Може ли да се увреди плода при повишена температура?

Може ли да се увреди плода при повишена температура?

Мнениеот dejavu » 24 Фев 2014, 15:13

Преди 4 дни отидох при личния ми лекар с висока температура - 39, а съм бременна в 5-та седмица. Изписа ми лекарства Хексалгин и Аксеф, но продължавам да вдигам температура!

Свързах се с гинеколога ми, който ми намекна, че при толкова ранна бременности толкова висока температура е възможно да се увреди плода. :shock: Доста ме стресна това, но каза, че няма проблем да пия изписаните ми лекарства!

Имали ли сте проблем с високата температура по време на бременност и от какво зависи дали плода ще бъде увреден или не? :oops:
Какво по-точно има вероятност да се увреди на плода, може ли да бъде фатално това?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Може ли да се увреди плода при повишена температура?

Мнениеот Loreyn » 24 Фев 2014, 15:16

Доста безотговорно от страна на гинеколога ти, защо не отидеш при друг, 39 градуса не е шега работа, а си в опасен период!
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Може ли да се увреди плода при повишена температура?

Мнениеот FramarLekari » 26 Фев 2014, 16:48

dejavu написа:Преди 4 дни отидох при личния ми лекар с висока температура - 39, а съм бременна в 5-та седмица. Изписа ми лекарства Хексалгин и Аксеф, но продължавам да вдигам температура!

Свързах се с гинеколога ми, който ми намекна, че при толкова ранна бременности толкова висока температура е възможно да се увреди плода. :shock: Доста ме стресна това, но каза, че няма проблем да пия изписаните ми лекарства!

Имали ли сте проблем с високата температура по време на бременност и от какво зависи дали плода ще бъде увреден или не? :oops:
Какво по-точно има вероятност да се увреди на плода, може ли да бъде фатално това?

Здравейте!

Важно е температурата да се свали. Толкова висока температура е рисков фактор. Следвайте съветите на лекарите. След няколко седмици гинеколога ще види на ултразвук как се развива бебето и ще прецени дали има място за притеснение.

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта