Най-големият враг на потта - стиковете

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Най-големият враг на потта - стиковете

Мнениеот Harmony » 04 Окт 2013, 15:54

Преди около седмица се оказва, че е свършил стика ми, естествено не зная какво да си купя, но интернет е насреща. Започвам да ровя и откривам, че стик е равно на антиперспирант, което не просто ме изуми, но и не можах да повярвам какво съм причинявала на тялото си!

Оказа се, че някои от антиперспирантитеса на петролна основа, а останалата част съдържат в себе си съединения на алуминия, от друга страна, това се свързва и с рака на гърдата. Друго нещо, което ме изненада, че всъщност миризмата при потене идва от ферментирането на потта, заради нормално живеещите в организма бактерии. Никога не съм ползвала дезодоранти, но явно нямат тези магически сили да предотвратяват неприятните миризми, а само ги замаскират с някакъв по-приятен заместител (но като се смесят - не смея и да помисля), а алкохолът премахва неприятните миризми, което нямам идея как се случва и какво съдържание трябва да има. :)

А природата какво имала наум, когато създавала потта, явно, тя не служи само като охлаждащ ефект на тялото, а има положителна роля за сексуалното привличане, поради наличието на съединение, което когато достигне до рецепторите за обоняние на жените се активират области в мозъка в областите - социални умения, емоции и сексуално поведение. Надявам се да съм ви била полезна, ако не друго поне да съм ви разсмяла. :D
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Най-големият враг на потта - стиковете

Мнениеот Doctora » 04 Окт 2013, 16:25

Да, потта може да подейства секси, но може да стане и точно обратното да те отблъсне силно! Кожата е отражението на стомаха, тя е органа през който отделяш най-много токсини.От друга страна от стомахаът зависят функциите на имунната сиситема, синтеза на невротрасмитери, хормони .... Ако имаш проблеми с храносмилателния тракт, те си личат по кожата и потта. Потта и кожата издават голяма част от здравето на човека!!!

Аз лично си купувам от няколко години натурален дезодорант , без алуминий и хипоалергичен. :!: :!: :!:
Doctora
 
Мнения: 19
Регистриран на: 10 Сеп 2013, 20:03

Re: Най-големият враг на потта - стиковете

Мнениеот niya_mazova » 07 Окт 2013, 08:44

Doctora написа:Да, потта може да подейства секси, но може да стане и точно обратното да те отблъсне силно! Кожата е отражението на стомаха, тя е органа през който отделяш най-много токсини.От друга страна от стомахът зависят функциите на имунната сиситема, синтеза на невротрасмитери, хормони .... Ако имаш проблеми с храносмилателния тракт, те си личат по кожата и потта. Потта и кожата издават голяма част от здравето на човека!!!

Аз лично си купувам от няколко години натурален дезодорант , без алуминий и хипоалергичен. :!: :!: :!:

Съгласна съм, че издава много от здравословното състояние, но съм чувала за хора, които от деца страдат от това, че потта им има силна и неприятна миризма, не би трябвало да бъде така, може би при положение, че не са могли да натрупат толкова токсини, колкото един възрастен.
А какъв е този дезодорант, който използваш, каква марка е? :)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Най-големият враг на потта - стиковете

Мнениеот M.Tasheva » 27 Ное 2013, 16:57

Doctora написа:Да, потта може да подейства секси, но може да стане и точно обратното да те отблъсне силно! Кожата е отражението на стомаха, тя е органа през който отделяш най-много токсини.От друга страна от стомахаът зависят функциите на имунната сиситема, синтеза на невротрасмитери, хормони .... Ако имаш проблеми с храносмилателния тракт, те си личат по кожата и потта. Потта и кожата издават голяма част от здравето на човека!!!

Аз лично си купувам от няколко години натурален дезодорант , без алуминий и хипоалергичен. :!: :!: :!:

От къде мога да на меря и аз такъв дезодорант? Мога ли да го открия по магазините за козметика или само в аптеките? :?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Най-големият враг на потта - стиковете

Мнениеот Andrey » 12 Яну 2015, 14:48

Аз си купувам обикновени дезедоранти ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Най-големият враг на потта - стиковете

Мнениеот Kremiliya » 19 Яну 2015, 12:52

Цяла година използвам стикове и съм много доволна и през зимата и през лятото, все пак мишниците са едно деликатно място, на което винаги е горещо и потно. :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Най-големият враг на потта - стиковете

Мнениеот Gold » 20 Май 2015, 11:34

Момичета, внимавайте какви дезодоранти използвате. Оказа се, че повечето са бъкани с алуминий, който е супер вреден и можело да допринесе за появата на рак на гърдата :o
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Най-големият враг на потта - стиковете

Мнениеот Jully » 20 Май 2015, 11:47

Gold написа:Момичета, внимавайте какви дезодоранти използвате. Оказа се, че повечето са бъкани с алуминий, който е супер вреден и можело да допринесе за появата на рак на гърдата :o

Вярно ли? Дали се включва в това число и рол оните?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Най-големият враг на потта - стиковете

Мнениеот Kremiliya » 20 Май 2015, 12:08

Gold написа:Момичета, внимавайте какви дезодоранти използвате. Оказа се, че повечето са бъкани с алуминий, който е супер вреден и можело да допринесе за появата на рак на гърдата :o

не знаех! :shock: А какво е удачно да използваме или да четем внимателно състава ще е достатъчно.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Най-големият враг на потта - стиковете

Мнениеот Gold » 20 Май 2015, 12:17

То явно не е новост, смисъл статии има отдавна, но аз съвсем скоро попаднах на темата и потънах направо :roll: Вижте тук да речем,тук,тук...и има много още :( Трябва да ползваме такива без алуминий!!!
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта