Каква е вашата прахосмукачка?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Каква е вашата прахосмукачка?

Мнениеот Nightmare » 31 Мар 2014, 11:52

Нямам абсолютно никакъв късмет с тези прахосмукачки чупя ги като яйца и вкъщи вървят на конвейер, често не се замисляме каква да купуваме! :oops:

Вярно е, че сме залагали само на евтини прахосмукачки, поради сръчните ми ръчички :oops: :oops: , но не зная дали няма със същият късмет да изпочупя и по-скъпите!
До сега прахосмукачката ни беше с два филтъра, в единия се събираха по-едрите отпадъци, а в другия – торбичката, ситните прашуляци, но не съм сигурна дали да купя отново такава! :roll:

Интересно ми е каква вашата прахосмукачка? Коя от безброй видовете мислите, че е по-ефективна и коя се почиства по-лесно? :?
Ползвали ли сте прахосмукачка с турбо четка?
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Каква е вашата прахосмукачка?

Мнениеот penny » 31 Мар 2014, 11:54

Ние имаме такава с воден, но ми идва трудоемко, защото всеки ден чистя, съответно и водата трябва да сменя, бебето се щура наляво и дясно, аз води трябва да изливам :evil:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Каква е вашата прахосмукачка?

Мнениеот Пламена И. » 22 Яну 2020, 18:25

Нашата прахосмукачка не е много скъпа, марка Samsung с постоянна торбичка, но откакто сме я купили използвам сменящи, защото е по-чисто и не толкова трудоемко - не трябва да тупам и да пера постоянната. Просто хвърляш старата и слагаш нова. Бих искала да имам прахосмукачка с воден филтър и с функция за пране... но още водим преговори с основния спонсор - мъжа ми. :wink:
Пламена И.
 
Мнения: 164
Регистриран на: 07 Окт 2019, 11:23

Вертикална или хоризонтална прахосмукачка?

Мнениеот Тонина95 » 08 Май 2022, 17:47

У дома вече имаме две прахосмукачки - по-нова хоризонтална и 10 годишна вертикална, втора ръка от Англия. Впечатляващо е, че хоризонталната чисти добре и леко. Но след минаване с нея, преминавам още един път с вертикалната. Учудващо е, че събирам двойно повече боклуци. Вертикалната има много широка четка, смуче яко и събира с шепи прах, косми и конци от килимите.
Учудващо е, че има такава голяма разлика, а технологично хоризонталната е модел от 2019. По-нов, филтри, ала, бала...
Тонина95
 
Мнения: 19
Регистриран на: 20 Юни 2020, 15:49

Re: Каква е вашата прахосмукачка?

Мнениеот tanchev » 14 Сеп 2022, 22:34

Точно преди месец си взехме нова. Много е хубава почти не се чува и си върши много добре работата.
Аватар
tanchev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Сеп 2022, 22:29
Местоположение: Visual Studio Code


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта