За полезните и вредните съставки на козметичните продукти

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот kauda » 14 Май 2015, 16:07

penny написа:
annamaria написа:Да, все повече се дава гласност за опасните евтини продукти. Според мен решението е натурални козметични продукти със сертификати, гарантиращи качество :idea:

Да де ама не се предлагат много натурални спирали или моливи за очи и подобни, тук май по-скоро става въпрос точно за това, а не за кремове и мазила. :roll:

Май никога не съм виждала спирала или червило трайно и натурално! :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот galya.33 » 14 Май 2015, 23:50

Момичета давам ви един простичък пример: през 19-20 век голям хит е била оловната пудра. Правела е кожата чудесна, перфектна, с идеален тен.... а бе изкуство! Само дето това траело няколко месеца до момента, в който по кожата започвали да се появяват рани и некротична тъкан и изведнъж лицето ти се разкапва като на зомби без да можеш да направиш нищо по въпроса! :evil: Чудите се какво общо има това с ежедневието.... ами в много продукти за лице има олово, но го маскират като съставна част на нещо друго или го ползват при производството на някоя от съставките като така не го изписват в съдържанието. :(

Аз си ползвам само био и без това ми се появяват обриви или направо рани от 90% от продуктите в магазинната мрежа :)
Ето и малко рецепти:
Очна линия: активен въглен на прах + кокосово масло (някои слагат и малко мед)
Спирала: активен въглен + кокосово масло + пчелен восък ( някои и тук слагат малко мед)
ако искате да получите кафяво заместете активния въглен с мнооооого ситно смляна канела

Балсама за устни принципно се прави с 4 части масло по избор (аз ползвам авокадо, кокос и зехтин) и 1 част пчелен восък, за цвят сложете МИНЕРАЛНИ сенки за очи

Правя си и нещо като BB крем (само дето е пудра :D ама скрива перфектно червенина около очите, тъмни кръгове, торбички и леки неравности в тена, има и стягащ ефект) Смесвам обикновен каолин с какао и много фина канела (какаото и канелата са за цвят), правя го така, че да е малко -по светло от тена ми, защото като се омасли от естествените масла на кожата леко потъмнява :D :D :D
Надявам се този въз дълъг пост да е бил полезен :D :D :D
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот Jully » 15 Май 2015, 09:33

Галя, в хладилник ли съхраняваш нещата?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот galya.33 » 15 Май 2015, 10:25

Jully написа:Галя, в хладилник ли съхраняваш нещата?

Не, защото иначе едва ли ще се нанасят :D , но и не се притеснявам, защото активния въглен е антиоксидант, а кокосовото масло е антибактериално. Все пак обаче не си позволявам да ги пипам с пръсти. :D За целта използвам подходящи четки
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот annamaria » 15 Май 2015, 11:25

Леле, galya.33, това наистина е ужасно :o

И аз гледам да използвам натурална козметика за цялото тяло, доколкото ми е възможно...
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот galya.33 » 15 Май 2015, 21:11

annamaria написа:Леле, galya.33, това наистина е ужасно :o

И аз гледам да използвам натурална козметика за цялото тяло, доколкото ми е възможно...

Абсолютно всичката козметика ми е био и си я забърквам сама :D само декоративната и дезинфектанта за ръце не държа в хладилник, но и без това си правя от тях колкото за 5-10 нанасяния.
Иначе всичко друго (което пак си забърквам сама) съхранявам задължително в хладилник и НЕ пипам с пръсти (било то и да са ми перфектно чисти ръцете :D )
До сега нищо не ми се е случвало да плесеняса, да си промени цвета или аромата.
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Май 2015, 07:46

Галя, ти си машина! :) Накара ме да зяпна от увидление. :) Има начини за всичко, стига да не те мързи (в това число не влизам аз). Аз да си призная, изобщо не обичам да се мажа, даже мога да кажа, че не го и правя, слагам крем само по лицето, защото ми дърпа, другаде го оставям на самотек. И косата мия с шампоан и толкова, възхищавам се на хора като теб, но не ми е в кръвчицата. :) Затова пък сега съм купила един голям буркан кокосово масло и почвам да мажа детето поне и лицето ми - мързеливо и надявам се ефикасно. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот silver933 » 17 Май 2015, 09:52

rabotnata pchela написа:Галя, ти си машина! :) Накара ме да зяпна от увидление. :) Има начини за всичко, стига да не те мързи (в това число не влизам аз). Аз да си призная, изобщо не обичам да се мажа, даже мога да кажа, че не го и правя, слагам крем само по лицето, защото ми дърпа, другаде го оставям на самотек. И косата мия с шампоан и толкова, възхищавам се на хора като теб, но не ми е в кръвчицата. :) Затова пък сега съм купила един голям буркан кокосово масло и почвам да мажа детето поне и лицето ми - мързеливо и надявам се ефикасно. :)

то от мързел повечето на нищо не приличаме... :lol: :lol: :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот annamaria » 18 Май 2015, 12:46

Аз не се виждам да си правя сама нещата...затова разчитам на готовите био неща ;) Иначе, браво и поздравления :)
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот Slavena » 18 Май 2015, 13:00

Аз не мисля изобщо, че козметиката може да бъде опасна, след като нещо се предлага за лице или тяло то логично е годно за употреба. :!:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта