Анорексичка ли е дъщеря ми?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Neven498 » 02 Ное 2015, 15:59

Не съм съгласна с горното изказване. Често тийнейджърите не са близки с родителите си именно защото огромното притеснение (най-често на майката) и подобен род първосигнално паникьосване ги отблъскват. На по-късен етап, когато са вече възрастни, улегнали личности, тогава сближаването е естествено и непринудено. :)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Ное 2015, 16:36

Neven498 написа:Не съм съгласна с горното изказване. Често тийнейджърите не са близки с родителите си именно защото огромното притеснение (най-често на майката) и подобен род първосигнално паникьосване ги отблъскват. На по-късен етап, когато са вече възрастни, улегнали личности, тогава сближаването е естествено и непринудено. :)

Нормално ли ти се вижда на теб, тийнейджър да скрие , че е на диета?! На мен ми се вижда много крайно и странно. Разбирам да премълчава нещо по-сериозно, но толкова просто нещо, има определено нещо съмнително ...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Локумът » 23 Ное 2015, 16:45

Аз ги знам моите всеки път на какъв кеф са, какво мислят да ядат днес и подобни, дето са момчета, а какво остава момиче, застрашено от безброй хранителни разстройства да не знаете, че е на диета, има нещо там!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот magda » 23 Ное 2015, 17:42

Локумът написа:Аз ги знам моите всеки път на какъв кеф са, какво мислят да ядат днес и подобни, дето са момчета, а какво остава момиче, застрашено от безброй хранителни разстройства да не знаете, че е на диета, има нещо там!

Така е, при момичетата е по-страшно, момчетата повече залагат на спорта, а не толкова на диетите, докато ние жените явно сме по-мързеливи и разчитаме основно на глад.
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Kremiliya » 23 Ное 2015, 17:47

Момчетата май не понасят толкова подигравки, за разлика от момичетата... и в това отношение е страхотия.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот draga.mihova » 24 Ное 2015, 12:21

Kremiliya написа:Момчетата май не понасят толкова подигравки, за разлика от момичетата... и в това отношение е страхотия.

Мне, не мисля, че зависи от това, т.е. еднакво ги наранява това, но психически може би момчетата са по-силни и го преодоляват по различен начин, затова и момичетата са по-склонни към хранителни разтройства.
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот S_Milenska » 24 Ное 2015, 12:35

И все пак се замислете, момичетата колко пъти виждат бащите си на диета и колко пъти виждат, че майките им търсят решението за проблемите с килограмите в липсата на храна.. :) така че и примера е важен. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот roksana » 27 Яну 2016, 13:37

На една приятелка дъщеря й беше закъсала по този начин. Хранителното разстройство винаги е свързано с някакъв психологичен проблем и затова трябва да се допитате до такъв специалист.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот mimeto90 » 27 Яну 2016, 14:16

roksana написа:На една приятелка дъщеря й беше закъсала по този начин. Хранителното разстройство винаги е свързано с някакъв психологичен проблем и затова трябва да се допитате до такъв специалист.

Разбира се, той самият е такъв, а по тази тема днес четох за една българка - бивша анорексичка, която създала приложение, което да помага на дамите с хранителни разстройства и по този начин Форбс я излъчва като една от най-добре заплатените дами, които не са навършили 30 години!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Яну 2016, 14:55

roksana написа:На една приятелка дъщеря й беше закъсала по този начин. Хранителното разстройство винаги е свързано с някакъв психологичен проблем и затова трябва да се допитате до такъв специалист.

А как е стигнала до анорексия?
Нали знаете, че анорексията не е запазена марка на слабите само, а доста пълни хора старадат от нея в желанието си да отслабнат.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта