Възпалено гърло - домашни методи за лечение, тест за проверка за нуждата от лекар

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Възпалено гърло

Мнениеот shhuus » 10 Фев 2012, 11:38

Миналата зима преживях пълен ад заради гърлото си. Близо три месеца бях с подути сливици, колкото пинг понг топчета. За съжаление доктор ми е забранил да ги махна оперативно, за това си страдам от гърло профилактично. Единственото, което ме спасява тази зима е Алое Вера. Имам си едно пръскало и когато се сетя си пръскам в гърлото. Да чукна на дърво, тази година нямам проблеми!
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: Възпалено гърло

Мнениеот Memento » 10 Фев 2012, 12:59

Мед и лимон, колкото и изтъркано да звучи това е най-добрата рецепта според мен.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Възпалено гърло

Мнениеот southern_sun » 10 Фев 2012, 13:51

shhuus написа:Миналата зима преживях пълен ад заради гърлото си. Близо три месеца бях с подути сливици, колкото пинг понг топчета. За съжаление доктор ми е забранил да ги махна оперативно, за това си страдам от гърло профилактично. Единственото, което ме спасява тази зима е Алое Вера. Имам си едно пръскало и когато се сетя си пръскам в гърлото. Да чукна на дърво, тази година нямам проблеми!

не бях чувала за Алое Вера - може би помага благодарение на антибактериалните си свойства?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Възпалено гърло

Мнениеот shhuus » 10 Фев 2012, 14:36

southernsun написа:не бях чувала за Алое Вера - може би помага благодарение на антибактериалните си свойства?

Не знам какви свойства има, но казвам ти, откакто се сдобих с това пръскало съм нов човек. Близка моя приятелка стана дистрибутор на LR Cosmetics, тя ме светна за това чудо и съм й много благодарна за което.
"Аз-ът е само едно местоимение!"
Аватар
shhuus
 
Мнения: 66
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:04

Re: Възпалено гърло

Мнениеот galya123 » 19 Ное 2012, 16:38

d_2 написа:Рецептата, с която от години си лекувам гърлото....от баба я знам и е много ефективна.
Гореща вода и сол и си правиш гаргара. Доста е гадно като усещане, но доста бързо има резултат. Опитайте...

Това ще го опитам!
galya123
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Юни 2012, 15:35

Re: Възпалено гърло

Мнениеот Снежана » 20 Ное 2012, 11:50

Миналата седмица страшно ме боля гърлото, дори се събудих вечерта от болка. Една лъжица мед оправи за секунди положението. Аз по принцип избягвам да пия топли напитки когато ме боли гърло имам чувството, че лигавицата ми още повече се изсушава от чая и повече почва да боли.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Възпалено гърло

Мнениеот petya45 » 20 Ное 2012, 20:33

Снежана написа:Миналата седмица страшно ме боля гърлото, дори се събудих вечерта от болка. Една лъжица мед оправи за секунди положението. Аз по принцип избягвам да пия топли напитки когато ме боли гърло имам чувството, че лигавицата ми още повече се изсушава от чая и повече почва да боли.

Не ми се вярва не действа пробвах вече.Ако минаваше само с мед много добре щеше да е.
petya45
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Ное 2012, 20:29

Re: Възпалено гърло

Мнениеот petya45 » 20 Ное 2012, 20:36

galya123 написа:
d_2 написа:Рецептата, с която от години си лекувам гърлото....от баба я знам и е много ефективна.
Гореща вода и сол и си правиш гаргара. Доста е гадно като усещане, но доста бързо има резултат. Опитайте...

Това ще го опитам!

Правя гаргара със сол и сода с хладка вода и определено има ефект.Плюс гаргарата смуча и трахизан.
petya45
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Ное 2012, 20:29

Re: Възпалено гърло

Мнениеот Ваня_13 » 26 Ное 2012, 15:06

petya45 написа:
galya123 написа:
d_2 написа:Рецептата, с която от години си лекувам гърлото....от баба я знам и е много ефективна.
Гореща вода и сол и си правиш гаргара. Доста е гадно като усещане, но доста бързо има резултат. Опитайте...

Това ще го опитам!

Правя гаргара със сол и сода с хладка вода и определено има ефект.Плюс гаргарата смуча и трахизан.

Това с гаргарата аз също го знам, но с топла вода.
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: Възпалено гърло

Мнениеот pasta » 29 Ное 2012, 12:14

За възпаленото гърло помага много и компрес с извара-Един литър прясно мляко го слагаш да заври и прибавяш 2 - 3 суп.лъжици оцет или лимонтузо, вариш около 1 минута и оттегляш от котлона , поставяш го на тензух или цедка , не за дълго , колкото само да махнеш излишната вода , коята се отделя.Изварата се намазва на марля около 1см дебело и после с фолио/готварско се фиксира на гушката ,като изварата да обхваща от сливица до сливица и отгоре шалче да придържа и запазва топлината.Стои се с компреса 8 часа.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта