Възможно ли е отлагане на цикъла с витамин С?

Възможно ли е отлагане на цикъла с витамин С?

Мнениеот nushi.kisyova » 04 Дек 2013, 16:18

Съществува едно твърдение, че при приемане на големи количества витамин С, можеш да отложиш цикъла си!

Нямаше от къде да го зная, дъщеря ми снощи ме „светна”, но по-скоро мисля, че би й навредило, от колкото да да отложи цикъла си! Така важно й е, защото за Коледа или Нова година трябва да й дойде, а насред купон е неудобно да сменяш това-онова!

Мога ли да позволя подобно нещо? Би ли навредил витамин С или тялото просто няма да може да го усвои и тялото й ще го изхвърли?

За колко дълго може да бъде отложен по този начин цикъла – седмица, две, въобще това мит или реалност е?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Възможно ли е отлагане на цикъла с витамин С?

Мнениеот Loreyn » 04 Дек 2013, 16:23

До колкото съм чувала от мои приятелки, а и преди в училище, при някои се получава, при други не. Във всеки случай не зная дали е добър вариант, ако все още не се е стабилизирала менструация на 28 или 30 дни!
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Възможно ли е отлагане на цикъла с витамин С?

Мнениеот draga.mihova » 10 Дек 2013, 12:28

Възможно най-лошите експерименти, които могат да се направят! По-добре е всичко да си премине както трябва, ако става въпрос за море, бих била по-склонна, но това са празници, за които не е необходимо нещо такова!
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Възможно ли е отлагане на цикъла с витамин С?

Мнениеот FramarLekari » 19 Фев 2014, 15:56

nushi.kisyova написа:Съществува едно твърдение, че при приемане на големи количества витамин С, можеш да отложиш цикъла си!

Нямаше от къде да го зная, дъщеря ми снощи ме „светна”, но по-скоро мисля, че би й навредило, от колкото да да отложи цикъла си! Така важно й е, защото за Коледа или Нова година трябва да й дойде, а насред купон е неудобно да сменяш това-онова!

Мога ли да позволя подобно нещо? Би ли навредил витамин С или тялото просто няма да може да го усвои и тялото й ще го изхвърли?

За колко дълго може да бъде отложен по този начин цикъла – седмица, две, въобще това мит или реалност е?

Здравейте!

Дори и витамин Ц не е безобиден в големи дози! Освен това едва ли ще отложи настъпване на кървене, по-скоро би могло да намали количеството на кървенето!

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта