Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви маска!

Тук може да намерите игрите проведени от Фрамар и наградите, които сме раздали.

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот rinnabg » 19 Юли 2011, 14:03

Освежаваща маска:
2 с. л. кисело мляко
1/2 с.л. хума
1 с.л. мед

Държа маската докато започне да се "стяга" хумата, изплаквам с хладна вода и поставям подхранващ крем на лицето. След тази маска кожата ми е видимо по-мека и свежа, тенът се избистря.
rinnabg
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Апр 2011, 16:18

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот southern_sun » 19 Юли 2011, 16:06

Ето и от мен една рецепта:
Маска за хубав тен с мед и белтък
1 белтък се разбива на пяна, прибавя се 1 с.л. мед и 1 с.л. изцедено кисело мляко. Маската се оставя да действа 10 минути, след което се изплаква добре.Кожата става гладка и нежна и готова за вашият слънчев загар.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот sss88 » 19 Юли 2011, 20:45

Предлагам на всички дами една чудесна маска с избелващ ефект:

Нужни са ви само 1 картоф и 1 супена лъжица прясно мляко.
Суровият картоф се настъргва и към него се прибавя млякото.
С получената смес намазваме предварително почистеното лице.
Престоява около 20 минути.
sss88
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Апр 2011, 14:13

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот Jean D'Arcel » 20 Юли 2011, 10:19

Става все по-трудно да се излъчи победител! И все пак ще спечели този, който предложи най-атрактивна, най-богата и най-евтина домашна маска за лице. Като се обоснове как точно действат съставките:)
Благодарим:)
Аватар
Jean D'Arcel
 
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Юли 2011, 15:41

Маска с пресен магданоз

Мнениеот altanay » 20 Юли 2011, 11:58

Маска с пресен магданоз


Залейте с вряла вода 2 чаени лъжички ситно нарязан магданоз. След 2-3 часа прецедете отварата и я съхранявайте в хладилник не повече от 7 дни. С памук, натопен в отварата, разтривайте лицето и шията два пъти дневно. От непрецедената смес може да приготвите ледени кубчета, с които мигновено ще освежите лицето си.
Маската се използва също и за избелване от пигментни петна и лунички,само че тогава магданоза не се залива с вряла вода, а се прави на сок.След около седмица се вижда резултат.
altanay
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юли 2011, 11:50

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот Simona Hristova » 22 Юли 2011, 06:38

Привет! :)
Моите малки тайни, преди маските си правите няколко минути парна баня с цветчета от лайка, отварят се порите, няма нужда да пипате нищо, просто подготвяте кожата.Изплаквате лицето и после нанасяте маската.Лъжица кисело мляко и хума, кожата става гладка и перфектно чиста, ако искате истински да се отпуснете хубава музика и тампончета напоени с розова вода.Ако нямате кисело мляко, може и хума с розова вода, розовата вода присъства при мен винаги и вместо тоник :D за лице.Изплаквате като засъхне маската и слагате хидратиращ крем! :) Моето евтино домашно спа :D :D :D
Simona Hristova
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Юли 2011, 06:22


Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот МВB » 23 Юли 2011, 15:02

И аз да се включа.Ще ви предложа една маска за лице. Аз съм със суха към нормална кожа и винаги, когато правя тази маска, усещам кожата си супер.
Малко сложно е приготовлението на сместа, но веднъж готова, се използва дълго време.


Маска за лице

1 пакет лайка, 1 пакет овесени ядки, 100 грама ленено семе

Приготвяне:Билките се смилат и се смесват. Взема се 1 с. л. от сместа /останалото брашно се съхранява на сухо и хладно място/ и се слага в 1 каф. чашка врящо прясно мляко. Бърка се, докато се сгъсти. Сваля се от котлона и се изчаква малко да поизстине. Към тази кашица се прибавя 1 жълтък и 7-8 капки витамин А. Бърка се постоянно.
Маската се нанася топла върху чисто лице. Стои около 20 минути, след което лицето се изплаква с хладка вода.
Ефектът е удивителен, ще се убедите!
МВB
 
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Юли 2011, 14:51

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот МВB » 24 Юли 2011, 17:48

Ще ви напиша още една от моите малки тайни нали съм Маги..втората ми маска е също толкова проста за приготвяне,но със същият задоволяващ ефект.Тя е млечна и помага за омекотяването и успокояването на кожата.Нужни са Ви само половин чаша изцедено мляко,1 чаена лъжичка картофено пюре и може щипка сол.След като размесите се получава не толкова гъста,но не и рядка каша.Нанесете върху добре почистено и сухо лице.Изчакайте 30 минути и отмийте със студена или хладка вода.Попийте с мека кърпа и още на другия ден ще осетите разликата: мека,свежа и овлажнена кожа,която ви прави удоволствие да докосвате.Късмет и се надявам да съм ви била полезна с моите малки евтинки хитринки за красота!
МВB
 
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Юли 2011, 14:51


ПредишнаСледваща

Назад към Игрите на Фрамар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта