Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви маска!

Тук може да намерите игрите проведени от Фрамар и наградите, които сме раздали.

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот petyamasri » 29 Юли 2011, 09:50

1 супена лъжица лимонов сок
1 супена лъжица мед
2 супени лъжици хума
Бъркаме съставките докато получим гъста кашичка, която нанасяме върху лицето си. Оставаме така около 15-20 минути и измиваме с хладка вода.
След това можем да нанесем ежедневния си крем.
petyamasri
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Юли 2011, 20:56

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот petyamasri » 29 Юли 2011, 09:52

Взимате средно голям банан, обелвате го и хубаво го намачквате с вилица. Може да използвате и пасатор за целта. Стане ли на каша, сместа е готова за нанасяне. Нанесете я на лицето и врата и останете така минимум 10 минути, за най-добър ефект - 20. След това измийте маската от лицето си със студена вода.
petyamasri
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Юли 2011, 20:56

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот petyamasri » 29 Юли 2011, 09:54

Половин картоф или малко парче тиква се настъргват на ренде. Прецеждат се и към сока се прибавя половин жълтък, 1 с.л. прясно мляко и нишесте, колкото да се получи каша. Маската се държи 15 минути на лицето, след което се измива с хладка вода.
petyamasri
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Юли 2011, 20:56

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот Simona Hristova » 29 Юли 2011, 12:58

Привет от мен! За последно...
Друга моя тайна, макар и подобна е маска с хума, мед и малко крем.Пак да си кажа за парната баня с лайка, наистина прави чудеса с кожата, може и цветчета от невен да има вътре, отпушват се порите и лицето се подготвя :) Може и зехтин да има директно на лицето, докато сте на парата, хидратира и пази кожата от парата, все пак ;) ( после може тази вода да използвате и за косата си, подхранва се и придава блясък на русите и светло кестенявите коси, стават медни :lol: ) :) Ако се притеснявате, че порите ще ви се разширят от парата, недейте... :) дори и сухите кожи, имат малки черни точки, след парата, изплакнете лицето и направете маската, една лъжица мед и една лъжица хума, това за нормална към суха кожа, сместта е гъста, ако кожата ви е суха, добавете и крем, на върха на чаена лъжица, например на Арома в лилава кутия с витамин С + Е, който е ревитализиращ, евтин-около два лева и няма много да се изсуши кожата.Значи порите са отворени и маската действа, на очите тампончета с розова вода.Другата вариация беше с кисело мляко и хума, също много хубаво почиства, вече бях споделила.Чакате 10-15 минути и отмивате, после може да обтриете с кубче лед, това което и аз правя, наистина и бях подсетена от Пума, ако имате от нейните билкови кубчета още по-добре :) И накрая крем, ако са скъпи ги дръжте лятото в хладилника.Ще имате сияйна кожа! Пожелавам успех на всички и важното е че обменяма съвети, вярвайте в себе си, една жена може да е поддържана и без пари, бъдете истински, бъдете красиви! Късмет и приказно лято на всички! :) :) :)
Simona Hristova
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Юли 2011, 06:22

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот МВB » 30 Юли 2011, 13:23

Радвам се Жан Дарсел ,че съм била изчерпателна.Исках да не стана скучна..мога да пиша с часове за моите маски в качеството си на магистър молекулярна микробиология и билки са ми доста интересни тези неща.малки неправилно се изразих недоспиването ми си казва думата.
МВB
 
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Юли 2011, 14:51

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот sofii4eto1984 » 31 Юли 2011, 12:47

Най-лесната за мен маска приготвям от пчелен восък. На водна баня разтапям около две лъжици и нанасям на лицето където маската се втвърдява, измивам я със студена вода, просто восъкът изстива и от студената вода пада от лицето. За мен мед и восък са страхотни продукти за подхранване на кожата на лицето.
sofii4eto1984
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Юли 2011, 12:42

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот FramarMedia » 31 Юли 2011, 14:40

Да припомним - Правила на конкурса:
В играта участват потребители с поне 5 мнения във форума!

Ако искате награда, погледнете си мненията!
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот МВB » 01 Авг 2011, 10:11

Застанала съм и с трепет очаквам момент-а в който ще съобщите най-щастливата за деня жена.Зап 10 часа,налИ:)нямам търпение
МВB
 
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Юли 2011, 14:51

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот Jean D'Arcel » 01 Авг 2011, 10:14

Здравейте мили момичета или момчета :)
Откровено казано, през последните няколко дни много мислих на кого да подарим нашата награда. Решението беше трудно, поради многото оригинални рецети и активност, която вие демонстрирахте.
Благодаря ви от цялото си сърце за това!
Не сме убедени, че наградата която даваме е заслужена само от един между вас, но все пак маската е една и ще трябва да я грабне един от вас!
Надявам се, че споделеният опит за красота от природата който бе изложен в тези няколко страници е ценен материал за всички нас, както и за марките, които произвеждат козметика.
Много харесах постовете на :Umnica,RinaBG,MBB,Simona Hristova,Puma.
Но колкото и да харесваме всички, спрямо обявените в началото критерии, както и един нов показател - активност на съставките, който не бяхме предвидили в началото, наградата е само една! Симона Христова, МББ и Цвети 56 постнаха маски с три много активни природни съставки.
Симона се аргументира дори и какъв ефект ще има съставът на домашната и маска. Убедена съм, че тя ще има база да сравни своята маска с Таласо-спа маската на Жан Дарсел. Надявам се след това да сподели мнение и да ползва наградата със здраве!
Честито на Симона Христова за наградата!
Пуснете на потребител framarmedia лична бележка с пълен адрес и телефон, за да ви пратим наградата!!
За останалите -очаквайте новите ни игри! ;)
Аватар
Jean D'Arcel
 
Мнения: 24
Регистриран на: 07 Юли 2011, 15:41

Re: Спечели от Фрамар: Жан Дарсел ви пита за домашната ви ма

Мнениеот МВB » 01 Авг 2011, 10:33

обаче нали имаше и друго условие да имаме поне 5 коментара във форума?
МВB
 
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Юли 2011, 14:51

ПредишнаСледваща

Назад към Игрите на Фрамар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта