Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот Продавач на надежда » 16 Мар 2012, 11:48

Здравейте, д-р Алексиева. Благодаря Ви за отделеното време и внимание. Въпросите, които имам към вас са няколко.
1. Какъв лекар трябва да следи пациент с кожен лупус - дерматолог или ревматолог?
2. При доказан с биопсия кожен лупус възможно ли е да имаме отрицателни АНА?
3. Какви изследвания трябва да се правят периодично за следене на състоянието и изледването за антинуклеарни антитела поема ли се от здравната каса?
Продавач на надежда
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Яну 2012, 01:11

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот SoulSpli7ter » 01 Апр 2012, 13:11

Здравейте, преди от около месец си порязах безимения пръст на дясната ръка и се оказа, че съм прекъснал дигиталния нерв от едната страна. Раната е точно посредата на пръста. Ходих при ортопед няколко пъти през този период. Обаче сега усещам сякаш някакво умаляване в пръста и нагоре от него. Незнам към невролог ли трябва да се обърна или към ортопед ? Извинявам се ако съм объркал раздела, обаче не видях да има ортопедия.
SoulSpli7ter
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Фев 2012, 12:35

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот lati58 » 02 Апр 2012, 15:23

Dr Tanq Aleksieva написа:Здравейте,
в тази рубрика можете да зададете вашите въпроси относно:

1. Заболяванията изучавани от Ревматологията?
2. Кога задължително трябва да се обърнем към Ревматолог за помощ?
3. Разликата между ревматолог, ортопед, невролог когато се касае за болка и кого
кога ще предпочетем?
4. Заболяванията :артрит, артроза, болест на Бехтерев, остеопороза?
5. Системните заболявания на съединителната тъкан и кои
заболявания включват?
6. Кога може да мислим за автоимунно заболяване и какви първоначални изследвания може
да си направим преди консултацията с ревматолог.
7. Подаграта-обект на ревматолога-защо?
8. Има ли заболяване в Ревматологията , което да се дължи на повишена нервна
възбудимост?

Повече за мен и моята практика можете да прочетете в Справочник Фрамар.

Не се колебайте да зададете въпросите си, нека заедно намерим решение на проблема!
lati58
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Окт 2011, 12:28

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот lati58 » 02 Апр 2012, 15:34

Здравейте,с ревматоиден артрит съм ,в момента съм само на метотрексат пия го от 2 години,колко дълго време може да се приема.
lati58
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Окт 2011, 12:28

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот даниела84иванова » 05 Май 2012, 18:27

здравейте, д-р Алексиева!
аз съм на 28г.,а ми откриха шиповете на 24.в началото ме болеше само гърбът,но вече и вратът,раменете,лактите и ребрата. въпросът ми е по повод на едни тъмни петна,които се появиха по кожата на ребрата ми от известно време.на пръв поглед изглеждат сякаш са следствие на удари,преминават бавно и непрекъснато се появяват нови.а вечер се събуждам с болка в ребрата,когато спя по корем,сякаш сама си тежа.интересуваме дали това се дължи по някакъв начин на ошипяването или е симптом на друго заболяване.
благодаря предварително!бъдете здрава!
даниела84иванова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Май 2012, 18:13

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот bobi76 » 30 Май 2012, 18:53

здравейте
въпросът ми не е за тази тема,но не видях подходяща...
става въпрос за повърхносни разширени вени,кое е най подходящото лекарсто за тях? искам поне малко да се заличат на 36г съм но доста се появиха,много грозни и отблъскващи са,с какво мога да ги залича
bobi76
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Май 2012, 18:24

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот rosi1964 » 04 Юни 2012, 15:26

Здравейте!От около месец и половина ме болят и двете колена,особено при сядане и ставане, също и при клякане.Болката е от двете страни на капачката, а понякога и отзад.Започнах да пия Аспирин и вит. В комплекс, а също и да ги мажа с Кетопрофен и Троксерутин.През нощта не ме болят, но понякога като лежа с изпънати крака ме заболява дясното коляно.На 48 год. съм и от известно време преди цикъл ме болят някои стави, но не и двете симетрично.От проведеното самолечение има положителни резултати-болките намаляха, но не изчезнаха.Знам, че трябва да ходя на лекар, но не мога да преценя при кой специалист -ортопед, ревматолог, или може би при личния.Моля за съвет и може ли да отлагам още.
rosi1964
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Авг 2011, 09:31

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот mary_an » 13 Юни 2012, 11:11

Здравейте, искам да попитам за заболяване на меките тъкани на стъпалата / възпалени, зачервени и болезнени/ при човек страдаш от ревматоиден артрит.
Пие метилпреднизалон при нужда, но не помага в случая. Необходимо ли е консултация със съдов хирург.
Благодаря предварително за предоставената информация от ваша страна.
mary_an
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юни 2012, 10:54

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот jelina@lina.com » 05 Юли 2012, 05:57

zdraveite, TAO-e zabolqvane ot sadov proizxod.vazmojno li e nared s tova zabolqvane da ima i zabolqvane ot oblasta na revmatologiqta.Pri bolki i otekal krainik ,problemat ako ne e sadov to kakav e.
jelina@lina.com
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юли 2012, 13:21

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот Boneva » 04 Авг 2012, 12:43

Намалила съм медрол от 2 таблетки по 4 мг на половин,заради предстояща диагностична операция.Операцията се отлага,мога ли отново да пия две таблетки по 4 мг?
Boneva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Авг 2012, 12:37

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта