Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот Dr Tanq Aleksieva » 13 Сеп 2011, 17:20

Александра написа:Уважаема д-р Алексиева,
Имам следния проблем. От близо 3 месеца страдам от латерален епикондилит на десния лакът, получен вследствие тежка работа. В края на юли посетих ортопед, който ми назначи фламексин прахчета и мидокалм. От тях нямаше резултат, затова в началото на август докторът ми постави 1 амп.дипрофос в лакътя. Облекчението бе само за около 3 седмици и болката взе да се връща. Мазането на моя глава с неокс има частичен незадоволителен ефект. Притеснявам се докога ще продължава това тегло при положение, че вече месец и половина не работя(платен и неплатен отпуск заради болежката) и всички в семейството ми ме щадят и вършат цялата домакинска работа. При движение имам болки около лакътя, нещо като че ли пука вътре, движенията ми са ограничени, страх ме е да върша спокойно действията си заради болката, чувствам се непълноценна. Това изобщо поправимо ли е, или вече са станали някакви необратими изменения в ръката? На 44 г. съм, досега съм страдала от плексит, радикулит, проблеми с карпалния канал-пак от работа, но това-не. Моля зя съвет. Благодаря!

Може да се поставят още 2 инжекции периставно през 7-10 дни от ортопед или ревматолог и евентулно да се съчетаят със физиотерапия.
Аватар
Dr Tanq Aleksieva
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Юли 2011, 08:48

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот isa09 » 19 Сеп 2011, 16:18

Здравейте!
Днес се регистрирах във форума и веднага бързам да задам въпрос.Болят ме глезените.когато вървя по-дълго време или по леко нанагорнище.след десетата минута направо започвам да си куцам.Имам чувството .че глезените ми се вдървяват и не мога да се движа.А между другото ми казаха .че ми растат и шипове в коленете.За коленете ми изписаха обезболяващи и Хондросейв.Направиха ми изследвания -всички са в норма .само ANA ми е 25.5.не зная какво е но Докторката се притесни.
Много ще ви бъда благодарна .ако ми отговорите.
Последна промяна isa09 на 22 Сеп 2011, 21:19, променена общо 1 път
isa09
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Сеп 2011, 15:05

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот dani_29 » 21 Сеп 2011, 19:58

Здравейте д-р Алексиева от 10 години имам псориазис но в последните няколко месеца започнаха да ме болят ставите пръстите,китките на ръцете и единият ми пръст леко се поизкриви явно това е псориатичен артрит.
Какво е лечението и какви медикаменти трябва да вземам за да спра разпространението на артрита?
Благодаря ви предварително за отговора.
dani_29
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Сеп 2011, 19:41

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот Dr Tanq Aleksieva » 06 Окт 2011, 16:31

isa09 написа:Здравейте!
Днес се регистрирах във форума и веднага бързам да задам въпрос.Болят ме глезените.когато вървя по-дълго време или по леко нанагорнище.след десетата минута направо започвам да си куцам.Имам чувството .че глезените ми се вдървяват и не мога да се движа.А между другото ми казаха .че ми растат и шипове в коленете.За коленете ми изписаха обезболяващи и Хондросейв.Направиха ми изследвания -всички са в норма .само ANA ми е 25.5.не зная какво е но Докторката се притесни.
Много ще ви бъда благодарна .ако ми отговорите.

АНА са антитела срещу собствените тъкани и говори за автоимунно заболяване.Болките по ставите може да са последица от такова заболяване.Единствено ревматологът може да постави диагноза-затова че най-добре посетете ревматолог.
Аватар
Dr Tanq Aleksieva
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Юли 2011, 08:48

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот Dr Tanq Aleksieva » 06 Окт 2011, 16:35

dani_29 написа:Здравейте д-р Алексиева от 10 години имам псориазис но в последните няколко месеца започнаха да ме болят ставите пръстите,китките на ръцете и единият ми пръст леко се поизкриви явно това е псориатичен артрит.
Какво е лечението и какви медикаменти трябва да вземам за да спра разпространението на артрита?
Благодаря ви предварително за отговора.

Дали имате псориатичен артрит може да се определи само чрез кръвни изследвания,а ревматологът е този който знае какви изследвания да пусне.Лечението е специфично за този вид артрит-така че не се лекува с обикновени противовъзпалителни лекарства.
Аватар
Dr Tanq Aleksieva
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Юли 2011, 08:48

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот примо » 10 Окт 2011, 16:18

Dr Tanq Aleksieva написа:
примо написа:Здравейте,д-р Алексиева имам въпрос към вас? Съпругата ми има коксеатроза напреднал стадй на левобедрената става.Може ли да взема Osteo BI-Fleks Nutra Joint,колко време може да се взема,и ако е продължително с прекъсване и почивка ли.Предваритело благодаря за одговора.

Това е хранителна добавка и нейното приемане е показано при коксартроза.Приемът е добре да бъде-3м,3м почивка.

Здравейте отново д-р.Алексиева искам да ви запитам отново тъй кото Ostio Bi Fleksa е на прах по колко измерителни лажички и колко пъти дневно може да се взема,няма описание към продукта.Имам и Glucosamine 2000mg. per 2 coated tablets също без описание него може ли да го взема,савместим ли е с глюкозамина и в каква доза дневно.Благодаря.
примо
 
Мнения: 21
Регистриран на: 29 Юли 2011, 22:14

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот Dr Tanq Aleksieva » 14 Окт 2011, 12:35

примо написа:
Dr Tanq Aleksieva написа:
примо написа:Здравейте,д-р Алексиева имам въпрос към вас? Съпругата ми има коксеатроза напреднал стадй на левобедрената става.Може ли да взема Osteo BI-Fleks Nutra Joint,колко време може да се взема,и ако е продължително с прекъсване и почивка ли.Предваритело благодаря за одговора.

Това е хранителна добавка и нейното приемане е показано при коксартроза.Приемът е добре да бъде-3м,3м почивка.

Здравейте отново д-р.Алексиева искам да ви запитам отново тъй кото Ostio Bi Fleksa е на прах по колко измерителни лажички и колко пъти дневно може да се взема,няма описание към продукта.Имам и Glucosamine 2000mg. per 2 coated tablets също без описание него може ли да го взема,савместим ли е с глюкозамина и в каква доза дневно.Благодаря.[/quo
Глюкозамина може да взема еднократно дневно,а за другата хранителна добавка-не мога да кажа дозировката.Тя зависи от съдържанието.
Аватар
Dr Tanq Aleksieva
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Юли 2011, 08:48

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот delinda » 11 Дек 2011, 11:48

Мой близък има синдром на Сьогрен. Бих искала да попитам като протичане, дали е еднакъв с ревматоиден артрит и как се лекува?
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот Dr Tanq Aleksieva » 18 Яну 2012, 16:27

delinda написа:Мой близък има синдром на Сьогрен. Бих искала да попитам като протичане, дали е еднакъв с ревматоиден артрит и как се лекува?

Синдромът на Сьогрен е автоимунно з-не,засягащо жлезите с външна секреция-намалена секреция,проявяваща се със сухота на устата,очите,кожата,влагалището и т.н.Може да протича и с болки в ставите.Доказването на з-нето е трудно-правят се доста изследвания включително и имунологични.Лечението е с имуносупресори,изписани по преценка от ревматолог.
Аватар
Dr Tanq Aleksieva
 
Мнения: 10
Регистриран на: 26 Юли 2011, 08:48

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот ирина » 22 Яну 2012, 15:22

Здравейте какви са симтомите за ревматологично заболяване
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта