Тийн парти за рожден ден

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Тийн парти за рожден ден

Мнениеот M.Tasheva » 23 Окт 2013, 10:54

Здравейте, мами на пораснали деца! Поставена съм пред дилема, но не зная какво да правя.

Дъщеря ми е канена на рожден ден на своя съученичка. И двете са на 15 години, но ме притеснява, понеже не зная какви деца ще присъстват. Когато я питах, тя ми каза, че ще има техни съученици, както и други приятели на рожденичката, т.е. буйни тийнейджъри. :shock:

Другото, което ме тревожи е, че ще са в къща, почти извън града, става въпрос за 5-6 километра, но все пак, не е близко. Да не говорим, че рожденият ден започва в 20:30 часа, което означава, че или трябва да я оставя да преспи там, или посред нощ да ходя да я прибирам.

Доста съм притеснена, защото не искам да я деля, нито от класа, нито новите запознанства, но ме е страх да не й се случи нещо неприятно на тези рождени дни. Надявам се, че съм й „вляла” достатъчно мозък, когато е трябвало, остава сега да го използва. :roll:
Какво бихте ме посъветвали вие, да я деля ли, за да порасне още и да се осъзнае или да рискувам и да видя какво съм възпитала в нея?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Рожден ден на тийнейджър

Мнениеот Harmony » 23 Окт 2013, 11:04

Нямам опит, но мисля, че бих пуснала детето си на подобно парти, просто, за да му гласувам доверието, което е необходимо и за двете ви.

След рождения ден, поговори с нея, разбери как е минало и какво се е случило, нещо по-пикантно и т.н. Ще можеш да добиеш обща представа, как преминават тези партита, за да прецениш, дали й е необходимо и какво получава от общуването с новите познати. :!:
Пиши, как е минало, ако е отишла въобще! :)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Тийн парти за рожден ден

Мнениеот Zlatoto_87 » 29 Окт 2013, 14:04

Тя ако иска да направи нещо нередно, ще го направи и друг път, когато най-малко можеш да подозираш.
Според мен доверието трябва да е свързано с компромиси и сравнителна свобода от страна на родителя, но съчетани с комуникация и съвети. Като бях малък, колкото повече ми нямаха доверие и ме спираха от някъде, толкова по-сладко ми се струваше това-забраненото.
Zlatoto_87
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Окт 2013, 13:45

Re: Тийн парти за рожден ден

Мнениеот M.Tasheva » 30 Окт 2013, 16:09

Мда, прави сте! Реших да й гласувам доверие, но все пак това е едно малко изпитание, което ще трябва да премине с приятни емоции, така че да мога да и имам доверие и следващия път, в който пожелае нещо подобно! :)
Много ви благодаря за съветите, вярвам, че това е правилното решение! :)
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Тийн парти за рожден ден

Мнениеот Zlatoto_87 » 10 Ное 2013, 00:10

Няма проблеми! Надявам се всичко е минало нормално!
Zlatoto_87
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Окт 2013, 13:45

Re: Тийн парти за рожден ден

Мнениеот Kremiliya » 25 Ное 2014, 11:09

Със сигурност бих пуснала детето си на подобен купон, все ще се случи това, от което се страхувате, ако се притеснявате, че може да се напие с некачествен алкохол - това може да стане и след училище, гаранции няма. Така че е по-добре да не се чувства ограничена, защото после още повече ще иска забранените неща.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Тийн парти за рожден ден

Мнениеот Pipilota » 01 Дек 2014, 17:34

Трябва да им гласувате доверие на тези деца, няма как иначе! Сега им е времето да живеят, а ученето кое е добро и кое лошо се случва през цялото време ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Тийн парти за рожден ден

Мнениеот Kaya » 04 Дек 2014, 17:53

Най-готини ми бяха тези партита, а когато на 14 отидох на първия си купон до сутринта се чувствах като шеф на света :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Тийн парти за рожден ден

Мнениеот Rali_hr » 05 Дек 2014, 14:31

Kaya написа:Най-готини ми бяха тези партита, а когато на 14 отидох на първия си купон до сутринта се чувствах като шеф на света :lol:

АКо дъщеря ми на 14г. отиде някъде на купон и то цяла нощ направо ще откача, вашите са били с железни нерви, че да те оставят толкова свободно! :shock:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Тийн парти за рожден ден

Мнениеот Andrey » 05 Дек 2014, 15:34

Аз също бях малък, когато тръгнах по нощни купони, но времената сякаш бяха други, сега е много опасно, дори и за възрастни през нощта.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта