Лечебният сапун от Сирия „Алеппо”

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Лечебният сапун от Сирия „Алеппо”

Мнениеот YoLindi » 04 Окт 2013, 15:17

Най-често използвания сапун в ежедневието ни е течният, може би, но наскоро се загледах по магазините и почти изумена установих, че има твърди сапуни и то в голямо разнообразие на марки, и ухания. Когато се прибрах се разрових из Гугъл и ми направиха впечатление, няколко сапуна, които не бях виждала до този момент. :mrgreen:

Един от тях беше и сирийския - „Алеппо”. Не очаквах, че се произвеждат все още натурални такива. И с това не свърши всичко - те са ръчно изработени с натурални съставки, може би и заради това запазили славата си през вековете. Има и легенда за известен арабски учен, който е казал: „Лекарят има трима помощници: дума, растение и нож”, като е завещал на своите последователи да използват силата на билките, маслата и тревите. :mrgreen:

С чудотворното си действие тези сапуни изглаждат бръчки, помагат за растежа на косата, като я избавят и от пърхот и се славят с добра репутация в борбата срещу псориазиса.
Вече поръчах един по Интернет с кафява глина, амбра и агар. От дете не съм се къпала с твърд сапун, надявам се да остана приятно изненадана от действието му. :mrgreen:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Лечебният сапун от Сирия „Алеппо”

Мнениеот lussy » 07 Окт 2013, 09:13

До сега не бях чувала за този сирийски сапун, но имам много лоши спомени от времето. когато имаше само твърди сапуни, понеже се полепваше един филм такъв мазничък по банята и да я миеш не е от най-приятните усещания :)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Лечебният сапун от Сирия „Алеппо”

Мнениеот niya_mazova » 01 Ное 2013, 16:04

Не мисля, че какъвто и да било сапун може да ти изглади бръчките, но щом казваш! Иначе аз съм пробвала подобни и ми харесват, но да, кофти е с миенето на банята, след това!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58


Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта