плешиви петна и сплитане на козината на персийско коте

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

плешиви петна и сплитане на козината на персийско коте

Мнениеот tanitka01 » 15 Фев 2014, 08:22

Здравейте, казвам се Таня и съм горда собственичка на Барби , бяла персийка на 3 години. От 2 месеца живеем в Америка , преди около месец забелязах че козината и се сплъстява доста повече от обикновено, въпреки че полагаме необходимите грижи и я решем редовно не спира и не спира да се сплита. Няколко дена по късно забелязах че на места козинката и е опадала и има малки черни точици. на кожата. Много се оплаших и я заведох на лекар.. Заведох я в най-престижната клиника в града и ми взеха 200 $ за преглед за да ми кажат , че имала FLEAS или на бг бълхи.. които тя няма и никога не е имала.. редовно слагаме фронтлине и така нататък. Изписаха ми едно мазило на принципа на фронт лайн и понеже аз не съм лекар реших да им се доверя и че може би аз просто не разбирам.. Понеже проблема место да се подобрява става още по зле започнах да чета форуми и така стигнах до вас .. Моля ви помогнете ми! От двете страни на врата и се появиха 2 петна голи и постоянно се заплита точно там.. Изчетох в един форум че може да е нещо свързано с разгонването , но моята Барби е кастрирана преди 8 месеца.. Дали просто не си сменя козината а аз се побърквам излишно? Много ще съм ви благодарна ако ми дадете някакъв съвет. Не ми се пилеят пак пари на вятъра за некомпетентни ветеринари...
tanitka01
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Фев 2014, 08:09

Re: плешиви петна и сплитане на козината на персийско коте

Мнениеот murmoranka » 25 Мар 2014, 07:56

Здравей tanitka01,
аз също съм в САЩ и знам колко болезнено скъпи са клиниките и животинските болници. Ненормално скъпи!!! :x Имам 2 Scotties, които много си ги обичам и затова съм по форуми и статии ,за да знам как да ги лекувам при по-безобидни заболявания. И понеже в топло време винаги сме по кучешки паркове, понякога виждам някой кучета с голи петна, което ме хвърли в паника и се изплаших да не е заразно, за това проучих въпроса.
Може катето ти да има алергична реакция- този проблем е сложен. Постепенно отстранявай възможни дразнители- погледни храната,която й даваш,ако е с прекалено консерванти и др. боклуци я смени или по-добре готви й. От бълхи също стават тези петна, затова ветеринарите са минали леко и са си гушнали парите без време. Алергии към домашни препарати за почистване, а тук в америката са пъъъълни с токсини! Опитай се да я къпеш по-често, ако имаш как и ти позволява и само със сода бикарбонат за известно време.Това ще измие алергозаните по козинката й. Не използвай силни парфюмирами козметики по нея смисъл: шампоани, балсами, спрейове.
Възможно е Барби(ах,че хубаво име :) )да иам паразити- знаеш котешки тении и тн. Пробвай с Food Grade Diatomaceous Earth, това е природен продукт, не е скъп $10 от амазон за 0.5кг. Дава се по малко и изчиства от вътрешни паразите, помага и на козинката да расте по-бързо понеже има силиции. Напудри котето с ДЕ и си имаш природен бълхо-убиец :). FRontLine е токсичен продукт,а и за $40 не си стува. Както казах постоянно сме на разходки по паркове и балхи (да чукна на дърво) не сме имали.
За заплитането, ох, и това ми е до болка познато! Много добре правиш, че я сресваш постоянно,това помага. Давай й рибено масло, то ще помагне козинката да израстне отново а и ще поддържа косъма хидратиран, не чуплив и лесен за разресване. Но мойте им смесвам в сухата храна и никога не са отказвали :)
Също използвам ето този спрей на тях http://www.kafeskanela.com/2014/01/blog-post_1734.html, когато възлите са наистина доста грубички
Надявам се да съм от полза. Знам колко е претиснително ,когато малкото ти "фъри кид" е болно и искренно се надявам да се Барби да се оправи.
murmoranka
 
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Мар 2014, 06:35


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта