледам телевизия пък аз но постоянно работи телевизора, много се дразня като говоря на някой, той толкова да е вглабен в телевизора че да не вижда какво става около него.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Обсебва ли телевизията?

Мнениеот Rali_hr » 02 Апр 2015, 17:00

Ние у нас имаме режим и рядко гледаме странична телевизия, разбира се че обсебва, затова си я забраняваме, защото иначе няма да има никакво общуване в семейството. Преди имаше периоди, в които изобщо не сме си говорили у дома, заради тв-то :!:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта