Анорексичка ли е дъщеря ми?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот rabotnata pchela » 28 Авг 2015, 17:29

JohnLocke написа:Добре е да правите нещата заедно, т.е. ако сте на някакъв хранителен режим - бъдете и двете на него, ако спортувате, за да отслабвате, пак така, правете го заедно. Виждам една приятелка как прави всичко това с нея, само и само да е сигурна майката, че дъщеря й живее по възможно по-правилния начин и да не се стига до такива опасения :idea:
Това звучи много добре, но не всяка майка е готова. В повечето случаи се оставя всеки да се справя сам и после се чупят пръсти и се вайкаме.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Neven498 » 02 Окт 2015, 11:31

За една седмица анорексичка няма как да стане. Има периоди, когато и аз нямам апетит. Може просто да не е гладна. Това е възможно да се дължи на стрес, или да е влюбена :)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот nadqta » 02 Окт 2015, 13:33

Neven498 написа:За една седмица анорексичка няма как да стане. Има периоди, когато и аз нямам апетит. Може просто да не е гладна. Това е възможно да се дължи на стрес, или да е влюбена :)

Така е, все пак в тази възраст са особено лабилни и е добре, че я наблюдаваш, вярно, че и периода има значение, но е опасно...
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Lollipop » 05 Окт 2015, 12:08

Така става, ако младежът няма подкрепата на семейството си, независимо момче или момиче..
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот borkova » 05 Окт 2015, 13:04

Lollipop написа:Така става, ако младежът няма подкрепата на семейството си, независимо момче или момиче..

Момчетата на другаде сякаш ги избива, докато момичетата започват да се самообвиняват :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Neven498 » 05 Окт 2015, 14:29

В крайна сметка разбра ли се защо не се храни? Може да я тормози някой в училище и да губи апетит заради това.
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот M.Tasheva » 05 Окт 2015, 15:30

Всъщност няколко дни след като писах се стигна до скандал, в онзи момент си призна всичко, да, била е на диета, но не е спряла да се храни съвсем, просто се е хранила под някакъв режим, разбира се, че всичко е заради някакво момче, важното е, че тя сега се чувства добре, отслабна съвсем малко, колкото й трябваше и отсвири момчето, както се и надявах да стане :D Надявам се да не приключим темата, тъй като със сигурност гложди много майки и да се надяваме, че ще успеем да намерим правилен начин, по който да стигаме до децата си, преди да сме се паникьосали по начина, който бях аз в паника :idea: ;)
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Окт 2015, 13:24

Абе защо да не можеш да говориш с нея, толкова ли страшно, ще види, че си загрижена, какво толкова ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Lollipop » 27 Окт 2015, 15:22

M.Tasheva написа:Всъщност няколко дни след като писах се стигна до скандал, в онзи момент си призна всичко, да, била е на диета, но не е спряла да се храни съвсем, просто се е хранила под някакъв режим, разбира се, че всичко е заради някакво момче, важното е, че тя сега се чувства добре, отслабна съвсем малко, колкото й трябваше и отсвири момчето, както се и надявах да стане :D Надявам се да не приключим темата, тъй като със сигурност гложди много майки и да се надяваме, че ще успеем да намерим правилен начин, по който да стигаме до децата си, преди да сме се паникьосали по начина, който бях аз в паника :idea: ;)

Добре, че всичко се е разминало леко и е била просто на диета. Но мисля, че нещо доста ви куца в комуникацията на двете, след като дори не ти е споделила за диетата си, може би трябва да продължаваш да търсиш начини да се сближиш с нея и да очакваш да споделя това, което я тревожи. :!:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот annydance » 27 Окт 2015, 17:26

Lollipop написа:
M.Tasheva написа:Всъщност няколко дни след като писах се стигна до скандал, в онзи момент си призна всичко, да, била е на диета, но не е спряла да се храни съвсем, просто се е хранила под някакъв режим, разбира се, че всичко е заради някакво момче, важното е, че тя сега се чувства добре, отслабна съвсем малко, колкото й трябваше и отсвири момчето, както се и надявах да стане :D Надявам се да не приключим темата, тъй като със сигурност гложди много майки и да се надяваме, че ще успеем да намерим правилен начин, по който да стигаме до децата си, преди да сме се паникьосали по начина, който бях аз в паника :idea: ;)

Добре, че всичко се е разминало леко и е била просто на диета. Но мисля, че нещо доста ви куца в комуникацията на двете, след като дори не ти е споделила за диетата си, може би трябва да продължаваш да търсиш начини да се сближиш с нея и да очакваш да споделя това, което я тревожи. :!:

Така е, съгласна съм с Лолипоп, а сега е възрастта, в която трябва да си имате доверие и да си споделяте, ако сега я изпуснеш, не очаквай да се сближите след това.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта