Преминаване към смесено хранене при децата

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот Pipilota » 06 Окт 2015, 15:38

НЕ съм против кърменето, но и смятам, че не е много здравословно да се кърмят децата 1 година и чак тогава да им се включват новите храни. Все пак то има зъби, развива дъвкателни процеси, започва да се облизва и да гледа храната и да примлясква, това означава, че е готово да се храни. Все пак природата си го е измислила и организма се нуждае от повече отколкото може да му даде кърмата. Така че на 6 месеца захранването си е точно навреме. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот Slavena » 08 Окт 2015, 09:53

Давайте на детето това, което вие ядете, така или иначе ще се научи ад яде същите неща, само че пасирайте, не е много трудно и то свиква, колкото по-рано толкова по-добре.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Окт 2015, 10:44

Slavena написа:Давайте на детето това, което вие ядете, така или иначе ще се научи ад яде същите неща, само че пасирайте, не е много трудно и то свиква, колкото по-рано толкова по-добре.

Е чак пък, да им дават на по 6м и пържени картофи :) Трябва да се внимава много със захранването, но и аз съм съгласна, че не трябва да се отлага много време.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот black » 08 Авг 2016, 17:00

Pipilota написа:НЕ съм против кърменето, но и смятам, че не е много здравословно да се кърмят децата 1 година и чак тогава да им се включват новите храни. Все пак то има зъби, развива дъвкателни процеси, започва да се облизва и да гледа храната и да примлясква, това означава, че е готово да се храни. Все пак природата си го е измислила и организма се нуждае от повече отколкото може да му даде кърмата. Така че на 6 месеца захранването си е точно навреме. :)


Напълно подкрепям. Няма да умре от глад като е само на кърма, но с тия зъби не ми е понятно как ще се търпят с майката до 1- или 2-годишна възраст :shock: . Сега на 6 месеца и по-късно да почне да му се дават пържени картофи също не ми е понятно, но всеки знае него си.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот Rali_hr » 09 Авг 2016, 12:52

Ми аз съм кърмила до година и 3 месеца дъщеря ми, поносимо е. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот analizatorka » 09 Авг 2016, 13:24

Rali_hr написа:Ми аз съм кърмила до година и 3 месеца дъщеря ми, поносимо е. :)


Не те ли болеше? Аз нямах щастието да кърмя дълго време. Но пък със захранването много внимавах. Спазвах си всичките неща - никакво кисело мляко до една година, никакви цитрусови плодове също дотогава, нищо пържено, първа една лъжичка морков или картофи и после повече и т.н.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Авг 2016, 12:24

analizatorka написа:
Rali_hr написа:Ми аз съм кърмила до година и 3 месеца дъщеря ми, поносимо е. :)


Не те ли болеше? Аз нямах щастието да кърмя дълго време. Но пък със захранването много внимавах. Спазвах си всичките неща - никакво кисело мляко до една година, никакви цитрусови плодове също дотогава, нищо пържено, първа една лъжичка морков или картофи и после повече и т.н.

и детето ти има ли алергии? А з несъм спазвала нищо, наложи ми се да яде кисело мляко от доста рано, на 1 година си хапваше всичко, няма алергии и е здраво и силно момче. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот puhcheto » 10 Авг 2016, 14:21

Като ядат кисело мляко преди годинката не е казано, че всички трябва да проявят някакви алергии. При малка част сигурно се случва. Няма гаранция дори и при захранването с някой плод.
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот Slavena » 19 Авг 2016, 12:28

никгоа няма никакви гаранции, аз си мисля, 4е алергиите ги има човек в тялото си без зна4ение какво яде и какво не, даже някои казват, 4е е по добре от рано да си яде алергени детето за да свиква организма му с такива храни
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Преминаване към смесено хранене при децата

Мнениеот ramimni » 19 Авг 2016, 13:32

Slavena написа:никгоа няма никакви гаранции, аз си мисля, 4е алергиите ги има човек в тялото си без зна4ение какво яде и какво не, даже някои казват, 4е е по добре от рано да си яде алергени детето за да свиква организма му с такива храни


Да , и се проявава алергията в момент, когато тялото не може да се справи с дразнителя. Но ако си стои вътре, когато и да хапне алергена детето, той ще се прояви. Ако е предразположено да му влияе, никога няма да свикне с тази храна и винаги когато я хапне, ще се проявява алергията.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта