Скъпа или евтина козметика?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Скъпа или евтина козметика?

Мнениеот niya_mazova » 03 Окт 2013, 11:00

Напоследък се замислям като си купувам продукти и се заглеждам и по-други, непознати за мен до сега. Някои са по-скъпи, други по-евтини, от българските също забелязвам се разделят на по-горен и по-долен клас, за сега от тях съм ползвала само някои на Билка и Бочко и съм останала доволна. :mrgreen:

Мислите ли, че българската козметика е в пъти по-евтина от вносната, защото е по-долно качество? Не смятам, че има съставки кой знае колко опасни в родните ни продукти, понеже съм чела и такива мнения, все пак производството им се следи, за да е по европейски модел, въпреки че като се замисля, всичко се опитваме да е по такъв стандарт, но в крайна сметка остава мираж. Та до каква степен се доверявате на българското, съответно и на вносното? Как избирате козметиката според марката, цената, по препоръка или имате друг начин? :roll:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Скъпа или евтина козметика?

Мнениеот YoLindi » 03 Окт 2013, 11:19

Тестваната козметика е най-добрият вариант, но не тествана върху животни, а с доказани резултати, но не и от реклами, най-често от приятелки, въпреки че и това не е критерии, защото сме различни.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Скъпа или евтина козметика?

Мнениеот YoLindi » 03 Окт 2013, 11:25

А още нещо, добирали ли сте се до сега до ELEA, Regal, Wella някоя от тези марки и какво мислите за тях?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Скъпа или евтина козметика?

Мнениеот Doctora » 04 Окт 2013, 16:46

Аз съм за натуралната козметика без парабени, фталати и други подобни канцерогени. Когато пазарувам винаги ги търся в съдържанието и отбягвам продукти с тях. Предпочитам да дам повече пари за козметика, а не за лекрства.
Doctora
 
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Сеп 2013, 20:03

Re: Скъпа или евтина козметика?

Мнениеот Кети cat » 23 Ное 2018, 12:22

То е ясно че всеки би предпочел скъпа и качествена, но не всеки има възможността.
Аз залагам на редовното поддържане на кожата, а останалото - къде с домашни трикове и маски, къде с купешки.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Скъпа или евтина козметика?

Мнениеот nefertiti » 23 Ное 2018, 13:18

Разликата в цените при козметиката не е случайна. Казват, че плащаш за марката, а не за качеството, еми не е така. Марковата козметика се е доказала във времето, стандартите, които поддържа са постоянни. Съставките, от които е направена са висококачествени, изработени в стерилна среда. Същото е и с лекарствата, уж имат едни и същи съставки, но действат по различен начин. Така е и с разкрасителните процедури, казват, не ме хвана ботокса, хиалурона се стопи за нула време. Или правих Хайфу и няма ефект, не ми подейства лазерната епилация, ама не гледат, че апарата, е закупен от алибаба. Качеството струва пари, това е истината.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Скъпа или евтина козметика?

Мнениеот Dalia » 23 Ное 2018, 17:53

Аз залагам на скъпата и качествена козметика и само с доказани марки, защото понякога за съжаление цената в БГ няма нищо общо с качеството. Залагам и много на домашно приготвената козметика с натурални продукти, природата е най-добрия лекар за нашето тяло.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Скъпа или евтина козметика?

Мнениеот Rossi Ross » 10 Дек 2018, 11:24

Има случаи, когато евтината е не по-малко добра от скъпата. Аз също бях предубедена, но напоследък експериментирам с марките на ДМ, примерно. Ми, по нищо не отстъпват на скъпите. Поне за мен.
Rossi Ross
 
Мнения: 93
Регистриран на: 05 Дек 2018, 15:19

Re: Скъпа или евтина козметика?

Мнениеот Lisandra » 16 Дек 2018, 23:59

Не знам каква козметика си ползвала, но разбира се, че има разлика между евтината и скъпа козметика. За съжаление не е в полза на евтината. Аз примерно откакто ползвам козметиката на Обаги, няма да я заменя с друга.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Скъпа или евтина козметика?

Мнениеот Lana » 19 Дек 2018, 13:28

Нямам претенции. Ако съм доволна от качеството, цената няма значение. Не робувам на марки, моди и реклами.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта