Как възпитаваме децата си

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как възпитаваме децата си

Мнениеот Marianne » 12 Авг 2011, 23:10

На какво трябва да се обърне внимание във възпитанието на детето :?:

Да учим децата да имат самочувствие и да не се интересуват от мнението на другите за тях :!: :?:
Да ги научим на добрина, състрадание и че '' по- умният винаги отстъпва'' или '' щом те удрят, ще удряш и ти'' :D
Може би, че всичко се споделя на мама и тате :?: :!:
На какво вие учите или бихте научили някой ден Вашето детенце?
Аватар
Marianne
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Авг 2011, 23:50

Re: За възпитанието на децата

Мнениеот Violetta » 13 Авг 2011, 11:25

Всичко е много различно, има деца и деца...Никога не трябва да губим мярката, това е...
Споделя се до едно време, а след това трябва те да ти споделят, така е.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: За възпитанието на децата

Мнениеот southern_sun » 16 Авг 2011, 12:41

Marianne написа:На какво трябва да се обърне внимание във възпитанието на детето :?:

Да учим децата да имат самочувствие и да не се интересуват от мнението на другите за тях :!: :?:
Да ги научим на добрина, състрадание и че '' по- умният винаги отстъпва'' или '' щом те удрят, ще удряш и ти'' :D
Може би, че всичко се споделя на мама и тате :?: :!:
На какво вие учите или бихте научили някой ден Вашето детенце?

Ще ти отговоря на всички зададени от теб въпроси:
1. Самочувствието на децата се гради от малки и се базира на уменията, който сме им предали. Докато детето е малко, ти като родител, трябва да го научиш да бъде самостоятелно, смятам, че това е една добра основа във възпитанието. Да умее да се храни само(примерно) и да се научи да си пази дрешките чисти.
2.С добре изградено мнение за себе си, детето ти няма да се влияе от мнението на останалите, но само ще се допита до приятелите и съучениците си и ще надгражда.
3. Никога не съм подкрепяла мнението, че по-умният отстъпва, бяга страхливеца, но наистина има моменти, в които е по-добре да изчакаш момент за по-добра стратегия.
4. Култовата фраза: Насилието поражда насилие! тук важи в пълна сила, но това съвсем не означава, че трябва да стоиш докато те бият. Ако няма друг вариант или да пребориш противника с думи, може да му зашлевиш един шамар.
Що се отнася до споделянето: не винаги ще ви стане приятно от това, което ще ви сподели вашето дете, но повярвайте ми по-добре е да знаете. Когато дойде момента за вземането на наистина важно решение от вашето дете, вие ще можете да му дадете адекватен съвет защото сте в течение на събитията. На това ме научи една моя ученичка, така, че понякога ние учим децата, но и те нас ;)
А най-трудния изпит е това да си родител, колкото и да си мислиш, че вървиш в правилната посока във възпитанието на детето и даваш най-добрите съвети все ще има пропуски :)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: За възпитанието на децата

Мнениеот valiart » 18 Окт 2011, 21:27

Има един нов метод във възпитанието, при който няма наказания, а само естествени и логични последствия от дадена постъпка на детето. Естествените последствия идват сами, те са един вид наказание и са много по-ценни, отколкото да викате и крещите на детето в определени случаи.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: За възпитанието на децата

Мнениеот radowen » 15 Ное 2011, 11:44

ОК. Съгласна със southernsun, но дали в това забързано и напрегнато ежедневие успяваме да постъпваме точно така? Как да се преборим с умората и нервите след края на работния ден, че да обърнем достатъчно и спокойно внимание и на детето? На мен лично ми е трудно :oops:
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: За възпитанието на децата

Мнениеот Margo » 16 Ное 2011, 12:29

radowen написа:ОК. Съгласна със southernsun, но дали в това забързано и напрегнато ежедневие успяваме да постъпваме точно така? Как да се преборим с умората и нервите след края на работния ден, че да обърнем достатъчно и спокойно внимание и на детето? На мен лично ми е трудно :oops:

И на мен ми е много трудно, всеки иска своето и съответно ти също като жена имаш нужда от малко време за себе си. До колкото разбирам от коментарите ти във форума за сега детето ти е много малко, но сега е момента да откриете малко време само за вас двете. Създайте си ритуали и се опитайте да ги спазвате въпреки всичко!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: За възпитанието на децата

Мнениеот radowen » 17 Ное 2011, 15:29

Margo написа:
radowen написа:ОК. Съгласна със southernsun, но дали в това забързано и напрегнато ежедневие успяваме да постъпваме точно така? Как да се преборим с умората и нервите след края на работния ден, че да обърнем достатъчно и спокойно внимание и на детето? На мен лично ми е трудно :oops:

И на мен ми е много трудно, всеки иска своето и съответно ти също като жена имаш нужда от малко време за себе си. До колкото разбирам от коментарите ти във форума за сега детето ти е много малко, но сега е момента да откриете малко време само за вас двете. Създайте си ритуали и се опитайте да ги спазвате въпреки всичко!

Благодаря за разбирането:)
Опитвам се наистина! Е, понякога нервите взимат връх, но...
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Как възпитаваме децата си

Мнениеот Lollipop » 20 Ное 2014, 12:29

Не винаги е лесно да възпитаваме децата си,особено,когато са заобиколени от толкова невъзпитани мъници. Наистина търпението е много важно, с викове нищо не се постига.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 0 госта