Къде са лекарите в училищата?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Къде са лекарите в училищата?

Мнениеот lussy » 23 Окт 2013, 13:55

Честите репортажи за пострадали деца по време на час, ме накараха да пусна тази тема.
Силно съм обезпокоена от липсата на лекари по училищата. Още повече ме разгневи това, когато и ние станахме потърпевши от тази липса.

Сина ми си пукна главата в час по физическо, при което звъннаха на мен, през това време са извикали и фелдшерката. Отидох след 10 минути и разбрах, че и тя пристига току-що. Не зная дали това се дължи на годините й или на нещо друго, но ме изкара извън равновесие.
За щастие, има болница близо до училището и нещата се разминаха бързо, след адекватна лекарска намеса.

Представете си обаче, ако беше много по-фатален случая, какво щяха да направят, къде е училищният лекар, който да помогне бързо и адекватно?
За съжаление съм чувала за подобни примери, при деца, които са нямали късмет и изхода е бил фатален.

Какво още трябва да се случи, за да се върнат лекарите в училищата?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Къде са лекарите в училищата?

Мнениеот PasDeDeux » 23 Окт 2013, 14:09

Различните правителства се оправдават с едно и също - липсата на средства. Всъщност, не това е проблема, според мен. Аз мисля, че просто никой лекар не иска да работи в училище, защото първо заплащането не е добро, второ няма перспектива за развитие на младите лекари. Чакаме реформи, с всеки следващ кабинет, дано не останем само с чакането!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Къде са лекарите в училищата?

Мнениеот YoLindi » 23 Окт 2013, 16:54

В крайна сметка, трябва да се намери стимул за лекарите. Нормално е да няма кой знае какво развитие, но все пак срещу добро заплащане, едва ли някой ще откаже!
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Къде са лекарите в училищата?

Мнениеот Kremiliya » 02 Дек 2014, 16:13

YoLindi написа:В крайна сметка, трябва да се намери стимул за лекарите. Нормално е да няма кой знае какво развитие, но все пак срещу добро заплащане, едва ли някой ще откаже!

Парите са основната причина всеки да ходи на работа, така е. Ако имат по-добър стимул биха се върнали в училищата, но като цяло там нямат и много работа де, за щастие ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Къде са лекарите в училищата?

Мнениеот silver933 » 04 Дек 2014, 18:19

трябва да има лекари, сега само им дават едни сестри, които раздават аспирини наред и това е..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Къде са лекарите в училищата?

Мнениеот balsam » 17 Фев 2016, 17:37

Някога и зъболекари имаше в училищата.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Къде са лекарите в училищата?

Мнениеот Rali_hr » 18 Фев 2016, 11:19

balsam написа:Някога и зъболекари имаше в училищата.

И затова бягахме във 2-3 клас клас от училище, заради много добрата здравна система в училищата. :) Слизаш уж на преглед и те подбират да ти слагат ваксини или да ти вадят зъбите.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Къде са лекарите в училищата?

Мнениеот black » 18 Фев 2016, 14:29

Kremiliya написа:
YoLindi написа:В крайна сметка, трябва да се намери стимул за лекарите. Нормално е да няма кой знае какво развитие, но все пак срещу добро заплащане, едва ли някой ще откаже!

Парите са основната причина всеки да ходи на работа, така е. Ако имат по-добър стимул биха се върнали в училищата, но като цяло там нямат и много работа де, за щастие ;)


За съжаление имат работа. Задължително трябва да има в училище лекар.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Къде са лекарите в училищата?

Мнениеот Kremiliya » 12 Мар 2016, 13:22

black написа:
Kremiliya написа:
YoLindi написа:В крайна сметка, трябва да се намери стимул за лекарите. Нормално е да няма кой знае какво развитие, но все пак срещу добро заплащане, едва ли някой ще откаже!

Парите са основната причина всеки да ходи на работа, така е. Ако имат по-добър стимул биха се върнали в училищата, но като цяло там нямат и много работа де, за щастие ;)


За съжаление имат работа. Задължително трябва да има в училище лекар.

Ако ходят здрави деца на училище, надали имат много работа, освен ако някое не иска да се измъкне от час :roll: Разбира се, за съжаление винаги има случаи, които изискват спешна помощ.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Къде са лекарите в училищата?

Мнениеот Pipilota » 12 Мар 2016, 14:02

Важно е да има медицинско лице в училищата, толкова много деца има, а родителите им ги поверяват на тях. Лошото е, че обикновено, дори и да има поне медицинска сестра, тя си тръгва още по обяд или когато й е кеф, в градините е същото и реално не можеш да си сигурен какво се случва с детето ти, ако има нужда от адекватни грижи.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта