Понижена концентрация през есента

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Понижена концентрация през есента

Мнениеот choki_moki » 25 Ное 2013, 15:16

Здравейте,
Напоследък се чувствам доста отвеяна и ми е трудно да се концентрирам. Пия кафе по два пъти на ден, но то ми помага за кратко. Трудно се съсредоточава, правя си тренировките мудно и без тонус. Обсъдих с познати и те ми казаха, че явно сезонът ми влияе така и е свързано с отслабена имунна система и т.н. Посъветваха ме да си взема витамини, но аз не мисля, че те ще ми помогнат. Ако някой има някакво решение, моля да сподели.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: Понижена концентрация през есента

Мнениеот Nightmare » 26 Ное 2013, 14:03

Мисля, че промяната в хранителният режим, в комбинация с витамините ще ти се отрази много добре. Нищо не губиш, все пак, ако опиташ с едни комбинирани витамини като тези има и такива с добавен лутеин, който е полезен за очите, ако работиш пред компютър, например ;)
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Понижена концентрация през есента

Мнениеот nocount » 27 Ное 2013, 18:30

Пий повече кафе рано сутрин, храни се правилно и ще е много по-добре от очакваното. Някой витамин няма никак да ти навреди!
nocount
 
Мнения: 26
Регистриран на: 21 Авг 2013, 10:54

Re: Понижена концентрация през есента

Мнениеот Fancy » 28 Ное 2013, 14:39

nocount написа:Пий повече кафе рано сутрин, храни се правилно и ще е много по-добре от очакваното. Някой витамин няма никак да ти навреди!

Както четеш по-горе, кафето рано сутрин също не е изход и може само да навреди занапред на нервната система!
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Понижена концентрация през есента

Мнениеот choki_moki » 12 Дек 2013, 14:18

А какво мислите за Тирозина. Препоръчаха ми да взема този на Амикс като изтъкнаха доста добри отзиви от него. До сега не съм приемала подобна добавка и не знам колко време трябва да се приема. Има ли странични ефекти?
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: Понижена концентрация през есента

Мнениеот Lyomi » 12 Дек 2013, 16:58

choki_moki написа:А какво мислите за Тирозина. Препоръчаха ми да взема този на Амикс като изтъкнаха доста добри отзиви от него. До сега не съм приемала подобна добавка и не знам колко време трябва да се приема. Има ли странични ефекти?

От това, което виждам и съдя по предишните ти коментари, мисля, че е добре да спреш с хранителните добавки! Всеки има лоши дни, седмици, месеци, но с втълпяването, че ти има нещо, няма да стигнеш далеч, най-много наистина да ти стане нещо!
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Понижена концентрация през есента

Мнениеот choki_moki » 14 Дек 2013, 17:49

Не мисля, че пия много добавки. Има периоди, в които не пия нищо. Все пак това решение всеки си го взима сам за себе си, а щом от нещо се чувствам добре, значи всичко е ок. Пила съм неща, които ми създават, дискомфорт и мигновенно съм ги спирала, защото за мен това е индикация, че нещо не е наред. Но да се говори,че добавките са вреди е малко пресилено. Че кое не е? Мога да дам пример с мой много близък човек, който спря да яде месо заради "полезните" хормони, с които тъпчат животните. Замислете се, дали продуктите които купувате от хранителните мгазини са по-полезни. Ако имате баба на село би трябвало да знаете, че краставиците не растат през зимата, на 40-тия ден пилетата не са по 5 килограма, кравите не дават по 30 л мляко на ден и чушките и доматите не тежат по кило за брой. Не си мислете, че живеете по-здравословно, само защото не взимате никакви хапчета и прахчета. И пак казвам, че всичко е въпрос на избор и всеки живее, така както се чувства най-добре.
Аватар
choki_moki
 
Мнения: 52
Регистриран на: 20 Сеп 2013, 10:23

Re: Понижена концентрация през есента

Мнениеот blaze » 15 Ное 2018, 15:21

Това си е съвсем нормално. Сменя се времето, ставаме по-лениви. Вариант е да се пият някакви мултивитамини или билкови таблетки за подсилване на паметта - гинко билоба и т.н..
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Понижена концентрация през есента

Мнениеот Moni_265 » 19 Ное 2018, 15:33

На мен пък ми е супер през есента. Не се разсейвам с куп възможни развлечения, а ми става едно такова уютно. Нито губя концентрация, нито изпадам в нещо като депресия...
Аватар
Moni_265
 
Мнения: 72
Регистриран на: 12 Ное 2018, 15:24


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта