За полезните и вредните съставки на козметичните продукти

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот Jully » 20 Май 2015, 11:30

Slavena написа:Аз не мисля изобщо, че козметиката може да бъде опасна, след като нещо се предлага за лице или тяло то логично е годно за употреба. :!:

До някъде няма как да си навредиш - да. Но с времето се натрупват негативните ефекти.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот Monika_Spasova » 02 Фев 2016, 14:58

Сега нямам спирала и не мога да си реша каква да си купя. От по-обикновените ми излизат ечемици. Пoдариха ми една на Лореал Volume Lashes Уникална спирала, но е 26лв цената ѝ. Та ми идва скъпо да си я купувам, някой би ли ми препоръчал добър заместител?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот balsam » 08 Фев 2016, 17:06

Monika_Spasova написа:Сега нямам спирала и не мога да си реша каква да си купя. От по-обикновените ми излизат ечемици. Пoдариха ми една на Лореал Volume Lashes Уникална спирала, но е 26лв цената ѝ. Та ми идва скъпо да си я купувам, някой би ли ми препоръчал добър заместител?


Интересно, как от едни спирали ти излизат, а от други не? Какво ли е различното между тях? :idea:
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот Pipilota » 08 Фев 2016, 17:22

Monika_Spasova написа:Сега нямам спирала и не мога да си реша каква да си купя. От по-обикновените ми излизат ечемици. Пoдариха ми една на Лореал Volume Lashes Уникална спирала, но е 26лв цената ѝ. Та ми идва скъпо да си я купувам, някой би ли ми препоръчал добър заместител?

И аз имам непоносимост към някои, най-вече тея от Avon, ако не я измия на вечерта и започва да ми опъва точно усещането за растящ ечимик имам, затов аизползвам на мейбълин, около 10лева са и са подходящи за ежедневна употреба. Тази на Лореал не съм я пробвала, но наиститина 20+ лв е много.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот pravilno » 10 Фев 2016, 14:29

Някои кремове за лице ми правят кожата на червени петна, явно имам някаква непоносимост към нещо. :sad:
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот Leonora » 15 Мар 2016, 17:52

Както всяко нещо, което не е по предназначение и козметиката трябва да е подходяща за кожата ти. Иначе ще бъде или неефективна, а даже може да подпомага нежелан резултат. Това го научих наскоро от собствен опит. Купувах си кремове по името, но нещата не се получаваха. Сега дерматоложката, при която ходя в момента, ми обясни какво точно е подходящото за мен и нещата се променят.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот Snejna » 15 Мар 2016, 18:13

Leonora написа:Както всяко нещо, което не е по предназначение и козметиката трябва да е подходяща за кожата ти. Иначе ще бъде или неефективна, а даже може да подпомага нежелан резултат. Това го научих наскоро от собствен опит. Купувах си кремове по името, но нещата не се получаваха. Сега дерматоложката, при която ходя в момента, ми обясни какво точно е подходящото за мен и нещата се променят.

Наистина съвсем друго е да се подходи с терапия подходяща за тялото ти и подготвена от специалист, дори било то и в обикновените кремове! :) На мен сега вечно ми е топло на лицето и бузите ми се белят, мисля и аз да се насоча към специалист. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот penelopa » 16 Мар 2016, 09:39

Не един или два пъти съм чувала за скандали в козметичната индустрия, че се използват странни и вредни съставки. Нямаме и най-бегла представа с какво се клепем. Не знам кое е по-добре - да използваш козметика или да не използваш?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот Leonora » 16 Мар 2016, 12:33

Има го и този момент, да не знаеш дали съдържанието отговаря на описанието. Заради всички тези неща, както казах, сега съм доволна, че най-после имам някаква сигурност за вида козметика, който да ползвам. И определено, след 25-30 години, започва да си става задължителна част от ежедневието ползването на козметика.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: До колко смятате, че може да бъде опасна козметиката?

Мнениеот renetka » 17 Мар 2016, 16:05

И какъв тест трябва човек да си направи или къде да отиде, за да разбере каква козметика е правилната за него? Не толкова като марки (там знаем, че по-скъпите са по-хубави), но и чисто като компоненти. Как да знае човек какво да предпочете, когато пред него има цяло разнообрази от какви ли не продукти? Повечето пъти гледаме дали за суха или мазна кожа, дневен/нощен, но от там нататък, май взимаме на посоки.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron