За полезните и вредните съставки на козметичните продукти

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот M.Tasheva » 28 Апр 2015, 17:11

Всъщност се опитвам да използвам колкото е възможно домашна козметика, но трябва прекалено много време да се отделя за нея, а аз нямам такова, така че просто смесвам нещата, тъй като ако искаш да използваш само био козметика и каквито и да е било други подобни продукти, то ти трябва особено дебел джоб! :evil:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот Anka » 29 Апр 2015, 06:32

M.Tasheva написа:Всъщност се опитвам да използвам колкото е възможно домашна козметика, но трябва прекалено много време да се отделя за нея, а аз нямам такова, така че просто смесвам нещата, тъй като ако искаш да използваш само био козметика и каквито и да е било други подобни продукти, то ти трябва особено дебел джоб! :evil:
Tя и за домашната козметиката ти трябва много дебел джоб, като си купиш 2-3 етерични масла, та кокосово, та какаово и става една сметка 2 листа :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот веселказасмяна » 30 Апр 2015, 17:03

Anka написа:
M.Tasheva написа:Всъщност се опитвам да използвам колкото е възможно домашна козметика, но трябва прекалено много време да се отделя за нея, а аз нямам такова, така че просто смесвам нещата, тъй като ако искаш да използваш само био козметика и каквито и да е било други подобни продукти, то ти трябва особено дебел джоб! :evil:
Tя и за домашната козметиката ти трябва много дебел джоб, като си купиш 2-3 етерични масла, та кокосово, та какаово и става една сметка 2 листа :)

Така е, но само донякъде, все пак всичко изброено няма да може да го изразходиш наведнъж :idea:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот kauda » 02 Май 2015, 18:58

веселказасмяна написа:
Anka написа:
M.Tasheva написа:Всъщност се опитвам да използвам колкото е възможно домашна козметика, но трябва прекалено много време да се отделя за нея, а аз нямам такова, така че просто смесвам нещата, тъй като ако искаш да използваш само био козметика и каквито и да е било други подобни продукти, то ти трябва особено дебел джоб! :evil:
Tя и за домашната козметиката ти трябва много дебел джоб, като си купиш 2-3 етерични масла, та кокосово, та какаово и става една сметка 2 листа :)

Така е, но само донякъде, все пак всичко изброено няма да може да го изразходиш наведнъж :idea:

Но трябва да си го купиш наведнъж, те сметките не тежат като са в бъдещето :mrgreen:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот annamaria » 13 Май 2015, 11:10

Да, все повече се дава гласност за опасните евтини продукти. Според мен решението е натурални козметични продукти със сертификати, гарантиращи качество :idea:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот penny » 13 Май 2015, 12:49

annamaria написа:Да, все повече се дава гласност за опасните евтини продукти. Според мен решението е натурални козметични продукти със сертификати, гарантиращи качество :idea:

Да де ама не се предлагат много натурални спирали или моливи за очи и подобни, тук май по-скоро става въпрос точно за това, а не за кремове и мазила. :roll:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Защо е важно да няма парабени в козметиката?

Мнениеот penny » 13 Май 2015, 13:16

S_Milenska написа:Ужас! А ако си купуваме скъпа козметика това гаранция ли ще е, че няма вредни съставки вътре?

Никаква гаранция няма за нищо и никога, освен ако не е био или поне да се води био :idea:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот annamaria » 14 Май 2015, 10:09

penny написа:
annamaria написа:Да, все повече се дава гласност за опасните евтини продукти. Според мен решението е натурални козметични продукти със сертификати, гарантиращи качество :idea:

Да де ама не се предлагат много натурални спирали или моливи за очи и подобни, тук май по-скоро става въпрос точно за това, а не за кремове и мазила. :roll:

Да, права си. Аз даже се сещам само за една-две фирми за гримове :roll: Иначе, по-горното ми мнение наистина беше за бяла козметика, да. Но и евтината и некачествена бяла (кремчета, мазила) си е опасна :idea:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Защо е важно да няма парабени в козметиката?

Мнениеот S_Milenska » 14 Май 2015, 11:05

penny написа:
S_Milenska написа:Ужас! А ако си купуваме скъпа козметика това гаранция ли ще е, че няма вредни съставки вътре?

Никаква гаранция няма за нищо и никога, освен ако не е био или поне да се води био :idea:

То да се води био и да е био... много различно ми се вижда, за съжаление. :(
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Защо е важно да няма парабени в козметиката?

Мнениеот Snejna » 14 Май 2015, 12:09

YoLindi написа:Единственото, което знам е за един от много парабени, които се слагат във всякакви козметични продукти, означава се под името Е216, доказано причинява хронично възпаление на кожата :!: заради това е важно, въпреки че ако не е едно ще е друго, да кажем в повечето кремове се слага и парафин :?

Ужас! То май е най-добре да се мажеш с кокосово масло и това е!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта