Чревните паразити - към кого да се обърна?

Чревните паразити - към кого да се обърна?

Мнениеот teo-2012 » 21 Яну 2014, 16:35

Здравейте от току що регистриран потребител,
рових се цял ден в сайта.Не намерих нищо за чревните паразити.Затова реших да пиша тук/макар че ми е за първи път/.Не знам към кой специалист да се обърна.Надявам се да ме насочите.Темата си заслужава.
Въпрос:Защо темата се избягва от лекарите,особено когато първият тест за паразити е отрицателен и точка-нямаш паразити.Вече съм убедена ,че проблема е сериозен и заслужава внимание.Ще разкажа опит но към кого да се обърна.
Благодаря предварително.
teo-2012
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Яну 2014, 09:33

Re: Чревните паразити

Мнениеот Golfie » 21 Яну 2014, 22:03

Разкажи ни опита си, имала съм големи проблеми и аз! Заедно ще намерим пътя.
Golfie
 
Мнения: 211
Регистриран на: 04 Ное 2011, 23:16

Re: Чревните паразити

Мнениеот djudjanka » 22 Яну 2014, 11:45

Според мен трябва да потърсиш гастроентеролог; в какъв смисъл лекарите избягват темата? Може би не си попаднала на добър специалист.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Чревните паразити

Мнениеот virgo_61 » 22 Яну 2014, 12:15

Мисля,че най-добре да се обърнете към паразитолог,защото в своето развитие чревните паразити мигрират и в други органи .В червата са зрелите форми.И за по-голяма сигурност трябва да се направи серия от изследвания.
virgo_61
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2014, 12:11

Re: Чревните паразити

Мнениеот lussy » 22 Яну 2014, 13:46

virgo_61 написа:Мисля,че най-добре да се обърнете към паразитолог,защото в своето развитие чревните паразити мигрират и в други органи .В червата са зрелите форми.И за по-голяма сигурност трябва да се направи серия от изследвания.

Да, съгласна съм с теб, някои гадинки могат да доведат до сериозни проблеми и поражения на целия организъм!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Чревните паразити

Мнениеот ginka » 22 Яну 2014, 13:57

Zdraveite az sam ot Byrgas tyk imame lekar sas aparatyra koito moje da vi pomogne li4no az sam xodila pri neq i sam mnogo dovolna kazva se dr.Qlamova 0887845429 e telefona i za da si zapichite 4as
ginka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Фев 2012, 16:13

Re: Чревните паразити

Мнениеот nocount » 22 Яну 2014, 14:45

ginka написа:Zdraveite az sam ot Byrgas tyk imame lekar sas aparatyra koito moje da vi pomogne li4no az sam xodila pri neq i sam mnogo dovolna kazva se dr.Qlamova 0887845429 e telefona i za da si zapichite 4as

Не съм я чувал, а съм от Бургас. Къде и е клиниката?
nocount
 
Мнения: 26
Регистриран на: 21 Авг 2013, 10:54

Re: Чревните паразити

Мнениеот teo-2012 » 23 Яну 2014, 13:04

Благодаря на всички за отзивите.
В момента не съм в страната,но смятам при първа възможност дори до Бургас да отида,за което благодаря за телефона на лекаря.
Преди около шест години,почиствайки градината нещо ме щипна на бедрото.Почесах се и продължих .След това видях ,че е потекла малко кръв-това добре.Но на другия ден мускула ми бе скован и твърд.Не усещах нищо.И при ходене без видима причина се спъвах стабилно.Настоях пред личния лекар и ми направиха изследване за лаймска болест-отрицателен.Но проблема продължи и започнах да го усещам и в лявото бедро.Полека стигнах до неврохирург.Пих в продължение на 2 години финлепсин.Забелязах ,че на моменти не мога да произнеса дума като"детето"без да заекна или изобщо не мога да я кажа.Лечението го прекратих постепенно сама/както трябва -не се спира отведнъж/.А междувременно това усещане тръгна нагоре към коремните мускули.И още-седя на стола или дивана в продължение на 30-на мин.Ставам и ми трябва време да се раздвижа.Скованост в ставите и болка.И силен косопад.засега няма да описвам друго.
След много четене се запознах с доста причини за всеки един симптом.И попаднах на статия за това какво причиняват чревните паразити.Да и разбрах че дори болестта СПИН е - не е болест.Но това е друга тема.
След всичко прочетено реших на своя глава да взема -ВЕРМОКС.Препарат за борба с глисти и т.н.Пих го три дни по две таблетки.Вече месец и половина от тогава.
1.Косопада спря 2.Болките в ставите изчезнаха и не е проблем да седя дълго време без да ставам 3.чувствителността ма мускулите ми значително се подобри.Всъщност усещам мускула на дясното бедро.
Между другото първия тест за паразити бе отрицателен ,затова нищо друго не се предприе.А сами казвате тестовете се правят няколко през определен период.
Та как да накарам лекар да направи изследване на кистата на яйчника ми -не расте от години,нямам проблеми.Но преди 6 месеца се прегледах -беше пораснала с 1 см.И сега нямам проблеми.
Поста стана дълъг ,затова го пускам
п.п.Гастроентеролога установи анемия на витамин В12.Натри месеца трябва да слагам мускулно този витамин 1000м...незнам си какво.За да храня паразитчетата-година и половина инжекции-показателите не мърдат.Засега толкова.
teo-2012
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Яну 2014, 09:33


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта