Чували ли сте за пътя Камино?

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Чували ли сте за пътя Камино?

Мнениеот JohnLocke » 12 Мар 2014, 15:36

Преди няколко дни прочетох за него и съм много въодушевен да направя този поход и да измина пътя :idea: Камино :idea:

За тези, които нямат никаква информация за него, ще кажа няколко думи, тъй като и аз не съм особено запознат, но много желая да направя това пътуване!

Поклонници векове наред са минавали по маршрута на пътя Камино, който минава през няколко страни, но част от него се намира в Северна Испания. Казват, че той минава точно под Млечният път, като се следва интензивна енергийна линия, която е животворна.
Самият път не е кратък около 800 километра като започва от Франция, минава през Пиринеите, от изток на запад през Северна Испания и краят е катедралата „Сантяго де Компостела” (вярва се, че там са погребани останките на свети Яков). Та, между 30 и 60 дни се минава, т.е. на ден около 15/30 километра.

Искаше ми се да се свържа с някой, който е минавал или поне чувал повече за пътя Камино, за да може да ми даде повече инфо и есента да се хващаме с него (до колкото разбрах сезона е подходящ) към Ел Камино ! :!: :!: :!:
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: Чували ли сте за пътя Камино?

Мнениеот sofi_black » 12 Мар 2014, 15:39

В първият момент звучат стряскащо и внушително тези километри, след това звучат само внушително, защото са! Но изглежда това е невероятно място, заредено с много история, енергия, бих искала и аз повече да науча за него!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Чували ли сте за пътя Камино?

Мнениеот Dominator » 12 Мар 2014, 16:14

Това е пътят на децата пелигрини, а за да го извървят възрастните, те трябва да вървят боси, защото вече тяхната душевна чистота е била изгубена в грешния свят. Преминаването на Камино без обувки е едно изпитание на волята, на духа и на вярата. Децата пелигрини са се събирали на големи групи и са го вървели, без с тях да има някой, който да ги пази. Те обаче са завършвали целия маршрут без да бъдат наранени, тъй като се счита, че Христос и св.Богородица ги е пазила от зли хора и от животни.
Според много от вярващите, преминаващият през Камино е достоен за получаването на прозвището "половин Хаджия", тъй като този път е до някаква степен сравняван с пътя да Божи гроб.
Аватар
Dominator
 
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Фев 2013, 14:15
Местоположение: Варна

Re: Чували ли сте за пътя Камино?

Мнениеот Krum » 03 Дек 2014, 15:44

За първи път чувам, звучи много хубаво точно такова истинско и вярващо!
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Чували ли сте за пътя Камино?

Мнениеот klara » 17 Фев 2016, 15:09

Говорила съм с човек, който го е изминавал. Наистина е уникално преживяване и много разказваше за това как хората по пътя се отнасяли помежду си. Също и как са ги посрещали жителите на градчетата, през които минавали. Изпитание за духа и тялото.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Чували ли сте за пътя Камино?

Мнениеот Krum » 20 Апр 2016, 09:30

Скоор и аз говорих с една позната, която ходи, беше много впечатлена. до тогава не го бях чувал, хубаво е, и е голямо изпитание, мкар че можеш да минеш времето спокойно зависи колко време си отделил за това. :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Чували ли сте за пътя Камино?

Мнениеот black » 20 Апр 2016, 10:01

Този път е път на просветлението. Сигурно е по-добре да го извървиш сам, за да разбереш самия себе си и света около теб.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Чували ли сте за пътя Камино?

Мнениеот flip » 31 Окт 2018, 11:33

Мой колега го извървя с жена си, та от него съм слушала. Освен страхотните емоции, се върна и доста отслабнал, предвид извървените километри :grin:
Ако има време и възможности човек, смятам че е предизвикателство, което не е за изпускане.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36


Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron