Анорексичка ли е дъщеря ми?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот M.Tasheva » 29 Окт 2013, 12:57

Имам от известно време проблеми с дъщеря ми. На 15 години е – във вихъра на пубертета. Проблемите ни са от характера на това, че тя иска да е още по-самостоятелна и да върши всичко сама, без да се допитва до мен и т.н. Но мисля, че тези разправии доведоха до нещо друго.

Преди около седмица, забелязах, че всичко, което съм сготвила си стои така в хладилника – непокътнато. Когато я питам, тя ми казва ще е обядвала навън, вечеряла в приятелка и т.н.
Много съм притеснена и всякакви мисли ми се въртят в главата, че се е разболяла от анорексия или нещо друго, булимия, може би?

А дума и не може да става да говоря с нея на тази тема. Ако се свържа с приятелките й, предполагам, че ще й кажат. Анорексията е последното, което й липсва. Като малка, а и сега продължава да боледува често. Положението ми е почти безизходно, затова дайте ми идеи, как да се справя с това положение!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Harmony » 29 Окт 2013, 13:06

Добър опит е да пробваш да се свържеш с приятелките й. Все пак е добре да възвърнеш общуването си с детето, ако е невъзможно пробвай с психолог, но за тази цел, отново трябва тя да се съгласи!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Lyomi » 31 Окт 2013, 13:00

Майките само си втълпяват разни неща! Ако можеш да говориш с приятелките й, го направи, но мисля, че ще се отрази още по-зле на отношенията ви! :)
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Andrey » 20 Ное 2014, 17:18

Не вярвам,че е анорексичка,честно да ти кажа. Точно в тази възраст сестра ми също много отслабна а у дома почти не ядеше,хапваше по малко. Пробвайте да изелзете навън, на ресторант, някъде,където ако има за какво ще се изкуши,ако и това не стане вече трябва сериозен разговор.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Anka » 03 Дек 2014, 16:20

Същата бях на тази възраст, почти не се прибирах и не ядях нищо, сякаш организма ми не се нуждаеше от храна, супер много отслабнах! За щастие обаче не съм имала хранително разтройство, наистина хапвах когато бях сама навън, или като се прибера у нас, рядко със семейството ми.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Lollipop » 23 Апр 2015, 11:45

Как се развиват нещата при вас? На моя много близка приятелка дъщеря ѝ е на 12г. и виждам, че детето е много слабо и не се храни почти, казва, че и у тях почти не яде, все твърди, че е яла навън, не знае как да се справи със ситуацията.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Lili_pili » 23 Апр 2015, 12:25

Lollipop написа:Как се развиват нещата при вас? На моя много близка приятелка дъщеря ѝ е на 12г. и виждам, че детето е много слабо и не се храни почти, казва, че и у тях почти не яде, все твърди, че е яла навън, не знае как да се справи със ситуацията.

Не е шега работа това, особено ако е започнала и да губи тегло! Вярно, че е трудно да се водят такива разговори, но е добре да се започне от приятелките, в училище имахме едно момиче, което не ядеше и после се оказа, че страда от булемия. :roll: вярно в началото всички приехме нещата с насмешка, но се оказа доста сериозно, започнахме да излизаме по-често да хапваме, дори родителите ни ни даваха пари за сметките, само и асмо да разберат какво се случва с детето им и тогава ние самите потвърдихме, че има нещо, което не е наред. Беше ужасно, сърдене, разваляне на приятелства, но сега отново сме много близки и това е остана в миналото, като лош спомен, но родителите ѝ веднага взеха мерки, въпреки че тя не беше добре настроена.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот Локумът » 23 Апр 2015, 13:51

Е карайте ги да ядат тея деца, какво ги държите гладни :mrgreen: То това не е шега работа де, трябва повече внимание да им обръщате на децата си, а не само да гледате отстрани.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Апр 2015, 15:38

Е опасно състояние е няма какво да се лъжем.. Всички искаме да имаме красиви и слаби щерки, но нещата не се получават винаги по този начин, колкото и да ни се иска.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Анорексичка ли е дъщеря ми?

Мнениеот JohnLocke » 27 Авг 2015, 11:45

Добре е да правите нещата заедно, т.е. ако сте на някакъв хранителен режим - бъдете и двете на него, ако спортувате, за да отслабвате, пак така, правете го заедно. Виждам една приятелка как прави всичко това с нея, само и само да е сигурна майката, че дъщеря й живее по възможно по-правилния начин и да не се стига до такива опасения :idea:
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта