Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот eastman18 » 01 Сеп 2016, 11:48

Не знам дали пиша в правилната секция, моля да бъда извинен ако съм сбъркал. Аз съм на 22 години и съм много притеснен. От 7 месеца страдам от болки в корема и промени в изхожданията (някой път чести и редки друг път са нормални). Болките в корема са долу вляво и долу вдясно. Боли ме даже като се натискам там. Правих кръвна картина с црп и суе в началото и калпротектин и те бяха добри (калпротектина беше 1.3 при граници 0-50). Болките продължиха и бях убеден че имам рак на дебелото черво... Направих си колоноскопия и там заключението беше : "Огледа се дебелото черво до цьоком. Преодоляха се няколко спастични участъка. Лигавицата е леко дифузно хиперемирана и покрита със слуз". И така ми сложиха диагноза спастичен колит / срдч. После направих още два теста за калпротектин и те бяха добри. Преди колоноскопията ме сплашиха с диагнози като болест на Крон и улцерозен колит. По принцип симптомите ми все още продължават въпреки че пия дуспаталин но ме притеснява това че на 5тото изследване на калпротектин от вчера имам леко завишение - 60мг/кг при 0-50 реф. граници. Много ме е страх да нямам болест на Крон, а не бих искал да ми режат червата... Какво мислите Вие? Биопсия не е взимана тъй като са сметнали че няма нужда предполагам, поне в епикризата няма хистологичен резултат. Притеснен съм заради последния калпротектин и хиперемията която са видяли.
eastman18
 
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Окт 2014, 13:57

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот nataliya.mincheva » 12 Сеп 2016, 22:00

Здравейте. Преди две седмици бях оперирана от апендисит. Беше ми премахната и малка фоликулярна киста. За жалост никой не обеснява нищо и се налага да търся отговори на въпросите си другаде. Първо стъпих в операционната в 13:00 часа, а се събудих от упойка около 15:30. На какво може да се дължи по-дългата операция? Това е само от любопитство.
А иначе карам на диета. Доста ме мъчи, тъй като ми позволиха да ям твърде малко неща. От зеленчуците и плодовете почти нищо. Картоф, тиквичка, морков.. От плодове само банани...
Просто не знам какво може да ям, защото почти всичко ми се забрани и не знам до кога така. Ям почти безвкусно.
Просто искам някакви насоки какво мога да включа и кога. Ще съм много благодарна.
Също да добавя, че като цяло се възстановявам по-бавно от други хора, за които чувам. Станах на втория ден, а на третия направих първи крачки, но с големи болки.
Също от време на време усещам болка като прерязване вътре. Не е външната рана. Не е постоянно, но се случва. Нормално ли е?
Благодаря много за отделеното време. Ще ми е голяма помощ :)
nataliya.mincheva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Сеп 2016, 21:42

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 20 Сеп 2016, 13:46

eastman18 написа:Не знам дали пиша в правилната секция, моля да бъда извинен ако съм сбъркал. Аз съм на 22 години и съм много притеснен. От 7 месеца страдам от болки в корема и промени в изхожданията (някой път чести и редки друг път са нормални). Болките в корема са долу вляво и долу вдясно. Боли ме даже като се натискам там. Правих кръвна картина с црп и суе в началото и калпротектин и те бяха добри (калпротектина беше 1.3 при граници 0-50). Болките продължиха и бях убеден че имам рак на дебелото черво... Направих си колоноскопия и там заключението беше : "Огледа се дебелото черво до цьоком. Преодоляха се няколко спастични участъка. Лигавицата е леко дифузно хиперемирана и покрита със слуз". И така ми сложиха диагноза спастичен колит / срдч. После направих още два теста за калпротектин и те бяха добри. Преди колоноскопията ме сплашиха с диагнози като болест на Крон и улцерозен колит. По принцип симптомите ми все още продължават въпреки че пия дуспаталин но ме притеснява това че на 5тото изследване на калпротектин от вчера имам леко завишение - 60мг/кг при 0-50 реф. граници. Много ме е страх да нямам болест на Крон, а не бих искал да ми режат червата... Какво мислите Вие? Биопсия не е взимана тъй като са сметнали че няма нужда предполагам, поне в епикризата няма хистологичен резултат. Притеснен съм заради последния калпротектин и хиперемията която са видяли.

Здравейте,
смятам, че нямате онкологично заболяване.
Състоянието Ви е изцяло в домейна на гастроентерологията.
Поздрави и успех!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 20 Сеп 2016, 13:50

nataliya.mincheva написа:Здравейте. Преди две седмици бях оперирана от апендисит. Беше ми премахната и малка фоликулярна киста. За жалост никой не обеснява нищо и се налага да търся отговори на въпросите си другаде. Първо стъпих в операционната в 13:00 часа, а се събудих от упойка около 15:30. На какво може да се дължи по-дългата операция? Това е само от любопитство.
А иначе карам на диета. Доста ме мъчи, тъй като ми позволиха да ям твърде малко неща. От зеленчуците и плодовете почти нищо. Картоф, тиквичка, морков.. От плодове само банани...
Просто не знам какво може да ям, защото почти всичко ми се забрани и не знам до кога така. Ям почти безвкусно.
Просто искам някакви насоки какво мога да включа и кога. Ще съм много благодарна.
Също да добавя, че като цяло се възстановявам по-бавно от други хора, за които чувам. Станах на втория ден, а на третия направих първи крачки, но с големи болки.
Също от време на време усещам болка като прерязване вътре. Не е външната рана. Не е постоянно, но се случва. Нормално ли е?
Благодаря много за отделеното време. Ще ми е голяма помощ :)

Здравейте,
след операция от апендицит, няма нужда от строга диета, да не говорим за две седмици след операцията, уви на такъв колега сте попаднала.
Ден два, не се храните обилно, след това се преминава на обща диета.
За отговор на другите въпроси се обърнете към Вашия хирург...
Поздрави и успех!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот rose94 » 22 Сеп 2016, 11:48

Здравейте....можеби не е тук мястото да попитам...затова се извинявам !
Така...ще започна с доооста обяснения,,,,
На 22 съм..Общо взето...до преди месец пиех Антибиотици по 2 пъти в месеца..това в продължение на 5 години...всякакви..основно свързани с дишането и болно гърло...в последствие се оказа астмаа и спрях за сега антиботиците---Вече 2 месеца без тях (йеййе) Имам синдром на Хашимото....с наднормено тегло съм ( не е от синдрома-предполагам ) Но слеед дългите обяснение стигнах до сегашния проблем
От 2 години имам болка-не постоянна в дясното подребрие...не е много силна но на моменти започва да става..честа и на малки кризи..но в никакъв случай не е Не поносима...имам констипация от около 6 месеца...не се храня здравословно....признавам го...но в момента ситуацията не ми позволява..отделно меню,,,Чувствам тежест..(не постоянна)..понякога ми се подува корема...
Ходих при личната ми лекарка...преди 2 години и тя ми каза,че най-вероятно са бъбреци...но нямам проблем с уринирането..затова мисля,че е нещо от Червата или Черния Дроб (след толкова антибиотик...) Когато чета в интернет...косата ми се изправя...СРДЧ..Колит...Гастрит,,,Тумор...Незнам какво още...вече започвам доста да се притесняявам..ТУМОР ? ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ?

Съжалявам за дългото обяснение...не съм наясно какво е от значение...затова дадах...такива дъъълги пояснение...
Благодаря ви... :)
rose94
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Сеп 2016, 10:15

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 11 Окт 2016, 09:48

rose94 написа:Здравейте....можеби не е тук мястото да попитам...затова се извинявам !
Така...ще започна с доооста обяснения,,,,
На 22 съм..Общо взето...до преди месец пиех Антибиотици по 2 пъти в месеца..това в продължение на 5 години...всякакви..основно свързани с дишането и болно гърло...в последствие се оказа астмаа и спрях за сега антиботиците---Вече 2 месеца без тях (йеййе) Имам синдром на Хашимото....с наднормено тегло съм ( не е от синдрома-предполагам ) Но слеед дългите обяснение стигнах до сегашния проблем
От 2 години имам болка-не постоянна в дясното подребрие...не е много силна но на моменти започва да става..честа и на малки кризи..но в никакъв случай не е Не поносима...имам констипация от около 6 месеца...не се храня здравословно....признавам го...но в момента ситуацията не ми позволява..отделно меню,,,Чувствам тежест..(не постоянна)..понякога ми се подува корема...
Ходих при личната ми лекарка...преди 2 години и тя ми каза,че най-вероятно са бъбреци...но нямам проблем с уринирането..затова мисля,че е нещо от Червата или Черния Дроб (след толкова антибиотик...) Когато чета в интернет...косата ми се изправя...СРДЧ..Колит...Гастрит,,,Тумор...Незнам какво още...вече започвам доста да се притесняявам..ТУМОР ? ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ?

Съжалявам за дългото обяснение...не съм наясно какво е от значение...затова дадах...такива дъъълги пояснение...
Благодаря ви... :)


Здравейте,
съветът ми е да се обърнете към гастроентеролог.
Поздрави иуспех!
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот CVetelina_G » 15 Юни 2017, 09:44

Моля ви за мнение.....
Пиша и в още два раздела на форума, тъй като съм объркана и незнам към кого да се насоча....
Имам болка при натиск в ляво но към средата на корема. Около два пръста под пъпа, но в ляво. Над яйчника е и болката няма нищо общо с тази на яйчник....
В началото на февруари започна внезапно, постоянна почти през целия ден. С рядко изхождане. /еднократно/Беше така около две седмици. После се превърна в спазъм. Секундна болка която отпуска веднага. понякога като пулсираща. Беше в ляво най-често, рядко и в дясно. Понякога се местеше към кръста. Вече е само отпред и само когато натисна. 3 пъти пълни изследвания - стерилна урина + ДКК. 2 независими ехографа на коремни органи, 2 различни онко-гинеколога, гастроентеролог, уролог и хирург. Гинеколозите са категорични че проблема не е от там. В изследванията никакви изменения. Уролога също каза че не е от там. Гастроенторолога каза че не го тревожи нищо, което да го накара да ми правят по нататъшни изследвания. Той каза диагноза раздразнено дебело черво. Хирурга каза че не е херния и че според него е някакъв вид колит. На двете ехографии казаха същото - спастичен колит.
Появи се действително след един продължителен период на доста силен стрес за мен..... Когато мислех че всичко е минало, се започна това. Вече пети месец.
Преди 3 седмици ми се стори че видях точици кръв след изхождане по голяма нужда. Казвам точици защото дори не съм убедена че е кръв. Беше доста светла. Имам дискомфорт в дупето.... Почти винаги след изхождане имам боцкане и щипане.......
Имам и хемороид, който от време на време се появява, но скоро не е и затова си мислех че не от там проблема, но според гинеколога с който споделих, именно това е причината. Промяна в изхожданията нямам.
Останах без нерви, и за капак без доходи :-( А това не минава. Трябва ли да направя колоноскопия? Къде и при кого....
На 350 км съм от София...и изобщо от големите градове. Всичко е свързано с много разходи и адски ме е страх. Ще мога ли да остана в болница поне ден....Трябва да ходя сама....
На 32 години съм. Със сколиоза съм от малка и миналата зима лежах в болница защото получих ужасна болка в лявата част на врата, ръка и крак. Правиха ми скенер на целия гръбнак, откриха дискови протрузии, множество изменения на гръбначния стълб в шийния отдел и притискане на нервни окончания. След рехабилитация се оправих. до тази зима.......Но поради липса на възможност не отидох никъде на процедури.....Единствено гинеколога предположи че става дума за болка от неврологичен характер, тъй като имам проблеми и с кръста и както той описа, всичко е опасано с нерви и нервните импулси се предават....Само на невролог не съм била, но вече ме е срам да отида при личния лекар, тъй като последния път го усетих че вече се подразни от поредното на брой направление което ми даде в рамките на два-три месеца.
Страхувам се да нямам рак на дебелото черво :-(
Моля Ви за мнения.....и съвети.....Просто се чувствам като в задънена улица.
CVetelina_G

Мнения: 2
Регистриран на: 14 Юни 2017, 15:38
CVetelina_G
 
Мнения: 13
Регистриран на: 14 Юни 2017, 15:38

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Yanica » 26 Юли 2017, 17:19

Добър ден,
моля за съвет към какъв специалист да се насоча за интервенция. Имам родова травма, състояща се в разкъсване долната част на ректума /засегнат е ануса/, в следствие на което имам малък ректален пролапс и постоянно сълзене от ректума в състояние на покой. Според хирург,с който се консултирах трябва хирургична намеса, състояща се в зашиване на участъка. Въпросът ми е : по-правилно ли е да се насоча за тази интервенция към проктолог или това трябва да е общопрактикуващ хирург? Кой има опит в случая с подоен тип операции?
Благодаря предварително
Yanica
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юли 2017, 17:08

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот rasid.emin » 02 Май 2019, 19:42

Zdr dokrure moyat anus imam kolkoto edin bonbom lukce byalo e sveta
rasid.emin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Май 2019, 19:39

Re: Хирургия на дебелото и правото черво - онлайн консултация

Мнениеот Dr Rosen Tushev » 07 Май 2019, 15:50

rasid.emin написа:Zdr dokrure moyat anus imam kolkoto edin bonbom lukce byalo e sveta

Пишете на кирилица и опитайте отново до си формулирате въпроса.
Д-р Росен Тушев
Завеждащ Хирургично отделение МБАЛ ВИТА София
Ръководител на "Вита Херния Център" София
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
Dr Rosen Tushev
 
Мнения: 278
Регистриран на: 23 Фев 2012, 10:48
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Хемороиди - болести на ануса

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron