Тежка хрема - какво да правя?

Ужасна хрема моля помогнете !

Мнениеот mladen » 23 Май 2013, 10:32

Вече цяла седмица съм с ужасна хрема.Секретите са жълти и от време на време бели.Слагах какви ли не капки но не помагат прилича на синузит или алергичен ринит.Преди две години ми бяха сложили диагноза алергичен ринит, но след последния преглед специалист уши нос и гърло, уточнихме че алергичен ринит но към физични фактори.И да си призная честно вече не знам точно какво е.Ако някой е имал подобен проблем моля пишете.
mladen
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Юни 2012, 22:02

Re: Ужасна хрема моля помогнете !

Мнениеот bisertaskov » 23 Май 2013, 10:42

mladen написа:Вече цяла седмица съм с ужасна хрема.Секретите са жълти и от време на време бели.Слагах какви ли не капки но не помагат прилича на синузит или алергичен ринит.Преди две години ми бяха сложили диагноза алергичен ринит, но след последния преглед специалист уши нос и гърло, уточнихме че алергичен ринит но към физични фактори.И да си призная честно вече не знам точно какво е.Ако някой е имал подобен проблем моля пишете.

Първо трябва да се уточни диагнозата, и чак тогава да се прибегне до лечение.Според мен трябва да си направиш снимка за да се изключи евентуален синузит, след това ако не е синузит да се провери за алергия и към какво.Много са въпросителните преди да се прибегне към каквото и да е лечение.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Тежка хрема - какво да правя?

Мнениеот sonmyc » 22 Яну 2014, 06:11

Здрайте. На 22 години съм, преди малко повече от 2 години почна да ми се запушва носа , най-често вечер като си легна и винаги само едната ноздра (някой път лявата, друг път дясната, мисля че е на случаен принцип). Не съм от София и съм ходил в родния си град на лекар , преглеждали са ме набързо и са ми изписвали лекарства от които не е имало ефект, пробвах в град близък до моя, беше същото. Правена ми е снимка за синузит и се оказа, че нямам. Общо посещенията на лекари са над 20 като в малките градове дори не дават някаква диагноза и от какво би могло да се е получило, а просто се изписват лекарства.

Бях посъветван да пробвам в София, щом не се получава толкова пъти. Отидох в столична болница и бях прегледан. Накараха ме да си взема инжекция , и да се върна да ми я бият , платих си и допълнително ми бяха предписани лекарства. След около седмица звъннах на доктора, че запушването се е върнало и всичко си е както преди, отговора беше че това е невъзможно и иска да ме види пак. Отидох пак, пак си платих, каза ми че тази инжекция неможе да се бие постоянна , защото е вредна за костите, ако си спомням правилно (биеше се в трицепса и действаше, докато усещах някаква болка в инжектираното място). Предписа ми други лекарства, платих си, нямаше никакъв ефект и повече не отидох при този доктор.

След време намерих интересни статии за причини за запушване на носа на доцент. Отидох на преглед и той констатира , че имам гъбички. Предписа ми лекарства, пих ги, немога да кажа , че имаше ефект. Отидох след известно време пак и лекарят беше доста очуден , че не съм се оправил. Каза, че щом не е станало от първия път от втория ще оправим нещата. Предписа нови неща, някой се повтаряха, свърших предписания курс и нещата се върнаха както са си били.

След като нямаше дълготраен резултат от посещенията ми при какъвто и да е лекар се примирих и реших да спра да търся решение и да пръскам пари , докато не излезе нещо надеждно или поне малко по-сигурно, но за сега нищо. Също така скоро ходих и в друга клиника пак при доцент, който заключи, че порите на носа са стеснени и трябва да се направи операция RTC (финни фитили в носа, които изгарят лигавицата).

Хремата не е толкова тежка в нормални условия , но става ужасно , когато ме хване нещо допълнително като грип. Дишането става напълно невъзможно от едната ноздра и започва да се усеща се напрежение в главата, изтощеност от липса на сън и почивка.

Нямам идея вече на кой мога да се доверя и кой би могъл да ми помогне с диагноза и лечение. От над 20 препарата и капки за нос нещата, които са ми помагали са: инжекцията по-горно описана, която представлява бяла течност, бие се в трицепса ; хапчета, които мисля че бяха вид антибиотик - 3 на брой в опаковка - 1 на ден ; мукуназал плюс спрей. За съжеление по моя лична преценка нито едно от трите немога да ползвам продължително време без осложнения.

Благодаря на всеки отделил време да прочете написаното , всякакви мнения и препоръки са добре дошли

Поздрави,
sonmyc
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2014, 05:47

Re: Тежка хрема

Мнениеот Nightmare » 03 Фев 2014, 11:26

В този форум има и специалисти УНГ, това му е и хубавото, аз лично се бях посъветвала с един от тях и останах много доволна, та ти препоръчвам консултация с някои от тях, ние едва ли можем да ти помогнем, тъй като нещата са строго индивидуални, особено в твоето положение ;)
Успех с хремата!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Тежка хрема - какво да правя?

Мнениеот teo-2012 » 03 Фев 2014, 16:49

Гъбички,бактерии,паразити.........Първо разберете това.Всички те причиняват тежка,постоянна хрема.Операция при този вид проблем не е добра идея.Внимавай.
Успех!
teo-2012
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Яну 2014, 09:33

Re: Тежка хрема - какво да правя?

Мнениеот FramarLekari » 11 Фев 2014, 13:56

Здравейте,
проявявали ли сте досега алергия? Провеждали ли сте микробиологично изследване на носен секрет? Кои са инжекциите, които са ви слагани? При специалисти Уши-нос-гърло ли сте ходили?
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron