Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 13 Сеп 2014, 21:42

olya.os написа:Здравейте, доктор Тушев!
Аз съм на 43 г. През май*2013 бях оперирана от карцином на сигмата с метастази по лимфни възли. Минах химиотерапия 6 курса с Оксалиплатин и Кселода. Имах и изменения по матка и яйчници - наблюдаваха ме. При контрола този м.май се оказа, че имам и лимфоаденомегалия и метастази в черен дроб. Направиха ми тотална хистеректомия - нямаше ракови клетки от хистологията, други промени само.
Но се започна "ходене по мъките" с черния дроб. От болницата, в която ходя на прегледи и съм оперирана ми дадоха протокол за химиотерапия. Проследяват ме с КТ - лезии с размери 0,8 см. и 1,4-1,8 см . в 8-ми сегмент до вена Кава. В Онкодиспансера рентгенологът каза, че за него това са доброкачествени образования. Отидох в друга болница на цветен ехограф за друго мнение. Там на снимките се виждат лезии с размери 0,8 см. и 2 см . в 7-ми сегмент до вена Кава, но без вариант за биопсия. Не успяха да ги видят добре - между ребрата високо и не била добра видимостта, както и невъзможна биопсията. След 1,5 мес. пак на контрола. От първата болница са категорични, че трябва и то сериозна химиотерапия, втората - ще ме наблюдават периодично, смятайки, че вероятно са доброкачествени, но понеже не са сигурни - чести контроли. Ходих до ПЕТ скенера - препоръчаха контроли с КТ. КТ по-добър ли е от цветния ехограф?
Моля Ви за мнение и отговор на въпроса: Няма ли друг метод за изследване, с който да се установи какво точно си "отглеждам"?
Благодаря за отделеното време и внимание!

Здравейте,
във Вашия случай препоръчвам ПЕТ скенер.
Поздрави и успех!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот olya.os » 14 Сеп 2014, 11:01

Благодаря!
Отказаха ми ПЕТ скенер :(
Здраве и късмет от мен!
olya.os
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Сеп 2014, 15:22

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 15 Сеп 2014, 21:53

olya.os написа:Благодаря!
Отказаха ми ПЕТ скенер :(
Здраве и късмет от мен!

Съжалявам...
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот ivelin » 24 Сеп 2014, 22:31

Здравейте доктор Тушев! Какви странични ефекти може да се получат на дебелото черво, при продължително използване на свещички "Бизакодил"? Защото в листовката пише,че трябва да се ползват до 7 дена. Поздрави!
ivelin
 
Мнения: 26
Регистриран на: 05 Мар 2013, 17:01

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 27 Сеп 2014, 19:27

ivelin написа:Здравейте доктор Тушев! Какви странични ефекти може да се получат на дебелото черво, при продължително използване на свещички "Бизакодил"? Защото в листовката пише,че трябва да се ползват до 7 дена. Поздрави!

Здравейте,
не ми се е налагало да изследвам страничните ефекти на Бизакодил, но ако не върщи работа в първите дни, едва ли ще свърши и след седмична употреба.
Имайте предвид, че в листовките се пише повече от очакваното като странични ефекти.
Най-точен отговор ще Ви дадат от производителя, темата тук е за хирургия а не за фармакология!
Поздрави и успех със слабителните!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот човек » 25 Окт 2014, 11:12

Здравейте д-р. Тушев! Благодаря че ви има и че отделяте от ценното си време за нас!

Съжалявам, че ви занимавам с проблема ми, но се опитвам да го разреша от доста време и вие бихте могли да ми помогнете. Той е особен, а в провинцията трудно се намират опитни специалисти.

И така: не усещам позив за дефекация, дори когато ректумът е пълен. Нямам запек.

Положението е такова още от детството ми. Търсих много из нета, но по темата е написано много малко, а в България - съвсем нищо. Все пак четох за ректална хипосензитивност и парасимпатичен рефлекс за дефекация. Доколкото аз разбрах, ако има някакво гръбначно нервно увреждане или липсва ректална сензитивност, то парасимпатичния рефлекс не може да се задейства и да изпразни рефлекторно ректума и сигмовидното черво, нали? Но аз мисля, че при мен този рефлекс работи, защото се изхождам нормално (или поне така си мисля) - без напъване, само лек първоначален тласък и по-нататък червата се освобождават сами от съдържанието си, както е с уринирането. Предполагам това представлява парасимпатичен рефлекс за дефекация?

Защо тогава не усещам нито дразнене в ректума, нито позив, въпреки, че точно дразненето би трябвало да задейства парасимпатичния рефлекс. На какво би могло да се дължи?
човек
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Яну 2014, 23:57

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 25 Окт 2014, 21:46

човек написа:Здравейте д-р. Тушев! Благодаря че ви има и че отделяте от ценното си време за нас!

Съжалявам, че ви занимавам с проблема ми, но се опитвам да го разреша от доста време и вие бихте могли да ми помогнете. Той е особен, а в провинцията трудно се намират опитни специалисти.

И така: не усещам позив за дефекация, дори когато ректумът е пълен. Нямам запек.

Положението е такова още от детството ми. Търсих много из нета, но по темата е написано много малко, а в България - съвсем нищо. Все пак четох за ректална хипосензитивност и парасимпатичен рефлекс за дефекация. Доколкото аз разбрах, ако има някакво гръбначно нервно увреждане или липсва ректална сензитивност, то парасимпатичния рефлекс не може да се задейства и да изпразни рефлекторно ректума и сигмовидното черво, нали? Но аз мисля, че при мен този рефлекс работи, защото се изхождам нормално (или поне така си мисля) - без напъване, само лек първоначален тласък и по-нататък червата се освобождават сами от съдържанието си, както е с уринирането. Предполагам това представлява парасимпатичен рефлекс за дефекация?

Защо тогава не усещам нито дразнене в ректума, нито позив, въпреки, че точно дразненето би трябвало да задейства парасимпатичния рефлекс. На какво би могло да се дължи?

Здравейте,
темата тук е за хирургични заболявания на дебелото и правото черво, т.е., такива които се лекуват с операция!
Вашият проблем не е в областта на хирургията, съжалявам.
Поздрави и успех!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Aleksandar » 31 Окт 2014, 15:38

Здравейте докторе ,
искам да разбера помага ли този метод " банд лигиране" за премахване на хемороидите и до колко , понеже при мен нещата отиват на там , но имам приятел който в две поредни години му ги премахваха и сега 3-та година симптомите пак са се върнали .
Благодаря !
Aleksandar
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Окт 2014, 13:55

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 02 Ное 2014, 01:24

Aleksandar написа:Здравейте докторе ,
искам да разбера помага ли този метод " банд лигиране" за премахване на хемороидите и до колко , понеже при мен нещата отиват на там , но имам приятел който в две поредни години му ги премахваха и сега 3-та година симптомите пак са се върнали .
Благодаря !

Здравейте,
не смятам, че това е метод на избор при лечението на хемороиди, изключително болезнен и неефективен според пациентите метод.
Има много по-ефективни и безболезнени процедури, като например ултразвуковата дезартериализация.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот dqvolsko_jelanie » 11 Ное 2014, 23:55

Приятеля ми има 2 операции от перфорирала язва на стомаха.Едната операция е 2012г,а втората е направена април 2014г.от 2 седмици се оплаква от силни болки в стомаха,къркорене на червата,гадене и повръщане,и в изпражненията има кръв.Ходихме на лекар и му изписаха Линекс,Нексиум 40мг и Панразол.Пие ги вече цяла седмица имаше леко подобрение,но от 2 дена отново се оплаква от болки в корема и повръща.Изпращат го на изследвания за стомаха и на дебелото черво.задължително ли е да се направят.Лекаря ни казва че може да е всичко но така и не пожела да ни каже какво.моля да ни кажете какво може да означава това всичко,нещо лошо ли е ?
dqvolsko_jelanie
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Дек 2011, 23:14

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта