Проблемната перисталтика - дайте ми съвети

Лениви черва - как да избегнем дискомфорта?

Мнениеот Stella_Artois » 22 Юни 2011, 11:13

Ежедневието ни е толкова забързано и все нямаме време да се храним здравословно и балансирано, което се отразява на стомаха и червата ни. Заради сухата храна и сандвичите усещам тежест в стомаха, подуване на корема и червата. Пробвах с Активия, но не се получи, някой знае ли някакви чайове, таблетки или някаква специална диета за да избегна дискомфорта?
Stella_Artois
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Юни 2011, 11:01

Re: Лениви черва

Мнениеот Margo » 23 Юни 2011, 10:16

Аз пробвах всяка сутрин да ям овесени ядки или мюсли, наистина помогна, но за кратко. Сега мисля да пия някакво чайче, но все още не съм си избрала точно какво!!?? Препоръчайте нещо!!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Лениви черва

Мнениеот Violetta » 21 Окт 2011, 21:03

Margo написа:Аз пробвах всяка сутрин да ям овесени ядки или мюсли, наистина помогна, но за кратко. Сега мисля да пия някакво чайче, но все още не съм си избрала точно какво!!?? Препоръчайте нещо!!

От значение е не какво ядеш сутринта, а какво ядеш вечерта...
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Лениви черва

Мнениеот pnk » 23 Окт 2011, 13:58

Има доста чайчета, таблетки, сиропи, които помагат, но честно казано най-добрата профилактика при подобен проблем е добър хранителен режим... Ясно е, че не може да се избяга от сухата храна, но при всеки удобен случай е хубаво да се храним с готвено, богато на зелунчуци, да се избягват "запичащи" храни (картофи, моркови, ориз, сухи храни, от плодовете за банани се сещам). Овесените ядки (към тях може да се прибавят и пшеничени/овесени трици) са перфектната закуска за този проблем. На много хора им помага чаша топла вода сутрин на гладно с 1с.л. мед...
pnk
 
Мнения: 13
Регистриран на: 23 Окт 2011, 12:54

Re: Лениви черва

Мнениеот valiart » 24 Окт 2011, 00:30

Мдааа, чашата вода сутрин си върши работата. Препоръчвам!:) Чувала съм за чай от сена, също има резултат.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Лениви черва

Мнениеот qproin » 11 Ное 2011, 15:37

valiart написа:Мдааа, чашата вода сутрин си върши работата. Препоръчвам!:) Чувала съм за чай от сена, също има резултат.

Аз съм чувала, че и 1 лъжица мед към топлата вода помага.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Лениви черва

Мнениеот radowen » 23 Ное 2011, 09:47

От личен опит при лениви черва: сутрин на гладно 1 супена лъжица смляно ленено семе с 1/2 лъжица мед. Хем е вкусно, хем полезно :) При постоянство в продължение на 2-3 седмици, ефектът е осезаем и дълготраен! Иначе съм пробвала какво ли не-билкови таблетки на д-р Тошков, чайове и т.н., но ефекта беше само докато пия чая или таблетките.
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Лениви черва

Мнениеот tweety » 24 Ное 2011, 10:30

radowen написа:От личен опит при лениви черва: сутрин на гладно 1 супена лъжица смляно ленено семе с 1/2 лъжица мед. Хем е вкусно, хем полезно :) При постоянство в продължение на 2-3 седмици, ефектът е осезаем и дълготраен! Иначе съм пробвала какво ли не-билкови таблетки на д-р Тошков, чайове и т.н., но ефекта беше само докато пия чая или таблетките.

Да ти кажа и аз моята тайна, до преди няколко месеца ежедневието ми беше много натоварено и ходех до тоалетната веднъж седмично. Не реално нали?! От известно време съм редовна всеки ден, но за целта: винаги някаква сготвена храна.Никакви полуфабрикати, рядко сандвичи, задължително плодове и понеже аз ходя до тоалетната в определен час гледам да съм си у дома тогава и да не го пропускам. Елементарни упражнения с поразителен ефект!
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Лениви черва

Мнениеот valiart » 24 Ное 2011, 14:28

Да, точно така. В менюто трябва да присъства сготвена домашна храна и по-скоро повече супички. Пиците и сандвичите не се отразяват добре.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Лениви черва

Мнениеот radowen » 25 Ное 2011, 14:42

Абе, трябва, ама тува пусто забързано и напрегнато ежедневие... :x Доскоро обядвах на крак и то някоя тестена закуска или Активиа.
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани болести на храносмилателната система

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта