Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот geri93 » 27 Яну 2015, 22:57

Благодаря ви за отговора! : )))))
geri93
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Яну 2015, 12:37

Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот irina9 » 04 Фев 2015, 12:22

Здравейте,
миналата година на баща ми откриха тубуловилозен аденом в дебелото черво, който беше отстранен през април 2014 чрез колоноскопия. Хистологичните изследвания показаха, че е ca in sity. През месец юли 2014 мина на профилактичен преглед и всичко беше наред. Може ли вашия съвет, кога трябва да е следващия профилактичен преглед според вас и често ли ресидивират аденомите? Благодаря!
irina9
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Фев 2015, 12:14

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 10 Фев 2015, 17:40

irina9 написа:Здравейте,
миналата година на баща ми откриха тубуловилозен аденом в дебелото черво, който беше отстранен през април 2014 чрез колоноскопия. Хистологичните изследвания показаха, че е ca in sity. През месец юли 2014 мина на профилактичен преглед и всичко беше наред. Може ли вашия съвет, кога трябва да е следващия профилактичен преглед според вас и често ли ресидивират аденомите? Благодаря!

Здравейте,
всяка година да се прави колоноскопия, това бих Ви посъветвал.
Трудно е да кажа колко често "рецидивират" аденомите, те по скоро се появяват нови.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот henboke » 10 Фев 2015, 18:26

Здравейте, докторе. Пиша ви, защото преди 2 дни получих силна болка в горната част на коремната област след консумация на нелюти чушки. Болката се измести в дясната страна, продължи няколко часа, след което заспах. На сутринта чувствах, че коремът ми е подут, имах диария, а днес запек. Дишането ми е леко повърхностно, но за момента нямам други оплаквания, освен, че на допир е малко твърд. Възможно ли е да става дума за перитонит?
henboke
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2015, 18:20

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 12 Фев 2015, 19:34

henboke написа:Здравейте, докторе. Пиша ви, защото преди 2 дни получих силна болка в горната част на коремната област след консумация на нелюти чушки. Болката се измести в дясната страна, продължи няколко часа, след което заспах. На сутринта чувствах, че коремът ми е подут, имах диария, а днес запек. Дишането ми е леко повърхностно, но за момента нямам други оплаквания, освен, че на допир е малко твърд. Възможно ли е да става дума за перитонит?

Здравейте,
трудно се поставя диагноза по мейл ;)
Отидете на преглед при хирург!
Поздрави и успех!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот irina9 » 19 Фев 2015, 13:21

Dr Rosen Tushev написа:Здравейте,
всяка година да се прави колоноскопия, това бих Ви посъветвал.
Трудно е да кажа колко често "рецидивират" аденомите, те по скоро се появяват нови.
Поздрави!


Благодаря за отговора! Лек ден!
irina9
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Фев 2015, 12:14

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 23 Фев 2015, 23:56

irina9 написа:
Dr Rosen Tushev написа:Здравейте,
всяка година да се прави колоноскопия, това бих Ви посъветвал.
Трудно е да кажа колко често "рецидивират" аденомите, те по скоро се появяват нови.
Поздрави!


Благодаря за отговора! Лек ден!

Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот krisi8611 » 28 Фев 2015, 22:59

Здравейте др.Тушев. На 28 години съм.От преди около 7 години напипах нещо като топче над пъпа,което ми създаваше дискомфорт.Ходих на хирург и там ми казаха че нищо ми няма.Личната ми лекарка ми е изписвала хапчета за гастрит без ефект.Ходих и на друг хирург-мастна тъкан,да не се притеснявам.Но от около 3 години започна и болка около пъпа и постоянно гадене.Сега това е постоянно,когато легна по гръб болката се засилва и като се натисна около пъпа болката е нетърпима.Ходих наскоро на гастроентеролог имах хеликобактер.По време на лечението се чувствах по-добре,но когато свършиха лекарствата всичко си е както преди.Правиха ми гастроскопия и ехография-всичко е ок.И друго без да се усещам постоянно си стягам корема,когато го отпусна сякаш ще ми падне.Много ме боли и ми се гади,нетърпимо е а не знам какво да направя.Моля да ме посъветвате.Благодаря
krisi8611
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Фев 2015, 22:34

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 04 Мар 2015, 01:21

krisi8611 написа:Здравейте др.Тушев. На 28 години съм.От преди около 7 години напипах нещо като топче над пъпа,което ми създаваше дискомфорт.Ходих на хирург и там ми казаха че нищо ми няма.Личната ми лекарка ми е изписвала хапчета за гастрит без ефект.Ходих и на друг хирург-мастна тъкан,да не се притеснявам.Но от около 3 години започна и болка около пъпа и постоянно гадене.Сега това е постоянно,когато легна по гръб болката се засилва и като се натисна около пъпа болката е нетърпима.Ходих наскоро на гастроентеролог имах хеликобактер.По време на лечението се чувствах по-добре,но когато свършиха лекарствата всичко си е както преди.Правиха ми гастроскопия и ехография-всичко е ок.И друго без да се усещам постоянно си стягам корема,когато го отпусна сякаш ще ми падне.Много ме боли и ми се гади,нетърпимо е а не знам какво да направя.Моля да ме посъветвате.Благодаря

Не мога да Ви отговоря, без да ви прегледам.
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Мирчев » 10 Мар 2015, 11:23

Здравейте, доктор Тушев!
Мирчев
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Мар 2015, 10:47

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта