Лечение на гонорея -Зинат 500 и Полижинакс

Лечение на гонорея -Зинат 500 и Полижинакс

Мнениеот annie » 22 Ное 2013, 16:16

Здравейте, ето накратко.
Ходих за микробиология защото имах бяло течение,отиващо към жълта. Оказа се Гарднела и че имам раничка на шийката на матката. След лечението лекарят ме прегледа и каза че раничката ми я няма и ми предписа едни капсули за подобряване на Ph след прием на антибиотици, но още имах малко жълто течение. Сама реших да си направя нова микробиология в друга клиника, където ми казаха че имам гонорея. И ми изписаха Zinat 500 и полижинакс. Точно влизах в цикъл,та започнах само с Зинат-а. Днес съм на 5тото хапче Зинат и вече на 2рата капсула полижинакс.Вече мина обяд а още ми тече жълта гъста слус, без никаква миризма. Много е гъста не остава по превръзката но я има. Обадих се на лекаря. Той каза че било нормално тъй като полижинакс-а така си изтичал , и се превръщало в каша след 2трата капсула,да си продължа лечението. Много съм притеснена вече! Някой ползвал ли е полижинакс и така ли му действа, защото четох че си изтича сутринта и после край, а на мен не ми изтече много тази сутрин, а буквално целия ден по малко.
annie
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Ное 2013, 16:05

Re: Лечение на гонорея.

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Ное 2013, 16:35

annie написа:Здравейте, ето накратко.
Ходих за микробиология защото имах бяло течение,отиващо към жълта. Оказа се Гарднела и че имам раничка на шийката на матката. След лечението лекарят ме прегледа и каза че раничката ми я няма и ми предписа едни капсули за подобряване на Ph след прием на антибиотици, но още имах малко жълто течение. Сама реших да си направя нова микробиология в друга клиника, където ми казаха че имам гонорея. И ми изписаха Zinat 500 и полижинакс. Точно влизах в цикъл,та започнах само с Зинат-а. Днес съм на 5тото хапче Зинат и вече на 2рата капсула полижинакс.Вече мина обяд а още ми тече жълта гъста слус, без никаква миризма. Много е гъста не остава по превръзката но я има. Обадих се на лекаря. Той каза че било нормално тъй като полижинакс-а така си изтичал , и се превръщало в каша след 2трата капсула,да си продължа лечението. Много съм притеснена вече! Някой ползвал ли е полижинакс и така ли му действа, защото четох че си изтича сутринта и после край, а на мен не ми изтече много тази сутрин, а буквално целия ден по малко.

Здравейте!

Не се притеснявайте! Възможно е понякога да изтече голяма част от Полижинакс. Довършете курса на лечение според предписанието на лекуващия лекар! Една-две седмици след края на лечението е добре да се направи контролно изследване!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Лечение на гонорея.

Мнениеот annie » 04 Дек 2013, 20:11

Здравейте,
ами от 25.11 ми е приключило лечението. Отидох в клиниката те ми казаха поне 10 дни да изчакам преди следващата микробиология. Обаче и до днес го имам същото течение. Няколко капки по ежеднвата превръзка слузесто бяло-жълтеникаво.
annie
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Ное 2013, 16:05

Re: Лечение на гонорея.

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Дек 2013, 15:49

annie написа:Здравейте,
ами от 25.11 ми е приключило лечението. Отидох в клиниката те ми казаха поне 10 дни да изчакам преди следващата микробиология. Обаче и до днес го имам същото течение. Няколко капки по ежеднвата превръзка слузесто бяло-жълтеникаво.

Здравейте!

След като продължава секреция с по-различен цвят е уместно да се направи контролно изследване. То ще даде най-добра информация от проведеното лечение!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Негативен тест на 8-ма седмица

Мнениеот mfit955 » 08 Сеп 2022, 18:26

Добър Ден,
Искам да попитам до всички какво мислите по въпроса. На 30-ти юни имах непредпазен полов контакт с човек който се оказа че има гонорея. Веднага след това отидох за лечение и тест, въпреки че получих лечение, теста ми беше отрицателен.
От тогава вече 2 месеца не мога да спра да се притеснявам и мисля че съм де заразил с нещо друго от по-сериозните неща(ХИВ,Хеп, Сифилис).
Правих 4 теста кръвни теста за ХИВ, Сифилис, Хеп Б/Ц
Тест 1 - 12 дни след (неативен за всичко вкл и гонорея)
Тест 2 - 23 дни след (негативен за всичко)
Тест 3 - 30 дни след (негативен за вс)
Тест 4 и последен до момента - 8 седмици след (негативен за всичко)
Доколкото прочетох пише че за сифилис се препоръчва тест след 3 месеца(12 седмици).
Все още въпреки негативният тест на 8-ма седмица аз мисля и се притеснявам че съм се заразил с нещо от по-сериозните инфекций. Не мога да спра да мисля за това 24/7 и на моменти имам афти, много малки пъпки които изчезват и не са много и от месец и малко имам нещо като мускулна треска/стягане в ръцете. Когато последният тест на 8-ма седмица беше правен също имах мускулна треска, т.е не се е появила след теста. Мислите ли че има голям шанс на 12-тата седмица когато правя последният тест да се окаже че съм позитивен за Сифилис, ХИВ или Хепатит.
Благодаря предварително.
mfit955
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Сеп 2022, 18:09


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта