Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот dqvolsko_jelanie » 11 Ное 2014, 23:59

Здравейте д-р Тушев,приятеля ми има 2 операции от перфорирала язва на стомаха.Едната операция е 2012г,а втората е направена април 2014г.от 2 седмици се оплаква от силни болки в стомаха,къркорене на червата,гадене и повръщане,и в изпражненията има кръв.Ходихме на лекар и му изписаха Линекс,Нексиум 40мг и Панразол.Пие ги вече цяла седмица имаше леко подобрение,но от 2 дена отново се оплаква от болки в корема и повръща.Изпращат го на изследвания за стомаха и на дебелото черво.задължително ли е да се направят.Лекаря ни казва че може да е всичко но така и не пожела да ни каже какво .моля да ни кажете какво може да означава това всичко.нещо лошо ли е ?? много съм притеснена
dqvolsko_jelanie
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Дек 2011, 23:14

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 12 Ное 2014, 21:32

dqvolsko_jelanie написа:Здравейте д-р Тушев,приятеля ми има 2 операции от перфорирала язва на стомаха.Едната операция е 2012г,а втората е направена април 2014г.от 2 седмици се оплаква от силни болки в стомаха,къркорене на червата,гадене и повръщане,и в изпражненията има кръв.Ходихме на лекар и му изписаха Линекс,Нексиум 40мг и Панразол.Пие ги вече цяла седмица имаше леко подобрение,но от 2 дена отново се оплаква от болки в корема и повръща.Изпращат го на изследвания за стомаха и на дебелото черво.задължително ли е да се направят.Лекаря ни казва че може да е всичко но така и не пожела да ни каже какво .моля да ни кажете какво може да означава това всичко.нещо лошо ли е ?? много съм притеснена

Темата е за хирургия на дебелото и правото черво!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Све » 10 Дек 2014, 21:44

Здравейте!
От няколко месеца имам проблем с изхожданията по голяма нужда. Изпражнения ми са тънки колкото пръста на ръката,Четох в нета,че това е симптом за рак на дебелото черво и се изплаших. Ходих на личният лекар,пусна ми кръвни изследвания- в норма са, туморни маркери на дебелото черво- в норма, окултни кръвоизливи- нямам. Посетих двама гостроентеролога, единият от ,които онколог и двамата ме увериха,че нямам причини да се притеснявам.Проблема е ,че продължавам да ходя тънки изпражнения,понякога по-дебели,но не достатъчно,с дебелина на запалка.
Други симптоми нямам,като разтройство,запек,слуз и болки
Имам ли причина за притеснение?
На 45 години съм
Све
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Дек 2014, 20:52

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 13 Дек 2014, 18:53

Све написа:Здравейте!
От няколко месеца имам проблем с изхожданията по голяма нужда. Изпражнения ми са тънки колкото пръста на ръката,Четох в нета,че това е симптом за рак на дебелото черво и се изплаших. Ходих на личният лекар,пусна ми кръвни изследвания- в норма са, туморни маркери на дебелото черво- в норма, окултни кръвоизливи- нямам. Посетих двама гостроентеролога, единият от ,които онколог и двамата ме увериха,че нямам причини да се притеснявам.Проблема е ,че продължавам да ходя тънки изпражнения,понякога по-дебели,но не достатъчно,с дебелина на запалка.
Други симптоми нямам,като разтройство,запек,слуз и болки
Имам ли причина за притеснение?
На 45 години съм

Направете си колоноскопия!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот nikittto » 19 Дек 2014, 01:13

Здравейте!
Искам да ви помоля за съвет, как да постъпя при състоянието на баба ми?
Диагнозата е следната:
Окончателна диагноза: Н.вентрикули парс корпорис
ПРИДРУЖАВАЩИ ЗАБОЛЯВАНИЯ: Стеaтозис хепатиc. Анемия симптоматика.
АНАМНЕЗА: Анамнезата е снета по данни на nациента и медицинска документация. Болки в горна коремна половина и по хода на хранопровода, затруднено преглъщане,от седмица с гадене, отказ от храна, неконтролирана редукция на тегло.
Казаха, че единствения начин за лечение е операция, но баба ми отказа.
От два дена състоянието и се влоши, започнаха нетърпими болки. Изписаха и обезболяващи (Tramadol). По принцип е с високо кръвно, но почна да и пада до 90/50.
Може ли по някакъв начин да я подсилим, било то с хапчета, системи или нещо друго, защото е много отпаднала? Разбрах за хранителна добавка алое вера гел за пиене, но дали ще има ефект?
Моля за вашия съвет!
Благодаря предварително!
nikittto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Дек 2014, 01:09

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 29 Дек 2014, 17:25

nikittto написа:Здравейте!
Искам да ви помоля за съвет, как да постъпя при състоянието на баба ми?
Диагнозата е следната:
Окончателна диагноза: Н.вентрикули парс корпорис
ПРИДРУЖАВАЩИ ЗАБОЛЯВАНИЯ: Стеaтозис хепатиc. Анемия симптоматика.
АНАМНЕЗА: Анамнезата е снета по данни на nациента и медицинска документация. Болки в горна коремна половина и по хода на хранопровода, затруднено преглъщане,от седмица с гадене, отказ от храна, неконтролирана редукция на тегло.
Казаха, че единствения начин за лечение е операция, но баба ми отказа.
От два дена състоянието и се влоши, започнаха нетърпими болки. Изписаха и обезболяващи (Tramadol). По принцип е с високо кръвно, но почна да и пада до 90/50.
Може ли по някакъв начин да я подсилим, било то с хапчета, системи или нещо друго, защото е много отпаднала? Разбрах за хранителна добавка алое вера гел за пиене, но дали ще има ефект?
Моля за вашия съвет!
Благодаря предварително!

Здравейте,
за съжаление нищо добро не я чака жената...
Операцията може да даде шанс но се съмнявам в преживяване от 1 година.
По отношение на хранителните добавки - не съм компетентен, не се изучават от традиционната медицина пък и не вярвам лично аз в някакъв ефект. Чувал съм какви ли не чудеса да пият пациентите, но за съжоление рака на стомаха не е простил на никого.
Поздрави и кураж!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот rados1980 » 03 Яну 2015, 19:39

здравейте,
моят въпрос е следният, на моя приятелка и направиха геникологична безкръвна операция за премахване на кисти на третият ден беше с ужасни болки а уж трябваше да я изпишат тогава след намеса от наша страна да видят какво става се оказа че при манипулацията са спукали черво и я отвориха по спешност операцията продължи повече от 4 часа и после 3 дни в реанимация вече 8ми ден от както я оперираха а продължава да вдига температура много се притесняваме и тя се е отчаяла вече моля посъветваите ни към кого да се обърнем имаме ли право да потърсим друг лекар и друга болница и нормално ли е да има такава температура

благодаря предварително за отговора!
rados1980
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Яну 2015, 19:24

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 05 Яну 2015, 21:02

rados1980 написа:здравейте,
моят въпрос е следният, на моя приятелка и направиха геникологична безкръвна операция за премахване на кисти на третият ден беше с ужасни болки а уж трябваше да я изпишат тогава след намеса от наша страна да видят какво става се оказа че при манипулацията са спукали черво и я отвориха по спешност операцията продължи повече от 4 часа и после 3 дни в реанимация вече 8ми ден от както я оперираха а продължава да вдига температура много се притесняваме и тя се е отчаяла вече моля посъветваите ни към кого да се обърнем имаме ли право да потърсим друг лекар и друга болница и нормално ли е да има такава температура

благодаря предварително за отговора!

Здравейте,
няма как да знам от какво са оперирали Вашата позната.
Въпроси трябва да задавате на лекуващите лекари.
Имате право да искате консултация от репобликански консултант по дадената специалност.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот geri93 » 25 Яну 2015, 14:54

Здравейте, бих искала да попитам относно моя проблем... От няколко години рядко се случва да имам кръв в изпражненията и следователно болка в аналната област. Въпросът ми е на какво по-точно може да се дължи това, естествено ще си направя изследвания и т.н. искам просто да ми кажете сблъсквали ли сте се с такъв проблем и на какво може да се дължи.
Извинявам се, ако въпросът ми не е за този раздел и предварително Благодаря за отговора! Лек ден! :)
geri93
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Яну 2015, 12:37

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 26 Яну 2015, 21:42

geri93 написа:Здравейте, бих искала да попитам относно моя проблем... От няколко години рядко се случва да имам кръв в изпражненията и следователно болка в аналната област. Въпросът ми е на какво по-точно може да се дължи това, естествено ще си направя изследвания и т.н. искам просто да ми кажете сблъсквали ли сте се с такъв проблем и на какво може да се дължи.
Извинявам се, ако въпросът ми не е за този раздел и предварително Благодаря за отговора! Лек ден! :)

Кървенето може да се дължи на хемороиди, анална фисура, полип на дебелото черво, рак на дебелото черво, дивертикулоза, диагноза се поставя след преглед.
Отидете на преглед при хирург!
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта