Креатин за жени - може ли да се пие?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Креатин за жени - може ли да се пие?

Мнениеот niya_mazova » 04 Окт 2013, 11:11

Здравейте! Надявам се, че тук ще мога да получа адекватен отговор от хора отдавна занимаващи се с това, затова ви пиша. Говорих с един познат наскоро за добавката креатин, той я ползва отдавна и е много доволен от ефекта й, но не зная как би подействало на жена.

Четох в Интернет много хубави неща за креатин монохидрат, но мисля, че се отнасят по-скоро за мъжката физика и организъм. На мен ми трябва бързо възвръщане на форма, т.е. мускулна маса. Не съм голяма жена - 164см. На 45кг. , затова ме е страх да изпробвам подобни неща върху себе си, искам да получа, колкото е възможно повече и различни съвети относно това.

Тази маса ми е необходима, не толкова за обем, т.е. естетически, колкото до издръжливост на мускулите - за възвръщане на форма. Мислите ли, че това може да стане? Не искам да ставам набита, нито да правя релеф, трябва да запазя финия си вид. Надявам се да ми помогнете, защото трябва да се случат бързо. :oops:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Креатин за жени

Мнениеот svox » 04 Окт 2013, 13:12

Привет, аз лично започнах да пия креатин монохидрат преди около месец. Препоръча ми го мой приятел, който спортува усърдно във фитнеса и също го пиеше за натрупване на маса. Това, което е добре да се знае за него, че той НЕ натрупва маса, както го правят протеините да речем, а дава енергия на клетките и пълни мускулите с вода, която след тренировка, при обилно хапване, се замества от приетите хранителни вещества. Ако търсиш начин да натрупаш трайна маса, креатинът няма да ти свърши работа, понеже освен да те направи пухкава за известно време друго не би могъл да свърши. Използва се от активно спортуващи хора, които го приемат преди тренировка, за да могат да имат нужната енергия и да помпат мускули. В противен случай само ще те напълни с вода и до там. Няма траен ефект и затова спортуващите го пият определен период, след което го заменят с протеини, аминокиселини и др. трупащи стабилна маса добавки. Този тип добавки са за активни спортисти и ти препоръчвам да потърсиш друго решение на "проблема". Надявам се да съм бил от полза.
svox
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Окт 2013, 12:54

Re: Креатин за жени

Мнениеот lussy » 04 Окт 2013, 13:25

Казано честно, изпитвам странна неприязън към подобни добавки, било то и биологични чисти и не знам си какво. Няма нужда за едно тяло като твоето, което явно вече е било във форма от подобно нещо. Мой приятел пиеше подобно нещо (ако не е било и същото), и качи сериозна маса, но става и с хранене, не можеш да очакваш да се случат нещата само с фитнес и добавки. А ти не си и много висока, не мисля, че подобно нещо би ти повлияло добре. :)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Креатин за жени

Мнениеот Radoslav88 » 07 Окт 2013, 10:54

Щом целта ти е енергия по-добре се насочи към коензим Кю10. Аз съм ползвал този от 60 мг. на Haya Labs и то когато бях на диета и наистина даваше доста енергия, въпреки малкото калории.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Креатин за жени

Мнениеот niya_mazova » 07 Окт 2013, 11:29

svox написа:Привет, аз лично започнах да пия креатин монохидрат преди около месец. Препоръча ми го мой приятел, който спортува усърдно във фитнеса и също го пиеше за натрупване на маса. Това, което е добре да се знае за него, че той НЕ натрупва маса, както го правят протеините да речем, а дава енергия на клетките и пълни мускулите с вода, която след тренировка, при обилно хапване, се замества от приетите хранителни вещества. Ако търсиш начин да натрупаш трайна маса, креатинът няма да ти свърши работа, понеже освен да те направи пухкава за известно време друго не би могъл да свърши. Използва се от активно спортуващи хора, които го приемат преди тренировка, за да могат да имат нужната енергия и да помпат мускули. В противен случай само ще те напълни с вода и до там. Няма траен ефект и затова спортуващите го пият определен период, след което го заменят с протеини, аминокиселини и др. трупащи стабилна маса добавки. Този тип добавки са за активни спортисти и ти препоръчвам да потърсиш друго решение на "проблема". Надявам се да съм бил от полза.

Разбирам, явно това не е най-доброто за моя случай, благодаря ти за съвета, не само разбрах, че не е за мен, но и научих нещо полезно :)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Креатин за жени

Мнениеот niya_mazova » 07 Окт 2013, 11:32

Radoslav88 написа:Щом целта ти е енергия по-добре се насочи към коензим Кю10. Аз съм ползвал този от 60 мг. на Haya Labs и то когато бях на диета и наистина даваше доста енергия, въпреки малкото калории.

Това звучи много добре, дали бих могла да го намеря по аптеките или по-скоро в нещо от сорта на Health Store? :) Надявам се няма странични ефекти :roll:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Креатин за жени

Мнениеот Radoslav88 » 17 Окт 2013, 12:27

niya_mazova написа:
Radoslav88 написа:Щом целта ти е енергия по-добре се насочи към коензим Кю10. Аз съм ползвал този от 60 мг. на Haya Labs и то когато бях на диета и наистина даваше доста енергия, въпреки малкото калории.

Това звучи много добре, дали бих могла да го намеря по аптеките или по-скоро в нещо от сорта на Health Store? :) Надявам се няма странични ефекти :roll:

Аз си го купих от специализиран магазин за хранителни добавки Силабг в центъра на София до НДК, но мисля че го има и по аптеките.
Не само че няма странични ефекти, а даже подобрява сърдечно-съдовата дейност (хора с инфаркт го приемат да се възстановят по-бързо), отделно е много много силен антиоксидант и засилва метаболизма.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Креатин за жени

Мнениеот niya_mazova » 18 Окт 2013, 10:32

Radoslav88 написа:
niya_mazova написа:
Radoslav88 написа:Щом целта ти е енергия по-добре се насочи към коензим Кю10. Аз съм ползвал този от 60 мг. на Haya Labs и то когато бях на диета и наистина даваше доста енергия, въпреки малкото калории.

Това звучи много добре, дали бих могла да го намеря по аптеките или по-скоро в нещо от сорта на Health Store? :) Надявам се няма странични ефекти :roll:

Аз си го купих от специализиран магазин за хранителни добавки Силабг в центъра на София до НДК, но мисля че го има и по аптеките.
Не само че няма странични ефекти, а даже подобрява сърдечно-съдовата дейност (хора с инфаркт го приемат да се възстановят по-бързо), отделно е много много силен антиоксидант и засилва метаболизма.

Да, ще го имам предвид :)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Креатин за жени - може ли да се пие?

Мнениеот zlatarski_ » 08 Фев 2014, 18:26

Да - може :) Само гледай да не е монохидрат,за да не подпухваш много и да не ставаш обемна.Приятелката ми пие Creatine HCL на бълк и е страшно доволна,много добре се чувства,възстановява и тренировките и са по-пълноценни,без да подпухва.
zlatarski_
 
Мнения: 8
Регистриран на: 04 Фев 2014, 10:13

Re: Креатин за жени - може ли да се пие?

Мнениеот choki_moki » 09 Фев 2014, 17:58

Аз не бих рискувала с креатин, въпреки че ти си 40 кила, и може и добре да ти повлияе. Ако си решила да взимаш все пак си вземи такъв без водна задръжка етил естер, хидрохлорид, кре-алкалин. Моя приятел пие кре-алкалин на амикс и е страшно доволен, ама той е момче и не знам при теб как ще е.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron