Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот Polya N. » 06 Авг 2012, 07:44

Здравейте!
На 25 г. съм и от няколко дена имам болки в коляното, а днес усетих и че пука, докато ходя. На какво може да се дължи това и към кой да се обърна?
Благодаря.
Polya N.
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Авг 2012, 07:42

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот Ann » 06 Авг 2012, 10:27

Здравейте, днес имам час при ортопед, но преди това искам да направя една предварителна консултация и с друг специалист. Преди няколко години дъщеря ми тренираше тенис и всеки ден ходеше на тренировки играеше по 6-8 часа дневно. Тогава започна да се оплаква от болки в колената. Заведох я на преглед при личната лекарка, но тя ме увери, че всичко е нормално и се дължало на бърз разтеж.Известно време ходеше с наколенки и намали тренировките. За около година болките изчезнаха и аз се успокоих, че най-вероятно разтежа е намалил темпото. Между другото дъщеря ми тогава беше на 12 години, сега е на 15 и пак се оплаква от същото. Вечер не може да спи от болки и взех направление за ортопед. Когато се обадих да запазя час, ортопеда ме попита дали личната лекарка ми е назначила някакви изследвания за да се изключат артритни заболявания, но аз му отговорих, че такива изследвания не сме правили.Според вас нужно ли е да се правят такива изследвания или само с ехография на ставите ще се установи проблема? Правилно ли съм се насочила към ортопед или трябва да посетим и ревматолог?
Благодаря предварително!
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот plamimi » 26 Авг 2012, 00:56

ЗДравейте,искам да попитам,значи сутрин ме болят пръстите на ръцете ,като схванати са и имам чувството че ми се разместват в ставите на някои прасти като ги свивам.Нямам оток,поне видим а и като поработя ми минават.Благодаря за вниманието
plamimi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Авг 2012, 00:45

Re: Д-р Таня Алексиева-въпроси от област Ревматология

Мнениеот radosttt9999 » 18 Сеп 2012, 17:57

Здравейте!Аз съм на 22 год. и при раждането си съм получила луксация.До преди няколко месеца не съм имала проблем,но започнах работа в офис,която е свързана с постоянно седене и никакво движение.Съответно започнах да усещам изтръпване в краката и лека болка в цялото тяло.Въпросът ми е дали това може да се дължи на обездвижването или е свързана с друг проблем?Засега не ми се струва сериозно,но дали трябва да се обърна към ортопед?
П.С Исках да чуя мнение на специалист,преди да се обърна към съответния лекар.

Благодаря Ви!
radosttt9999
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Сеп 2012, 17:49

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта