Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Мирчев » 10 Мар 2015, 11:39

Здравейте, доктор Тушев!
Приятелката ми 37г. беше оперирана от абцес на ректума на 13.02.15г.Антибиотик не беше предписан.От тогава прави бани с калиев перманганат и смрадлика.Преди седмица раната се беше затворила,но след напрежение се отвори и изтече доста гной.Сега продължава с промивките.
Въпроса ми е,нормално ли е толкова време да продължава това състояние и трябва ли да предприеме нещо?
Поздрави,
Х.Мирчев
Мирчев
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Мар 2015, 10:47

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 11 Мар 2015, 12:36

Здравейте,
трудно е да коментирам дистанционна конкретния случай.
Възможно е приятелката Ви, да оформя фистула, от която ще изтича гной и фекалии, докато не се оперира радикално.
Съвета ми е, да отидете на преглед при колегата който е оперирал.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот 1234 » 16 Мар 2015, 13:09

Здравейте след операция на фисура се сдобих с огромен външен хемороид,който трета седмица не си променя размера. Хирурга не ми предписа нищо за него. Пих детралекс,правя бани със смрадлика,мажа с пайлекс. Няма ефект. Не съм имала проблеми преди операцията с външен хемороид. Нормално ли е трета седмица да стои така? какво е лечението,пак ли трябва да се подложа на операция?
1234
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Мар 2015, 13:05

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 17 Мар 2015, 16:38

1234 написа:Здравейте след операция на фисура се сдобих с огромен външен хемороид,който трета седмица не си променя размера. Хирурга не ми предписа нищо за него. Пих детралекс,правя бани със смрадлика,мажа с пайлекс. Няма ефект. Не съм имала проблеми преди операцията с външен хемороид. Нормално ли е трета седмица да стои така? какво е лечението,пак ли трябва да се подложа на операция?

Здравейте,
описаното от Вас състояние се нарича анална тромбоза и няма нищо общо с хемороидите!
Най-вероятна причина за това е заседнал живот и малко количество приемана вода. Разбира се е възможно да се появи и в друг контекст.
Ако с Детралекс не мине за няколко дни, се прави малък разрез и се изваждат тромбите, след което възстановяването е за един два дни.
Поздрави и успех!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот gacaweb » 04 Апр 2015, 12:34

Здравейте! От години страдам от хроничен запек, а миналата година се сдобих и с хемороиди. Мазах се с някакви билкови кремчета и нещата се успокоиха, хемороидът се прибра и не ме боли. Заради запека обаче, при ходене по голяма нужда имам понякога капки кръв на хартията. Миналата седмица, след силни болки в дясната част на корема, ЛЛ ме прати на ехограф. Откриха ми камък в бъбрека и много газове в дебелото черво. Препоръчаха ми да се изследва дебелото черво. ЛЛ ми изписа Лактулоза и фемитидин. В последствие обаче пак имах капка кръв на хартията (ярка кръв), а и цветът на изпражненията ми беше червено-кафяв. ЛЛ ми даде направление за хирург. Хирургът ми направи преглед, каза, че в момента не се напипват хемороиди и ми даде направление 7 по КП 162, МКБ I84.1, за да ми се направят допълнителни изследвания. Къде ми препоръчвате да отида в София? Какви изследвания включва тази КП? Колоноскопия включва ли се? Какво ми препоръчвате да направя? Притеснена съм да не се окаже тумор, затова държа на колоноскопия. Благодаря!
gacaweb
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Апр 2015, 12:25

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 07 Апр 2015, 13:52

Здравейте,
фиброколоноскопия може да Ви се направи във всяка гастроентерологична клиника.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот petyrtoshev » 05 Ное 2015, 15:00

Здравейте, доктор Тушев,
първо се извинявам ако това не е правилната тема за въпроса ми !

Проблема ми е свързан с пъпа.
Обикновено веднъж или два пъти в годината съм имал проблеми с пъпа. Изразяваше се в изтичане на секрет от пъпа с неприятна миризма, понякога съпроводен с кръв и лека болка в областта. Тогава посетих личният си лекар и той ми каза, че това се дължи на замърсяване и потта от летните сезони, като съм го лекувал с няколко капки Риванол и за 2-3 дена проблема изчезваше напълно. Отдавах го на топлото време и доста наднорменото си тегло към момента.

От последният път когато имах подобен проблем (началото на миналата година) свалих чрез спорт и понижаване на калориен прием близо 45 килограма.
Преди около седмица същият този проблем се появи отново и го третирах по гореспоменатият начин, този път болка нямаше само леко отделяне на секрет. След като проблема изчезна обаче забелязах в пъпа ми нещо червено наподобяващо съсирена кръв. Опитах внимателно да го отстраня с тампон напоен в кислородна вода, движеше се свободно и докато го докосвах не изпитвах болка, но когато се опитах да го "извадя" с тампона усещах неприятна лека болка в основата на пъпа си и "нещото" не излизаше. Не посмях да опитам с пинсета.
Нямам абсолютно никаква болка в областта на пъпа, дори и след тренировка във фитнес, нямам зачервяване или някакви други симптоми.

Веднага бих се запътил към личният ми доктор отново или при хирург, но в момента съм в командировка която ще приключи в краят на другата седмица и нямам възможност за посещение при лекар без да прекратя пътуването си, за това съм принуден да търся съвет, чрез интернет. Можете ли да дадете някаква консултация дистанционно, какво ме съветвате да направя, мога ли да изчакам краят на командировката си или да се прибирам веднага и да отивам при лекар?

Прилагам и снимка на въпросното "нещо" до колкото добре успях да го снимам.
Прикачени файлове
CAM00018.jpg
CAM00018.jpg (29.22 KiB) Прегледано 1464 пъти
petyrtoshev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Ное 2015, 14:33

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 10 Ное 2015, 19:14

petyrtoshev написа:Здравейте, доктор Тушев,
първо се извинявам ако това не е правилната тема за въпроса ми !

Проблема ми е свързан с пъпа.
Обикновено веднъж или два пъти в годината съм имал проблеми с пъпа. Изразяваше се в изтичане на секрет от пъпа с неприятна миризма, понякога съпроводен с кръв и лека болка в областта. Тогава посетих личният си лекар и той ми каза, че това се дължи на замърсяване и потта от летните сезони, като съм го лекувал с няколко капки Риванол и за 2-3 дена проблема изчезваше напълно. Отдавах го на топлото време и доста наднорменото си тегло към момента.

От последният път когато имах подобен проблем (началото на миналата година) свалих чрез спорт и понижаване на калориен прием близо 45 килограма.
Преди около седмица същият този проблем се появи отново и го третирах по гореспоменатият начин, този път болка нямаше само леко отделяне на секрет. След като проблема изчезна обаче забелязах в пъпа ми нещо червено наподобяващо съсирена кръв. Опитах внимателно да го отстраня с тампон напоен в кислородна вода, движеше се свободно и докато го докосвах не изпитвах болка, но когато се опитах да го "извадя" с тампона усещах неприятна лека болка в основата на пъпа си и "нещото" не излизаше. Не посмях да опитам с пинсета.
Нямам абсолютно никаква болка в областта на пъпа, дори и след тренировка във фитнес, нямам зачервяване или някакви други симптоми.

Веднага бих се запътил към личният ми доктор отново или при хирург, но в момента съм в командировка която ще приключи в краят на другата седмица и нямам възможност за посещение при лекар без да прекратя пътуването си, за това съм принуден да търся съвет, чрез интернет. Можете ли да дадете някаква консултация дистанционно, какво ме съветвате да направя, мога ли да изчакам краят на командировката си или да се прибирам веднага и да отивам при лекар?

Прилагам и снимка на въпросното "нещо" до колкото добре успях да го снимам.

Здравейте,
имате възпаление на пъпа - омфалит.
Третирайте го с Йодповидон, известен като Йодасепт, Браунол и други.
Оставете Риванола в миналото, където му е мястото.
Поздрави!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот tedi_7210 » 21 Юни 2016, 10:59

Здравейте не зная дали трябва да пиша тук но ще пиша моята история На 15 април претърпях операция на дебело черво Диагнозата е СА КОЛОНИС ТРАНСВЕРЗИ pT3N1M1. Хистологията е умерено диференциран аденокарцином на колон трансверзум pT3 N1 Mx G2 KRAS/NRAS не се установяват мутации див тип Резекционни линии без туморна инфлация 4087-4091 девет лимни възли с реактивни промени и метастаза от аденокарцином в един от тях 4089 Ченер дроб с нормална големина В 7 сегмент се виждат няколко изоехогенни лезз от 19-25 мм и единична в левия лоб с размери от 25мм Проведени са два курса по схема ФОЛФОКС на фона на антиеметик Зофран Понастоящем се проведе 2ри курс биологично лечение с Ербитукс седмичен Днес като отидох на химиотерапия изледванията не бяха в норма и не я проведохме а те са Xб117 ЕРИТР 4.87 XT0,384 Левкоцити 4,9 тромбоцити 171 Креат 53 Общ,бил 12,8 АсАТ 29 АлАТ34 Днес докторката ми обясни че целта е да се стопират лезиите и след това да се направи операция на черния дроб а аз не искам втора операция Освен това от Ербитукса ми излезе акнеавиден обрив Днес ми дадоха един крем които се казва PLIAZON Въпроса ми е дали има шанс да мина без тази операция Ще бъда много благодарна ако някой ми каже дали ще е така и какъф е шанса да мина без тази опертивна намеса Предварително благодаря Желая на всички хубава и спокойна вечер
tedi_7210

Мнения: 2
Регистриран на: 16 Юни 2016, 13:49
tedi_7210
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Юни 2016, 13:49

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 21 Юни 2016, 16:40

Здравейте,
смятам, че най-вероятно ще е необходима операция, но това най-дабре попитайте Вашия хирург, той най-добре ще знае кое лечение е подходящо във вашия случай.
Поздрави и успех!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта