Мъжете ли подтикват жените към разкрасяване?

Мъжете ли подтикват жените към разкрасяване?

Мнениеот Fancy » 14 Дек 2013, 14:07

Четох за изследване на чуждестранен университет, в което учените бяха доказали, че за мъжете най-привлекателни са детските черти у жените - малка брадичка, чипо носле.

Но в стремежът си жените да бъдат красиви, с цел по-привлекателни за мъжете се увличат от фалшивото - изкуствени гърди, устни, коси, маниери.
Следователно, не смятате ли, че жените са подтикнати от мъжете, за да изглеждат по определен модел и точно заради това да се подлагат на какви ли не интервенции?

Има и друг вариант, в който жените са подтикнати от обществото, но то пак се състои от мъже и жени, т.е. се стига до вариант номер едно!
Всяка жена чувства необходимостта да бъде красива, но от какво е подтикната,за да изглежда подобно на жените от малкия и голям екран, например?
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re:Мъжете ли подтикват жените към разкрасяване?

Мнениеот zheleva212 » 14 Дек 2013, 14:11

Доста феминистки звучи тази тема, по мое мнение де. Но се съгласявам, въпреки че не бих се изоставила и отново бих се поддържала, дори и да няма мъже на Земята, но това според мен е вече до егото на жените.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Мъжете ли подтикват жените към разкрасяване?

Мнениеот Moni_265 » 11 Дек 2018, 16:32

Не мисля. То си е строго индивидуално. Една жена или е суетна, или не. Никой мъж не може да я накара да прави нещо, ако тя самата не иска.
Аватар
Moni_265
 
Мнения: 72
Регистриран на: 12 Ное 2018, 15:24

Re: Мъжете ли подтикват жените към разкрасяване?

Мнениеот Ani_ » 12 Дек 2018, 10:30

Аз се разкрасявам заради мъжа си. Не казвам че това е водещата причина, но и това го има. Знам как ме харесва - примерно, цвят на косата, червило...И се придържам към това. Не виждам нищо лошо да искаш да си хубава заради половинката си :cool:
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43


Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта