За полезните и вредните съставки на козметичните продукти

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: За полезните и вредните съставки на козметичните продукт

Мнениеот gora » 27 Юли 2012, 11:34

Аз именно затова гледам да си правя повечето пъти домашни маски, а пък козметиката да ми е био :)
gora
 
Мнения: 15
Регистриран на: 25 Юли 2012, 14:28

Re: За полезните и вредните съставки на козметичните продукт

Мнениеот the princess » 20 Окт 2012, 17:32

Не знам дали са полезни и до колко са вредни съставките на предлаганите продукти на пазара, но определено преди години козметиката беше много по-качествена. Българската козметика на Арома беше превъзходна, а сега само марки и цени - качество нула.
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: За полезните и вредните съставки на козметичните продукт

Мнениеот Снежана » 21 Ное 2012, 18:27

И тъй като темата е за полезните и вредните съставки на козметичните продукти, изнамерих нещо като списък на най-често използваните съставки и веднага ще ги споделя с вас:

1. Салицилова киселина
Тази съставка е подходяща за хора с мазна кожа, защото спомага за ексфолирането и почистването на лицето. Не се плашете от нея дори да е киселина, тя отговаря за свежестта и красотата на кожата.

2. Хидрохинон
Тази съставка е използва в кремове за изсветляване на кожата. Преди време тази съставка се е използвала за избледняване на хиперпигментация, но след известно време е обявен за канцерогенен и се спира от производство. Днес мненията за него са противоречиви. Според някои той е считан за златен стандарт в избелването на тъмни петна и го смятат за безопасен. При всяко положение трябва да се използва за кратко време.

3. Хамамелис
Тази съставка се използва за овлажняване и съживяване на повредена от слънцето кожа.Тази съставка е изцяло на растителна основа и е идеален за жени с мазна кожа – прави я по-гладка и блестяща.

4. Ретиноидите
Известни още като витамин А се използват за антиейдж продукти. Те се борят с бръчките, ускоряват подмяната на клетките на кожата и дори може да свиват мастните жлези. Ако имате големи пори или повяхнала кожа, потърсете продукти с тази съставка.

5. Хиалуроновата киселина

Това е най-често срещаната съставка. Хиалуроновата киселина, която всъщност е компонент на съединителната тъкан, може да побере до 1000 пъти от теглото си във вода. Използва се за хидратиране на кожата, намалява бръчките.

6. Алфа-хидрокси киселини

Алфа-хидрокси киселини (АХК)най-често се среща в продуктите за грижа за кожата. Това са киселини добивани от плодове и мляко и ексфолират и съживяват кожата.Ако сте използвали продукт с тази съставка е задължително да използвате слънцезащитен крем.

7. Пептиди
Когато еластичността на кожата ви е намалена пептидите възвръщат стария й вид. Те могат да намалят видимо бръчките и да изгладят сухата и груба кожа. Потърсете пептиди в продукти против стареене и в продукти за устни (балсами, гланцове, червила).

8. Силикон
Силикона е най-често използваната съставка, в продуктите за красота. Силиконът помага за защитата на кожата и дори може да спомогне за намаляване или изчезване на видими белези!

9. Глицерин

Глицеринът се използва най-често в направата на сапуни, а също и в много други продукти за грижа за кожата. Глицеринът притежава овлажняващ ефект и помага за възстановяването на нивото на водата и предотвратява изсушаването на кожата. Глицеринът също е подходящ за тези, които имат екземи или сърбеж по кожата.

10. Масло от жожоба
Маслото от жожоба е растително и се среща в много козметични продукти. Може да се използва самостоятелно или като ценна съставка на хидратиращи продукти. Маслото от жожоба лесно се абсорбира от кожата и е идеално за предпазването й от неблагоприятните климатични условия и студените дни.
Надявам се да съм ви била полезна!
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Защо е важно да няма парабени в козметиката?

Мнениеот julianne » 19 Мар 2014, 15:17

Моята кожа с годините стана доста чувствителна, но не зная дали се дължи на натрупването на гадости от съдържащите се в козметиката и храните – парабени, оцветители и подобрители, както обичат да обобщават или други фактори са повлияли на това!

Стана ми интересно, понеже е и модерно да се купува козметика без парабени, до колко ви се е отразило на състоянието на организма или си е трик от страна на производителите на БИО козметика?
До колко и защо е важно да няма парабени в козметиката, която използваме, според вас?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Защо е важно да няма парабени в козметиката?

Мнениеот YoLindi » 19 Мар 2014, 15:26

Единственото, което знам е за един от много парабени, които се слагат във всякакви козметични продукти, означава се под името Е216, доказано причинява хронично възпаление на кожата :!: заради това е важно, въпреки че ако не е едно ще е друго, да кажем в повечето кремове се слага и парафин :?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот MollyDolly » 21 Окт 2014, 15:33

Четох доста статии, които меко казано ме потресоха! Говореше се до колко може да бъде опасна козметиката и изхождаха от това, само един дезодорант против изпотяване какви щети може да направи :idea: (като се правеше асоциация с теорията за рака на гърдата и дезодорантите), камо ли за останалата козметика, която използваме ежедневно!

Наистина е опасно като си помислиш, но дали всичко това е истина - не мога да кажа. Пишеше, че опасните химикали в козметиката не ти правят нищо за момента, когато са в малки количества, но пък последствията са страшни :!: тъй като работели с натрупване :roll:
Danger-cosmetics.jpg
Danger-cosmetics.jpg (15.17 KiB) Прегледано 1194 пъти

До колко опасна смятате, че може да бъде козметиката, аз не се чувствам заплашена и не смятам, че това е нещото, което може да те убие, а тук нещата работят отново с натрупване, но с различни продукти - хранителни, козметични, фармацевтични. :!:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот Fancy » 21 Окт 2014, 15:40

Смятам, че всичко може да е опасно, след като стотици жени се алергизират и стигат до болница от една боя за коса, защо да не е възможно това и с всяка друга козметика, въпреки че жените с чувствителна кожа трябва и без това да бъдат крайно внимателни с това какво използват, а за останалите щом няма реакция проблем след и по време на използването, не смятам, че има и проблем, който в последствие да се прояви!! :!:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот MollyDolly » 13 Ное 2014, 12:28

Има толкова много статии за това, какво могат да ти причинят козметиките, дори и 1/3 само от тях да са истина, това ги прави изключително опасни. Всъщност фактът, че няма контрол върху козметиката на нашия пазар е ужасно тревожен :!:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Защо е важно да няма парабени в козметиката?

Мнениеот S_Milenska » 07 Яну 2015, 10:44

Ужас! А ако си купуваме скъпа козметика това гаранция ли ще е, че няма вредни съставки вътре?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Защо е важно да няма парабени в козметиката?

Мнениеот Andrey » 07 Яну 2015, 12:19

Аз не ползвам козметика особено много, само за ръцете зимата, че ми стават на рани, но винаги гледам да е възможно най-качествената, все пак коажата е най-големия орган :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта