Изследвания за СПИН на родилки - ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Изследвания за СПИН на родилки - ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!

Мнениеот YoLindi » 11 Окт 2013, 14:30

Четох здравни новини, това ме подсети да пусна темата, като връх на моето възмущение. Как пък са се сетили държавниците ни, че трябва да стане задължително изследването за СПИН на родилките?

Всяка година се провеждат АнтиСПИН кампании за превенция и контрол, за съпричастност към заболелите, но какво реално се случва? Раздават се презервативи, листовки, всякакви брошурки и какво от това, при положение, че контрол не се осъществява в здравните заведения?

За мен е недопустимо да влизат хора в болнично заведение, на които ще бъдат извършвани манипулации или раждане, каквото и да било и да няма контрол. :!: Не зная жените, които отиват да раждат, дори и да е в частна болница, където отново няма контрол и задължителни изследвания за СПИН, как си го причиняват? :oops:

По-скоро бих родила вкъщи, от колкото някъде където мога да обременя детето си на смърт още от самото му раждане.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Изследвания за СПИН на родилки - ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!

Мнениеот Harmony » 14 Окт 2013, 10:45

Добре е да се правят изследвания, но мисля, че не трябва да се гледа по този начин на това, ако започнем да мислим, какво може да ни се случи трябва да лягаме в гроба. Но да, добре е да се провеждат такива задължителни изследвания!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Изследвания за СПИН на родилки - ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!

Мнениеот Тъжна Луна » 29 Юни 2018, 16:04

аз нещо не схващам от кое се възмущава авторката на темата. мноо ми е заспало и незагрляващо. тези изследвания са задължителни много отдавна и не виждам кое е притеснителното. трябва да са задължителни :+1:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Изследвания за СПИН на родилки - ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!

Мнениеот Stark » 29 Юни 2018, 16:08

И според мен е хубаво да си правим такива изследвания, да знаем какво "осигуряваме" на децата ни.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Изследвания за СПИН на родилки - ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!

Мнениеот Viktoriya11 » 02 Юли 2018, 09:21

Напълно задължителни, за съжаление, постфактум, нищо не може да се направи.
Viktoriya11
 
Мнения: 49
Регистриран на: 29 Яну 2018, 09:35

Re: Изследвания за СПИН на родилки - ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!

Мнениеот Тъжна Луна » 03 Юли 2018, 16:31

Viktoriya11 написа:Напълно задължителни, за съжаление, постфактум, нищо не може да се направи.

Е.. чак пък нищо да не може да се направи.. аз вярвам че като знаеш от началото че имаш спин и носиш дете, има какво да се направиза плода.. ама за това някой по-запознат да се изкаже
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Изследвания за СПИН на родилки - ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Авг 2018, 17:26

Тъжна Луна написа:
Viktoriya11 написа:Напълно задължителни, за съжаление, постфактум, нищо не може да се направи.

Е.. чак пък нищо да не може да се направи.. аз вярвам че като знаеш от началото че имаш спин и носиш дете, има какво да се направиза плода.. ама за това някой по-запознат да се изкаже

не мисля, че може да се направи каквото и да ебило за плода, освен да се надяваш, че ще е смао носител на хив и никога няма да се зарази със спин...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Изследвания за СПИН на родилки - ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!

Мнениеот ivan.stoqnov » 16 Авг 2018, 18:02

И аз много не разбрах , ккаво точно ви възмути, че ще се правят изследвания или че не се правят. Всеки сам избира живота, който да води, а и не мисля, че всички сме толкова стриктни и се пазим, май за българина важи максимата , Айде сега точно на мен ли ще се случи... Апък и има много по-страшни болети от СПИН, той някак си остава малко по-назаден план с толкова бързо развиващия се РАК например.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Изследвания за СПИН на родилки - ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!

Мнениеот Kaya » 24 Авг 2018, 11:13

те винаги са били задължителни тези изследвания...
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта