Добре ли прикривам душевното си разстройство на работното място?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Добре ли прикривам душевното си разстройство на работното място?

Мнениеот ramimni » 29 Яну 2014, 17:23

Здравейте!

От известно време имам някакъв вид душевно разстройство, надявам се, че е само криза, но не зная как да се справя на работното си място с това.

Взех болничен, както и отпуск, нямам повече опции да избягам от работа, а не се чувствам в състояние да общувам с много и различни хора, каквито са и задълженията ми.

Опитвам се да се държа нормално, но не разбирам какво е нормално за хората, то е различно от моята преценка за нормално. :geek: Сдържам до максимум всичко, което имам да им кажа на хората, които ме дразнят, защото ако избухна веднъж няма да мога да спра!
Не викам, не правя скандали, не се държа налудничаво, като че ли. :shock: Не разбирам дали личи, че имам душевно разстройство.

От медикаментите, които приемам се чувствам доста ленива, почти като пияна, не зная дали добре прикривам това, което ме гложди от вътре постоянно. Хората около мен са доста изнервени и по всякакви начини се опитват да ме провокират да ги сложа на мястото им, но от хапчетата съм толкова отпусната, че нямам сила да се ядосам! :cry:

:? Как мислите, добре ли се справям с прикритието си? :?
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Добре ли прикривам душевното си разстройство на работното място?

Мнениеот zheleva212 » 29 Яну 2014, 17:28

Виж, имам близък, който има подобен проблем. Според мен е по-добре да изразходиш цялата си отпуска, но да знаеш, че си наистина добре и можеш да изпълняваш качествено задълженията си, от колкото да ходиш като пиян морков!
Дай го по-спокойно! ;)
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Добре ли прикривам душевното си разстройство на работното място?

Мнениеот Snejna » 24 Ное 2014, 13:09

Интересна тема, не трябва ли да се консултираш с лекуващия си лекар, т.е. ние няма как да разберем без да те виждаме. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Добре ли прикривам душевното си разстройство на работното място?

Мнениеот Elica » 03 Дек 2014, 16:53

Доста притеснително поведение, сякаш е по-добре да си вземете и неплатен отпуск но да се почувствате добре, отколкото така да рискувате да се влошите на ново :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Добре ли прикривам душевното си разстройство на работното място?

Мнениеот Kaya » 29 Яну 2015, 13:02

Доста странен въпрос, трябва да дойдеш да те видим с очите си. Иначе според мен е добре да си вземеш още почивка, след като смяташ, че не си много наред все още ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Добре ли прикривам душевното си разстройство на работното място?

Мнениеот silver933 » 29 Яну 2015, 13:56

Kaya написа:Доста странен въпрос, трябва да дойдеш да те видим с очите си. Иначе според мен е добре да си вземеш още почивка, след като смяташ, че не си много наред все още ;)

И аз така си мисля, по-добре човек да не се съмнява да се лекува :) Но сега пък е и лесно от друга страна, всички сме луди хахаха :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Добре ли прикривам душевното си разстройство на работното място?

Мнениеот Krum » 15 Май 2015, 11:12

Май зависи много от работата, ако може да се прикриеш добре, но ако работата е свързана с хора, а теб те гони агресия няма спасение. ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Добре ли прикривам душевното си разстройство на работното място?

Мнениеот ramimni » 15 Май 2015, 11:17

Това беше възможно най-дългата и ужасна криза, която съм имала. Оказа се май по-добре, че не съм пила лекарства, защото това си остава кажи-речи до живот!
Смених работата си, но сега съм доволна от факта ;)
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Добре ли прикривам душевното си разстройство на работното място?

Мнениеот Snejna » 15 Май 2015, 12:06

ramimni написа:Това беше възможно най-дългата и ужасна криза, която съм имала. Оказа се май по-добре, че не съм пила лекарства, защото това си остава кажи-речи до живот!
Смених работата си, но сега съм доволна от факта ;)

Сигурна ли си, че вече си добре? :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Добре ли прикривам душевното си разстройство на работното място?

Мнениеот Грохот » 27 Авг 2015, 14:37

Това предполагам е едно от най-трудните неща, с които е трябвало да се пребориш, не зная как си успяла да запазваш самообладание, та на мен също ми е трудно, без да имам такива пропуски, камо ли за теб. Поздравления!
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron