Мога ли да се избавя от алергиите?

Мога ли да се избавя от алергиите?

Мнениеот valiopaf » 07 Фев 2014, 15:31

Здравейте!
Преди няколко години получих първата си алергия към полени.
След около година се появи втора алергия от котки, а имах домашен любимец – котка. :!:
Преди ден установиха трета алергия от домашен прах.

На кратко, почти не мога да се избавя от запушен и постоянно течащ нос. :oops:

Първите две алергии можех да ги преглътна, но третата ми идва в повече! До сега не съм чувал нещо, което да ми помогне да се избавя от алергиите. :roll: А мога само да си стискам палци да не се появи нова!

Като дете бях здрав, без никакви алергии или непоносимост към храни и лекарства. :? Не зная какво се случи с времето, за да стигна до тук.

Има ли някакви лекарства или добавки, може и бабини рецепти, които да избавят от алергиите? Нали се сещате, че предстои пролет и аз отново ще разцъфна?
valiopaf
 
Мнения: 92
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:30

Re: Мога ли да се избавя от алергиите?

Мнениеот djudjanka » 07 Фев 2014, 15:47

За лекарствата трябва да се обърнеш към специалист алерголог, който ще ти направи необходимите тестове и ще ти предпише лечение. От лични наблюдения мога да кажа, че с времето симптомите намаляват, а някои алергии дори изчезват напълно. Но това е сериозно заболяване и по-добре да не си правиш експерименти със здравето си.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Мога ли да се избавя от алергиите?

Мнениеот FramarLekari » 14 Фев 2014, 18:56

valiopaf написа:Здравейте!
Преди няколко години получих първата си алергия към полени.
След около година се появи втора алергия от котки, а имах домашен любимец – котка. :!:
Преди ден установиха трета алергия от домашен прах.

На кратко, почти не мога да се избавя от запушен и постоянно течащ нос. :oops:

Първите две алергии можех да ги преглътна, но третата ми идва в повече! До сега не съм чувал нещо, което да ми помогне да се избавя от алергиите. :roll: А мога само да си стискам палци да не се появи нова!

Като дете бях здрав, без никакви алергии или непоносимост към храни и лекарства. :? Не зная какво се случи с времето, за да стигна до тук.

Има ли някакви лекарства или добавки, може и бабини рецепти, които да избавят от алергиите? Нали се сещате, че предстои пролет и аз отново ще разцъфна?

Здравейте!

Полените са труден алерген за избягване. Наистина би могло да се вземат лекарства за сезона, но трябва да уточните с лекуващия лекар кои да бъдат.

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Мога ли да се избавя от алергиите?

Мнениеот Rali_hr » 27 Ное 2014, 17:24

и аз имам много гадни алергии,ама няма начин, сякаш не съм чула някой да се е излекувал.. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мога ли да се избавя от алергиите?

Мнениеот Abraham12li » 05 Мар 2015, 10:00

Преди няколко години получих първата си алергия към полени.
След около година се появи втора алергия от котки, а имах домашен любимец – котка. :!:
Преди ден установиха трета алергия от домашен прах.
SMART LOVER
Abraham12li
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Мар 2015, 09:58

Re: Мога ли да се избавя от алергиите?

Мнениеот Pipilota » 05 Мар 2015, 10:29

Abraham12li написа:Преди няколко години получих първата си алергия към полени.
След около година се появи втора алергия от котки, а имах домашен любимец – котка. :!:
Преди ден установиха трета алергия от домашен прах.

Ти си за ореваване направо! Внимавай много, че явно си супер предразположен, не знам ако накрая имаш алергия към дишането хихихи :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с алергология и имунология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта